Regulamin forum
Ideą obecnego systemu organizacji działu jest zapewnienie użytkownikom przejrzystej nawigacji pośród licznymi tematami sprzętowymi obecnymi na forum.

Producentów sprzętu tenisowego, w tym rakiet, jest wbrew pozorom bardzo dużo jednakże zainteresowanie jak i dostępność ich produktów jest mocno ograniczone. Z tego względu zdecydowaliśmy się na utworzenie osobnych folderów dla najczęściej omawianych rakiet, modele producentów, którzy nie mają osobnego folderu jak również tematy dotyczące innych kwestii np. sztywności i jej wpływu na moc rakiety etc. należy umieszczać w folderze "Pozostałe". Nie zdecydowaliśmy się na bardziej rozbudowaną "klasyfikację" aby nie było wątpliwości gdzie co umieszczać.

Życzymy miłej gry,
Redakcja TenisNET
Awatar użytkownika
kris
Bywalec
Bywalec
Posty: 88
Rejestracja: 16 wrz 2012, 16:58

Wilson nCode [K] Six.One Team

Witam,
potrzebowałem rakiety na rezerwę i kupiłem używaną Wilson nCode Six.One Team,
jestem graczem początkującym gram od 1,5 roku w tenisa raz w tygodniu. NTRP 2-2,5.
Mam pytanie do bardziej obeznanych forumowiczów, co to za rakieta, czy jest łatwa czy trudna, czy mogę na niej robić postępy?
Obecnie gram Dunlop Biomimetic 500 ale myślałem że potem może zacznę grać tym Wilsonem, tylko nie wiem dla jak bardzo zaawansowanych graczy jest ta rakieta w porównaniu z Bio 500.
Podaję parametry rakiety:
Wilson nCode Six.One Team
Powierzchnia główki: 613 cm2 / 95 in2
Długość rakiety 68,5 cm / 27 cali
Szerokość ramy 21 mm
Waga bez naciągu: 289 g
Waga z naciągiem: 305 g
Balans: 330 mm
Sztywność: 59
Układ naciągu: 18x20
Zalecana siła naciągania: 50 - 60 lbs
Ostatnio zmieniony 27 gru 2012, 16:39 przez kris, łącznie zmieniany 5 razy.
Milanello
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 219
Rejestracja: 7 lip 2011, 21:34

Re: Wilson nCode [K] Six.One Team

To nCode, czy [K], bo to są dwie różne generacje. ;P
Obrazek
Wilson BLX ProStaff Six.One 90
Awatar użytkownika
kris
Bywalec
Bywalec
Posty: 88
Rejestracja: 16 wrz 2012, 16:58

Re: Wilson nCode [K] Six.One Team

Z serii nCode, po prostu zasugerowałem się tym opisem:
http://tenisziemny.info/sprzet-do-tenis ... am-59.html

Jest to ta sama rakieta i ma w nazwie również K, to chyba od materiału z którego jest zrobiona, 50% Karophite Black / 50% Graphite.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Wilson nCode [K] Six.One Team

1. Nie ma/Nie było czegoś takiego jak nCode [K]6.1 Team.
2. Rakiety z "prawdziwej" linii nCode nie posiadają w swoim składzie "Karophite Black".
3. Rakieta z linku (widoczna na zdjęciu) to Wilson [K]Factor 6.1 Team.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
kris
Bywalec
Bywalec
Posty: 88
Rejestracja: 16 wrz 2012, 16:58

Re: Wilson nCode [K] Six.One Team

Masz rację ED, dali zdjęcie innej rakiety. Ale parametry są z nCode Six-One Team. Sprawdziłem na rakiecie. Ponawiam pytanie z pierwszego posta. Jeśli nawet nikt czymś takim nie grał to może po parametrach może coś o niej powiedzieć.
Awatar użytkownika
dedalus
Bywalec
Bywalec
Posty: 96
Rejestracja: 18 wrz 2011, 10:13
Lokalizacja: Oława

Re: Wilson nCode [K] Six.One Team

Grałem swego czasu późniejszą wersją - Six One Team BLX i wspominam ten czas bardzo pozytywnie. Musisz tylko pamiętać, że przejście z rakiety o głowie 100 cali na 95 może sprawić na początku trochę problemów. Główne zalety tego szpadla to rewelacyjna kontrola i manewrowość, co czyni z Teama dobrą propozycję dla allroundera. Mała waga rakiety natomiast może powodować pewną niestabilność przy odbieraniu uderzeń mocno grającego rywala.
Teraz inna sprawa - jeśli dążysz do doskonalenia gry na całym korcie, to ta rakieta jest moim zdaniem idealna, o ile oczywiście będziesz w stanie sobie z nią poradzić. Przy niecentrycznych uderzeniach czy machaniu nadgarstkiem ręki nie urwie, ale wyraźnie da znać, że spartoliłeś uderzenie. Tu już jest coraz mniej miejsca na lenistwo, wolną pracę nóg, późny zamach, bo w takich wypadkach przeciwnik dostanie łatwą piłkę. Natomiast okiełznana daje mnóstwo satysfakcji z gry. Zerknij jeszcze do działu Recenzje, pamiętam, że można tam znaleźć refleksje na remat któregoś z Teamów.
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Wilson nCode [K] Six.One Team

Piszę o wersji [K].

Jest to wdzięczna rakieta gdy:
- masz już średnio-zaawansowane umiejętności techniczne;
- grasz szybkim i pełnym zamachem;
- masz dużo, dużo mocy własnej (rakieta jest z niej wyprana strasznie, początkowo jest to frajda, ale jak nie robisz postępów - patrz dalej - to jest to problem)
- grasz na całym korcie;
- grasz na całym korcie, ale bardzo, bardzo mało za końcową linią;
- grasz dużo, dużo przy siatce;
- jesteś skłonny do mozolnego budowania punktów;
- grasz agresywnie, a jak jesteś przyparty do muru, to z defensywy starasz się jak najszybciej wyjść do ataku (to nie rakieta do obrony).

Jest to wdzięczna rakieta do:
- pogłębienia (uczenia się) szybkiego i pełnego zamachu;
- przerzucenia się np. z 100 calówek na 95ki;
- robienia takich postępów, by grać cięższymi, zawodniczymi rakietami w przyszłości;
- szlifowania techniki.

Jest to taki przyjaźniejszy model rakiety zawodniczej. Krzywdy takiej nie robi, ale swoje wymaga. Jak sobie coś przypomnę więcej to napiszę.
Awatar użytkownika
kris
Bywalec
Bywalec
Posty: 88
Rejestracja: 16 wrz 2012, 16:58

Re: Wilson nCode [K] Six.One Team

Dzięki za odpowiedzi, właśnie o to mi chodziło, myślę że pogram jeszcze rok 500-ką, a potem spróbuję z tym Wilsonem. Z Waszych opisów wynika mi że będzie to dobry wybór dla mojego sposobu gry, no może lepiej żeby miała więcej mocy no ale nie ma idealnych rakiet (chyba?).
Milanello
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 219
Rejestracja: 7 lip 2011, 21:34

Re: Wilson nCode [K] Six.One Team

kris pisze:Dzięki za odpowiedzi, właśnie o to mi chodziło, myślę że pogram jeszcze rok 500-ką, a potem spróbuję z tym Wilsonem. Z Waszych opisów wynika mi że będzie to dobry wybór dla mojego sposobu gry, no może lepiej żeby miała więcej mocy no ale nie ma idealnych rakiet (chyba?).
Sprzeciw panie sędzio, sprzeciw.
1. Nie wytyczaj sobie sztywnych terminów, kiedy możesz grać tą rakietą, a kiedy tą, to przyjdzie instynktownie, po prostu poczujesz, że ta konkretna bardziej Ci leży i tyle :)

2. Rakieta idealna? Jak to rozumieć? ;-P Dobra do każdego sposobu gry, techniki itp. ? Tu fakt, zgodzę się, nie ma takiej ramy, ale w końcu jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego. Chyba, że rozpatrujemy pojęcie ideału w konkretnym przypadku, względem jakiegoś gracza, wtedy jak najbardziej, możemy się pokusić o stwierdzenie "idealna", sam się kiedyś o tym przekonasz, a przynajmniej tego życzę. ;)
Obrazek
Wilson BLX ProStaff Six.One 90
Awatar użytkownika
kris
Bywalec
Bywalec
Posty: 88
Rejestracja: 16 wrz 2012, 16:58

Re: Wilson nCode [K] Six.One Team

Nie wyznaczam sobie sztywnych terminów, napisałem że" spróbuję " ;-P . Teraz też próbowałem nią grać ale moja technika jeszcze na to nie pozwala. Gdy nie wykonam pełnego zamachu i nie ustawię się dobrze wszystko leci w siatkę. Z Biomimetic 500 jest inaczej, sam wyczuwam że jest łatwiejsza i na więcej pozwala. :)

Wróć do „Wilson”