dariuszek75
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 189
Rejestracja: 2 sie 2009, 15:21
Lokalizacja: Tarnobrzeg

NTRP 3.0

Witam forumowiczów. Potrzebuję znów pomocy przy wyborze rakiety. Już kiedyś, prawie 3 latka temu pomogliście mi, więc ponawiam prośbę. W tenisa gram regularnie ponad 3 lata. Z racji braku hali tenisowej w moim mieście, zimą moja gra ograniczała się do rzadkich spotkań z kolegą - instruktorem tenisa na zwykłym parkiecie w szkole. W tym roku, począwszy od kwietnia, maja grałem już bardzo regularnie. Do końca września praktycznie codziennie, wyłącznie na mączce. Teraz również staram się jeździć dwa razy w tygodniu na halę tenisową do Stalowej Woli. Chciałbym częściej ale ceny wynajmu jak i obowiązki zawodowe mocno ograniczają.
Obecnie mam 37 lat, waga 79kg i wzrost 177.

1. NTRP 3.0 - 3.5
2. Forehand regularny już :). Gdzieś do wakacji grałem chwytem eastern i jakoś od tego czasu, zwłaszcza na mączce przestawiłem się na western. Backhand oburęczny, raczej eastern.
3. Powiem tak, grając z kimś lepszym od siebie typowy baseliner, ale jeśli już czuję, iż mam przewagę uwielbiam chodzić do siatki. Myślę, że naprawdę nieźle gram wolej, slajs, lubię smeczować, coraz częściej gram drive wolejem. Zwłaszcza obecnie na hali, gdzie nawierzchnia jest szybsza często biegam do siatki. I na pewno przesadzam z drop shotami ...
4. Preferuję rakiety o wadze 285-295g. Mam do dziś kupioną od Piotra69 (podziękowania :D ) Yonexa RDX 100. Fajna rakieta zwłaszcza do debelka, ale do gry singlowej brakowało mi stabilności. Słabo grałem nią slajsa, choć były też pozytywy... Dzięki niej zacząłem znów grać oburęcznym backhandem (może z racji iż to wersja przedłużona). Do dziś gram Volklem PB 8 (295g , sztywność 71, swingweight 311, balans 0,9 HL , przeplot 16x18) poleconym mi na tym forum i jestem zadowolony. Tylko dokupić drugą bardzo ciężko. A Organix 8 to już dla mnie inna rakieta ( 5g więcej, inny swing weigt).
5. Nie licząc wymienionego Volkla , grałem Radicalem MP. I nie mogłem się dogadać. Owszem wolej, skróty i slajs rewelacja ale już forehand tragedia... Kontrola również była ok, choć waliłem piłki w pół kortu... :wink: Może to wina innego przeplotu i naciągu (Pro Cyber Power). Odbijałem troszkę Head Extreme MP. Fajna rakieta, grało mi się podobnie do Volkla. Forehand mniej spóźniałem i miałem wrażenie, że jak dla mnie łatwiejsza w obsłudze.
Był także Babolat Aaeropro Drive. Niezła rakieta do obrony, głównie z kimś lepszym ode mnie. Ale machało mi się znacznie gorzej niż moim Volklem. Ogólnie odpada. Bawiłem się Dunlopem 600 Biomimietic. Łatwa , przyjemna rakieta, ale grając nią olewałem np. pracę nóg. Mogłem grać samym nadgarstkiem, co na początku mi się podobało... Na dłuższą metę nie chcę takiego pomagacza :D.
Ostatnio zaś dorwałem Dunlopa 300 Biomimietic. I tu niespodzianka :) . Grało mi się super. Serwis lepszy, oburęczny ok, mój topspin też (tu na początku zawijając nadgarstkiem zawadzałem hihi ramą), choć bałem się mniejszej główki i innego kształtu główki. I nie ukrywam, że ciągnie mnie teraz do 300-tki. Troszkę czułem mniejszą moc niż w Volklu, ale kontrola była super. Rakieta była naciągnięta Pro Cyber Power na około 24/23.
6. Od rakiety oczekuję przede wszystkim dużej kontroli i troszkę mocy. Nie mam mocnego uderzenia kończącego, dlatego troszkę obawiam się Dunlopa 300. Na pewno mocniejszą piłkę zagram Volklem ale to pewnie wina większej sztywności i innego profilu tej ramy. Ale już taki forehand na pewno fajniej i łatwiej grało się Dunlopem. Chciałbym coś może jednak lżejszego odrobinę od Volkla, albo z mniejszym swingweightem lub balansem mocniej na rączkę.
7. Tu naprawdę już nie wiem, czy szukać rakiety, która ma wspierać jeszcze mój rozwój, czy może coś co mi da satysfakcję na obecnym poziomie np. taki Völkl Organix V1.
8. Cena nie gra roli. Choć wspomnę tylko, że takiego miesięcznego Dunlopa 300 mogę kupić za 250zł. Szukam głównie do testów, chyba że ta 300 tak na szybko, hihi...

Bardzo proszę Was o pomoc przy wyborze. Dodam tylko jeszcze, że kusi mnie spróbować przetestować Yonexa Vcore 100s lub Ezone Xi 100. Albo wersję najnowszą Vcore Xi.Tylko pewnie z konrtolą przy Ezonach będzie ciężko :D.

Nazwy własne proszę pisać dużą literą. Przed przecinkami nie stawiamy spacji. Dziękuję. // Obiektyw
Ostatnio zmieniony 28 lis 2012, 21:03 przez dariuszek75, łącznie zmieniany 1 raz.
qxt
Początkujący
Początkujący
Posty: 47
Rejestracja: 26 lut 2012, 14:52
Lokalizacja: Białystok

Re: Pomoc w wyborze rakiety

Sam jestem szczęśliwym posiadaczem Biomimetic 300-tki. Tak jak u Ciebie na początku również miałem problemy z topspinem, ale to kwestia przyzwyczajenia. Jeśli masz możliwość, to poleciłbym przetestowanie Biomimetic 400-tki, którą sam bym z chęcią przetestował jakbym miał taką możliwość. :wink: Wagowo podobna do 300-tki, mocy nieco więcej i większy dostęp do topspinu.
dariuszek75
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 189
Rejestracja: 2 sie 2009, 15:21
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: NTRP 3.0

Dziękuję za podpowiedź. Właśnie patrzę na recenzję 400-tki na TW.
I jeśli można spytać, jaki masz obecnie naciąg w 300?
qxt
Początkujący
Początkujący
Posty: 47
Rejestracja: 26 lut 2012, 14:52
Lokalizacja: Białystok

Re: NTRP 3.0

Obecnie Pro's Pro Black Force 1,24 z siłą 25kg. Ale planuję niedługo wstawić SPPP i trochę zmniejszyć siłę, a na wiosnę może coś pod rotację. ;-P
dariuszek75
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 189
Rejestracja: 2 sie 2009, 15:21
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: NTRP 3.0

A Twoje odczucia po grze 300? Ja miałem ją zaledwie dwa dni i ciekawi mnie zdanie kogoś kto gra nią regularnie...
qxt
Początkujący
Początkujący
Posty: 47
Rejestracja: 26 lut 2012, 14:52
Lokalizacja: Białystok

Re: NTRP 3.0

Ciężko cokolwiek napisać bo co ręka to inne odczucia. Jak dla mnie pod wszelkimi względami jest wyśmienita, jedynie może oczekiwałbym minimalnie więcej mocy i rotacji, stąd chęć przetestowania 400-tki. Rakieta na pewno godna polecenia tym bardziej że teraz jest w dobrych cenach. Więcej opinii innych użytkowników na temat 300-tki oraz 400-tki możesz poczytać w dziale "Rakiety".
dariuszek75
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 189
Rejestracja: 2 sie 2009, 15:21
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: NTRP 3.0

Czytałem sporo :). Wnikałem również w testy na TW. Ale po cichu liczyłem na jakieś inne propozycje...
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: NTRP 3.0

Dariuszku, nie za bardzo pojmuję w czym problem? Napisałeś, że grałeś Biomimetic 300-tką i grało Ci się świetnie. ...

Nie wiem, może się mylę ale czy czasem nie szukasz aprobaty dla wyboru Bio 300-tki by pociągnąć za spust i ją kupić? ;)

Z mojego punktu widzenia sprawa wygląda tak...
  • Grałeś Bio 300-tką i Ci się grało świetnie ale czujesz pewną obawę czy za chwilę nie okaże się, że rakieta jest nieco zbyt wymagająca z powodu małej mocy.
  • Biomimetic 300 jest obecnie wyprzedawana i nie ma swoistej kontynuacji w linii "Classic" Dunlopa, o czym możesz przeczytać tutaj.
  • Zakup Biomimetic 300 jest logiczny z powodów wymienionych wyżej (grałeś, cena, ramy nie będzie w najbliższej przyszłości), jeśli się nie zdecydujesz, a zniknie z rynku to później możesz mieć do siebie pretensje.
  • Jeśli okaże się że faktycznie brak mocy tego modelu jest dla Ciebie nie do przeskoczenia to po prostu ją sprzedasz, kto nie ryzykuje ten... ;)
  • Jednak jeśli nie Biomimetic 300 to co? O tym niżej...
Biomimetic 300 zostanie zastąpiona przez model Biomimetic M3.0... jest to kompletnie przerobiona rama pod bardziej współczesną topspinową grę.

Porównanie parametrów tych dwóch modeli z wykorzystaniem TW Racquet Finder.
Co jest istotne?
Nieznaczne pogrubienie oraz zmiana geometrii ramy. Taki układ - box w widełkach i obły, bardziej aerodynamiczny przekrój w główce był już stosowany wielokrotnie i całkiem nieźle funkcjonował... oczywiście końcowy efekt w postaci takiego, a nie innego czucia będzie kwestią indywidualną. W końcu nie każdy lubi charakterystyczną ramę Fischerów Pro No.1 (rozszerzająca się ku szczycie główki).
Z suchych parametrów istotną zmianą jest swingweight. Zauważ iż w M3.0 rozkład masy uległ większej polaryzacji co przełożyło się na większą wartość tego parametru (+10 jednostek). Co za tym idzie zakładając iż ta zwiększona "ciężkość" nie wpłynie negatywnie na Twój zamach zyskasz zarówno na mocy jak i stabilności.

Nie mogę Ci obiecać, że M3.0 okaże się po prostu ułatwioną wersją Biomimetic 300. To potencjalnie kompletnie inna rakieta ale BARDZO ciekawie plasuje się w mojej "suchej analizie" między wymienioną wcześniej Biomimetic 300-tką, a 400-tką. I to potencjalnie może ale nie musi być przyszła odpowiedź na Twoje obawy o moc rakiety jeśli faktycznie znajdą potwierdzenie w grze.

Tyle ode mnie mon ami*, nie będę miał już raczej nic do dodania, a więc pozostaje mi tylko życzyć powodzenia w poszukiwaniach.

* - j.fran.: przyjaciel
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
dariuszek75
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 189
Rejestracja: 2 sie 2009, 15:21
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: NTRP 3.0

Może i masz rację, może i szukam potwierdzenia... Ale bardzo dziękuję za odpowiedź i pomoc. Patrzyłem na M 3.0, wnikałem mocno i boję się tylko większej odrobinę wagi (choć jak pisałeś różnica była niewielka na TW) i większego swingweightu. Ale decyzja podjęta, rakieta dziś kupiona za śmieszną kwotę. :) Pozdrawiam!

Wróć do „Rakiety”