Awatar użytkownika
HeadShot
Senior
Senior
Posty: 2895
Rejestracja: 2 lut 2008, 10:50

Buty (na mączkę głównie)

Moje poczciwe Babolaty Propulse 3 Clay niestety pomału kończą swój żywot (wytarła się podeszwa, nawet dwie) i po prawie dwuletniej posłudze muszą być zastąpione. Grać zamierzam głównie na mączce, ale jeśli trafi się okazja gry na czymś innym (przeważnie to może być sztuczna trawa) to raczej grałbym w tych samych butach. Wizualnie raczej nie mam bardzo dużych wymagań, choć fajnie będzie, jak mi się spodobają.
Głównie oczekuję trwałości, najlepiej takiej jak w Babolatach, nie chciałbym zmian po pół roku grania. Lekkiego życia buty ze mną nie mają, sporo doślizgów, gra raczej intensywna, przeważnie ze 2x w tygodniu.
Tym razem jestem ograniczony finansowo, nie mogę sobie pozwolić na wydatek rzędu 400zł jak ostatnio, tym razem chętnie zamknąłbym się w 250, góra 300zł.
Jeżeli ktoś ma jakieś sugestie, propozycje, to bardzo proszę o pomoc, przez te niecałe 2 lata praktycznie wyszedłem z obiegu w temacie butów, więc za bardzo nie wiem co obecnie warto zakupić.
#NKrising
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: Buty (na mączkę głównie)

Adidas Adizero Feather, np. takie jak te: http://www.sportclub.com.pl/product-pol ... ATHER.html

Mam podobne, są bardzo wytrzymałe, lekkie i dobrze trzymają stopę.
dariuszek75
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 189
Rejestracja: 2 sie 2009, 15:21
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: Buty (na mączkę głównie)

Jeśli by Ci nie przeszkadzała uniwersalna na wszystkie nawierzchnie to polecam Barricade 6.0. Obecnie jest pełna rozmiarówka na Allegro. Sprzedawane przez bodajże 2 sklepy internetowe. Cena to obecnie 319 zł, ale jeśli im pomarudzisz to zjadą z podanej kwoty lub będzie darmowa wysyłka. I chyba w najfajniejszej kolorystyce. Polecam bo mam je już prawie półtora roku i nadal żyją :). Dodam tylko, iż gram w stabilizatorze kostki Aircast, który naprawdę potrafi niszczyć obuwie... Gram jak Ty głównie na mączce i naprawdę na trakcję nie mogę narzekać. A trwałość rewelacyjna! Jedyny minusik - są sztywne. Ale po jakimś czasie fajnie się rozbiją i wszystko jest ok.
Awatar użytkownika
Szuma
Orator
Orator
Posty: 597
Rejestracja: 10 mar 2009, 14:10
Lokalizacja: Warszawa/Ostrowiec Św.

Re: Buty (na mączkę głównie)

Marcin_L pisze:Adidas Adizero Feather, np. takie jak te: http://www.sportclub.com.pl/product-pol ... ATHER.html

Mam podobne, są bardzo wytrzymałe, lekkie i dobrze trzymają stopę.
Używałem tego modelu w wersji z pełną jodełką. Rzeczywiście bardzo lekkie, wyśmienita trakcja i dobre wsparcie stopy. Trzeba dodać, że są dość wąskie. Po 2 miesiącach intensywnego grania urwała się dziurka przez którą przechodzi sznurówka. Poleciały na gwarancje i zamiast nich kupiłem Barricady 7 też w wersji na mączke. Niestety okazały się niekompatybilne z moimi stopami i teraz znowu kupiłem Feathery identyczne jak miałem poprzednio :wink:. Mam nadzieję, że urwana dziurka to był tylko przypadek, bo np. JCz gra w tym modelu już ponad rok z tego co pamiętam i bardzo sobie je chwali :).
Awatar użytkownika
ZlosliwyGnom
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 960
Rejestracja: 30 paź 2009, 09:37
Lokalizacja: Łódź

Re: Buty (na mączkę głównie)

Marcin_L pisze:Adidas Adizero Feather, np. takie jak te: http://www.sportclub.com.pl/product-pol ... ATHER.html

Mam podobne, są bardzo wytrzymałe, lekkie i dobrze trzymają stopę.
Kupiłem Marcinie na twoją odpowiedzialność. W razie czego wiesz, że do Poznania mam niedaleko i mogę zabrać ze sobą znanego kickboksera Vivida :twisted:.
Yonex EZONE DR98 (310g)
NTRP 2.1765298753578
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: Buty (na mączkę głównie)

ZlosliwyGnom pisze:
Marcin_L pisze:Adidas Adizero Feather, np. takie jak te: http://www.sportclub.com.pl/product-pol ... ATHER.html

Mam podobne, są bardzo wytrzymałe, lekkie i dobrze trzymają stopę.
Kupiłem Marcinie na twoją odpowiedzialność. W razie czego wiesz, że do Poznania mam niedaleko i mogę zabrać ze sobą znanego kickboksera Vivida :twisted:
:!welcome!:

Oddam w razie czego gema i Cię tym spacyfikuję, co ...?
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Buty (na mączkę głównie)

Oj dzieciaki, to nie wiecie, że jak wujo Vidzio czy wujo EDzio nie "pobłogosławi" to zakup nieudany? :D
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
HeadShot
Senior
Senior
Posty: 2895
Rejestracja: 2 lut 2008, 10:50

Re: Buty (na mączkę głównie)

Dzięki za odzew :).
Marcin_L pisze:Adidas Adizero Feather, np. takie jak te: http://www.sportclub.com.pl/product-pol ... ATHER.html
Mam podobne, są bardzo wytrzymałe, lekkie i dobrze trzymają stopę.
Właśnie podczas rozglądania się zwróciłęm na nie uwagę, zastanawiałem się, czy przy takiej konstrukcji są wytrzymałe, ale jeśli tak, to wydają się bardzo kuszące.
dariuszek75 pisze:Jeśli by Ci nie przeszkadzała uniwersalna na wszystkie nawierzchnie to polecam Barricade 6.0. .
Zawsze podczas rozglądania się za nową parą butów brałem Barki pod uwagę, nigdy jakoś jednak nie dochodziło do wyboru tychże, sam nie wiem czemu, znajomi zawsze chwalili wytrzymałość tego buta.

Jestem trochę rozdarty, choć cena tych Featerów baardzo mnie przekonuje.
#NKrising
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: Buty (na mączkę głównie)

HeadShot pisze:Dzięki za odzew :)
Marcin_L pisze:Adidas Adizero Feather, np. takie jak te: http://www.sportclub.com.pl/product-pol ... ATHER.html
Mam podobne, są bardzo wytrzymałe, lekkie i dobrze trzymają stopę.
Właśnie podczas rozglądania się zwróciłęm na nie uwagę, zastanawiałem się, czy przy takiej konstrukcji są wytrzymałe, ale jeśli tak, to wydają się bardzo kuszące.
Wydaje mi się, że jakąś odmianą Featherów grał JCz, może zapytaj go?
Awatar użytkownika
Szuma
Orator
Orator
Posty: 597
Rejestracja: 10 mar 2009, 14:10
Lokalizacja: Warszawa/Ostrowiec Św.

Re: Buty (na mączkę głównie)

Marcin_L pisze:
HeadShot pisze:Dzięki za odzew :)
Marcin_L pisze:Adidas Adizero Feather, np. takie jak te: http://www.sportclub.com.pl/product-pol ... ATHER.html
Mam podobne, są bardzo wytrzymałe, lekkie i dobrze trzymają stopę.
Właśnie podczas rozglądania się zwróciłęm na nie uwagę, zastanawiałem się, czy przy takiej konstrukcji są wytrzymałe, ale jeśli tak, to wydają się bardzo kuszące.
Wydaje mi się, że jakąś odmianą Featherów grał JCz, może zapytaj go?
Grał i gra chyba nadal w wersji z pełną jodełką. O ile dobrze pamiętam to już drugą parę zgrywa :wink:.
Awatar użytkownika
ZlosliwyGnom
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 960
Rejestracja: 30 paź 2009, 09:37
Lokalizacja: Łódź

Re: Buty (na mączkę głównie)

Ja kupiłem ze Stolicy Podziemnej Pomarańczy (dla niewtajemniczonych Poznań):

http://Allegro.pl/obuwie-do-tenisa-adid ... 39315.html
Yonex EZONE DR98 (310g)
NTRP 2.1765298753578
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Buty (na mączkę głównie)

Tak, JCz takie zgrywał i był bardzo zadowolony.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
HeadShot
Senior
Senior
Posty: 2895
Rejestracja: 2 lut 2008, 10:50

Re: Buty (na mączkę głównie)

Dzięki jeszcze raz za pomoc. No cóż, klamka zapadła, stówka w kieszeni.
Feathery, przybywajcie :).
#NKrising
dariuszek75
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 189
Rejestracja: 2 sie 2009, 15:21
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: Buty (na mączkę głównie)

A ja jeszcze przy okazji mam pytanie... Czy w tych Adidas Feather będzie spora różnica jeśli chodzi o podeszwę uniwersalną, a tą typowo na mączkę? Pytam, bo została mi jedna para na lato - Barricady 6. Prawdę mówiąc nigdy nie grałem w bucikach z pełną jodłą, nie licząc nietypowej podeszwy na korty ceglane w adidasach CC Featherach. Kusi coś dokupić na sezon letni, a wersja uniwersalna w mojej rozmiarówce jest obecnie w fajnej cenie. Czy może lepiej jednak dołożyć i cieszyć się pełną jodełką? :D
qub
Początkujący
Początkujący
Posty: 43
Rejestracja: 22 mar 2009, 11:25

Re: Buty (na mączkę głównie)

@dariuszek75
Miałem 2 pary Barricadów 6 - jedne z normalną podeszwą, a drugie na mączkę. Moim zdaniem na cegłę faktycznie warto zainwestować w odpowiednią podeszwę, ponieważ przy wysokim tempie gry różnica w trakcji jest całkiem spora, ale czy w wersji Feather też tak jest to nie wiem :(.
Awatar użytkownika
Szuma
Orator
Orator
Posty: 597
Rejestracja: 10 mar 2009, 14:10
Lokalizacja: Warszawa/Ostrowiec Św.

Re: Buty (na mączkę głównie)

qub pisze:Miałem 2 pary Barricadów 6 - jedne z normalną podeszwą, a drugie na mączkę. Moim zdaniem na cegłę faktycznie warto zainwestować w odpowiednią podeszwę, ponieważ przy wysokim tempie gry różnica w trakcji jest całkiem spora, ale czy w wersji Feather też tak jest to nie wiem:(.
Popieram. Różnica w trakcji jest spora. Ostatnimi czasy grałem w Featherach i Barricadach 7 z pełną jodłą i tam trakcja jest świetna ale wczoraj byłem zmuszony zagrać w Geniusach I z podeszwą uniwersalną (jodła+fala) i ślizgałem się niemiłosiernie. Fakt, że buty już dość mocno zgrane, ale podeszwa jest jeszcze w dobrym stanie.
Moim zdaniem jak najbardziej warto zainwestować w pełną jodłę jeżeli w większości gramy na mączce :wink:.
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: Buty (na mączkę głównie)

HeadShot pisze:Dzięki jeszcze raz za pomoc. No cóż, klamka zapadła, stówka w kieszeni.
Feathery, przybywajcie :).
I jakie wrażenia?

Wróć do „Buty”