Regulamin forum
Ideą obecnego systemu organizacji działu jest zapewnienie użytkownikom przejrzystej nawigacji pośród licznymi tematami sprzętowymi obecnymi na forum.

Producentów sprzętu tenisowego, w tym rakiet, jest wbrew pozorom bardzo dużo jednakże zainteresowanie jak i dostępność ich produktów jest mocno ograniczone. Z tego względu zdecydowaliśmy się na utworzenie osobnych folderów dla najczęściej omawianych rakiet, modele producentów, którzy nie mają osobnego folderu jak również tematy dotyczące innych kwestii np. sztywności i jej wpływu na moc rakiety etc. należy umieszczać w folderze "Pozostałe". Nie zdecydowaliśmy się na bardziej rozbudowaną "klasyfikację" aby nie było wątpliwości gdzie co umieszczać.

Życzymy miłej gry,
Redakcja TenisNET
Awatar użytkownika
Lechu67
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 923
Rejestracja: 2 sty 2011, 19:27
Lokalizacja: Ryki

Yonex Vcore Xi 100 (280g)

Yonex Vcore Xi 100 wersja 280g

Główka – 100’
Balans – 34,0 cm
Długość – 27’
Sztywność – 68
Grubość ramy – 24/24/22 mm.

Czekałem na nowy szpadelek Yonka w okolicach 280g, ale liczyłem na balans max 33 cm i taki też podawany był w pierwszych zwiastunach (nawet 32).
„Instancja wyższa” zaaprobowała O_O zakup nowej packi „pod choinkę”.
Oglądając już szpadelek w sklepie okazało się że balans jest 34 :? . Trochę za dużo jak dla mnie, ale skoro jest promesa to spróbować można. W sumie w torbie to w większości „używki”.

Żeby jednak odciążać główkę wciągnąłem na początek MSV Fokus Hex 1,10 mm.

Już pierwsza gra na hali (tępa nowa wykładzina) pokazała sporą moc tej packi. Ale kontrola bardzo nie uciekła, tym bardziej, że jest dostęp do rotacji i piłeczki ładnie lądowały przed końcową. Z tego też chyba względu ładnie wchodziły również mocno atakujące piłki.
Mimo balansu jest nieźle manewrowalna. I jakby mój 1BH się poprawił.
Porównując do posiadanego Head IG Speed Elite, to Yonek wydawał się łatwiejszy w obsłudze.

Należy zaznaczyć, że na hali grałem z żoneczką i otrzymywane piłki były nie za szybkie.
Grając kilka dni później z Karjar’em na mączce pod balonem obserwacje się potwierdziły, tyle że całkowicie zepchnięty do defensywy :/ nie miałem jak wykorzystać walorów nowego Yonka.

Generalnie packa daje moc do ofensywnej gry spinem.
Yonex fan
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Yonex Vcore Xi 100 (280g)

Fajny i przejrzysty tekścik. :::gd:::
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.

Wróć do „Yonex”