Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Head Graphite Pro

Główka: 89,5 cali kw.
Długość: 27 cali
Waga: 333g bez naciągu
Balans: 5HL bez naciagu
Grubość ramy: 19 mm
Materiały: Grafit/Włókno szklane/Twaron
Sztywność: 65
Konstrukcja: VCS
Struny: 16 pion/20 poziom

Rakietę kupiłem tanio ponieważ allegrowicz nie wiedział co sprzedaje i nie dał żadnego opisu. Moją uwagę przyciągnęła skórzana owijka (wiadomo co to znaczy). Rakieta była nieużywana. Taki sposób prezentacji spowodował że za dwie sztuki z kosztami przesyłki zapłaciłem 65zł.
Poczytałem trochę i jest to b.ciężki zawodniczy kijek którym grali miedzy innymi Ivanisević i Safin.
Główka ma charakterystyczny kształt, który poniekąd ukrywa to że jest to MP (taka trochę wyciągnięta). Rama wygląda na sztywną, i po wzięciu w łapsko sprawia wrażenie troszkę cięższej od i.Prestige'a. Po wykonaniu kilku zamachów, dużo cięższej :) Rakieta po wprowadzeniu w ruch jest bardzo stabilna i dosłownie czujesz jakbyś miał toporek w ręku.

Rakieta jest naciągnięta naciągiem Pacific Futura TS (multi). Pierwsze uderzenia powodują u mnie użytkownika toporków typu Prestige, opadnięcie szczęki do poziomu mączki. :D Przy podobnym prowadzeniu jak Radicala i podobnej włożonej sile, aut wychodzi poza wybiegi. Kąt podniesienia o 15 stopni do dołu i piłka ślizga się tuż nad taśmą, ale siedzi w korcie. Istny wymiatacz. Przy tak potężnych strzałach ogromne czucie (skórzana owijka) i niewielkie wibracje (pewnie spora zasługa naciągu).
Kontrola więcej niż dobra. Stabilność też.
Manewrowość traci za sprawą wagi i balansu. (Jak bedę się nudził wyliczę moment bezwładności - swingweight).
Serwis - jak u każdej tego typu armaty - wyśmienity, jakby do tego była zrobiona. Po prostu wyrzuca z kortu.
Slajsy - bardzo dobrze, daleko (często za daleko), płasko, świetna rotacja.
Wolejów nie pograłem, nie mój styl, poza tym partner wie jak mnie trzymać daleko od siatki.
Return - cóż, trafiony - jest ostatnim odbiciem w wymianie.
Tyle peanów teraz wady, sporo z nich dotyczy gracza.

Gra nią kosztuje ! Przede wszystkim dużo siły. Ponieważ jest to działo dalekonośne, powinno sie z niego strzelać, najlepiej raz na wymianę. Latanie z nim po korcie i wdawanie się w techniczne pojedynki kończy się szybką utratą sił. Dość powiedzieć że z przeciwnikiem którym prowadzę od początku dość równą grę i w miarę upływu sił on zyskuje przewagę, tym młotem zrobiłem na początku od razu 5:0, aby paść ze zmęczenia i oddać kolejne 7 gemów. Ale patrząc po tym dla kogo była zrobiona, łatwo wyciągnąć wniosek że nie w celu zabawy w piaskownicy. Nie polecam jej do gry dla kogoś kto ma delikatną budowę i braki w technice, ponieważ rączęta sobie powykręca. Być może do takiego wniosku doszedł przede mną jej poprzedni właściciel że odłożył ją na 10 lat z przechodem do szafy.
  • agassi66: Świetna rakieta, grałem nią dwa lata (...). "660" miała oznaczenie master a "600" pro.
Ostatnio zmieniony 29 lut 2008, 22:54 przez PitS, łącznie zmieniany 4 razy.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Head Graphite Pro

To dział recenzji a nie targ rybny, proszę o tym pamiętać. Wyczyszczone/Vivid
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P

Wróć do „Rakiety”