Regulamin forum
Ideą obecnego systemu organizacji działu jest zapewnienie użytkownikom przejrzystej nawigacji pośród licznymi tematami sprzętowymi obecnymi na forum.

Producentów sprzętu tenisowego, w tym rakiet, jest wbrew pozorom bardzo dużo jednakże zainteresowanie jak i dostępność ich produktów jest mocno ograniczone. Z tego względu zdecydowaliśmy się na utworzenie osobnych folderów dla najczęściej omawianych rakiet, modele producentów, którzy nie mają osobnego folderu jak również tematy dotyczące innych kwestii np. sztywności i jej wpływu na moc rakiety etc. należy umieszczać w folderze "Pozostałe". Nie zdecydowaliśmy się na bardziej rozbudowaną "klasyfikację" aby nie było wątpliwości gdzie co umieszczać.

Życzymy miłej gry,
Redakcja TenisNET
muerte
Nowy
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 28 sty 2013, 19:20

Babolat Pulsion 102

Witam otóż zakupiłem właśnie tę rakietę i jest ona wykonana z kompozytu grafitowego.
Jestem bardzo początkującym graczem ale chciałbym aby moja 1 rakieta trochę mi wytrzymała i tutaj pojawia się moje pytanie. Czy rakiety zrobione właśnie z kompozytu są trwałe? Czy może lepiej ją zwrócić i kupić grafitową? Rakieta jest jeszcze nie używana więc istnieje możliwość zwrotu.
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Babolat Pulsion 102

muerte pisze:Witam otóż zakupiłem właśnie tę rakietę i jest ona wykonana z kompozytu grafitowego.
Jestem bardzo początkującym graczem ale chciałbym aby moja 1 rakieta trochę mi wytrzymała i tutaj pojawia się moje pytanie. Czy rakiety zrobione właśnie z kompozytu są trwałe? Czy może lepiej ją zwrócić i kupić grafitową? Rakieta jest jeszcze nie używana więc istnieje możliwość zwrotu.
Przykro mi ale rakiety z grafitu, to tak naprawdę rakiety z kompozytu grafitowego i tak naprawdę chodzi mi tu nie o to że ich skład nie stanowi 100% grafitu, a bardziej to że grafit występuje tam w postaci utkanej (kompozytowej). Nie tylko sam skład jest tu kluczem, ale sposób ułożenia włókien - swoistego utkania, lub jak Wam Diablo wyłoży kompozycji.
Czasami kompozycją jest złożenie właściwości rożnych materiałów, czasami sposobu ich ukształtowania w tkaninie.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
muerte
Nowy
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 28 sty 2013, 19:20

Re: Babolat Pulsion 102

Nie wiele rozumiem ;], a tak w skrócie i prosto na twarz? Wytrzyma jakiś czas czy za 6 miesięcy będę musiał iść do sklepu po nową? Chodzi mi o ten konkretny model.
genowef
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 155
Rejestracja: 13 sty 2009, 20:54

Re: Babolat Pulsion 102

W tym przypadku kompozyt oznacza "kompozycję" dwóch materiałów: grafitu i aluminium. Rączka i serce rakiety są grafitowe, główka z aluminium. Wymień rakietę na jakąkolwiek w 100% grafitową.
muerte
Nowy
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 28 sty 2013, 19:20

Re: Babolat Pulsion 102

A co jeśli zapłaciłem za tą rakietę 120zł? Warta jest takiej sumy? I do tej kwoty raczej nie znajdę nic wykonanego z samego grafitu prawda?
Awatar użytkownika
masters
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 140
Rejestracja: 19 gru 2011, 17:50

Re: Babolat Pulsion 102

To moja pierwsza rakieta... Słuchaj rozwaliła mi się po 3 miesiącach, pękła główka, oddaj to jak najszybciej. Ja słyszałem że to podróba bo zobacz, że na rączce masz jakby naklejkę Babolata, a nie taki wypukły. Trudno lepiej dopłać jakąś sumę.
muerte
Nowy
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 28 sty 2013, 19:20

Re: Babolat Pulsion 102

A co niedrogiego i trwalszego mógłbyś mi zaproponować zamiast owej rakiety?
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Babolat Pulsion 102

Jeśli nikt nie ma nic do dodania w temacie modelu Babolat Pulsion 102 to proszę przenieść dyskusję doboru rakiety do właściwego działu czyli "Co wybrać?".
Awatar użytkownika
Mazzakollo
Weteran
Weteran
Posty: 1609
Rejestracja: 6 paź 2010, 21:49

Re: Babolat Pulsion 102

masters pisze:To moja pierwsza rakieta... Słuchaj rozwaliła mi się po 3 miesiącach, pękła główka, oddaj to jak najszybciej. Ja słyszałem że to podróba bo zobacz, że na rączce masz jakby naklejkę Babolata, a nie taki wypukły. Trudno lepiej dopłać jakąś sumę.
Nikt by nie podrabiał rakiety za 120 zł. ;) To po prostu ekonom, dlatego m.in. kapsel nie wygląda pewnie tak jak w topowych modelach typu AeroPro Drive itd. ;)
To świat nas zmusza do buntu. Chcę walczyć o swoje życie!
2x Wilson ProStaff 6.0 Hyper Carbon 95 @ Pro Hurricane.
muerte
Nowy
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 28 sty 2013, 19:20

Re: Babolat Pulsion 102

Rakieta normalnie kosztuje ok. 200 zł.
Awatar użytkownika
masters
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 140
Rejestracja: 19 gru 2011, 17:50

Re: Babolat Pulsion 102

Może i tak tylko jak mi się rozwaliła to było tylko aluminium , więc nie wiem jaki budżet masz na rakietę?

Wróć do „Babolat”