Regulamin forum
Ideą obecnego systemu organizacji działu jest zapewnienie użytkownikom przejrzystej nawigacji pośród licznymi tematami sprzętowymi obecnymi na forum.

Producentów sprzętu tenisowego, w tym rakiet, jest wbrew pozorom bardzo dużo jednakże zainteresowanie jak i dostępność ich produktów jest mocno ograniczone. Z tego względu zdecydowaliśmy się na utworzenie osobnych folderów dla najczęściej omawianych rakiet, modele producentów, którzy nie mają osobnego folderu jak również tematy dotyczące innych kwestii np. sztywności i jej wpływu na moc rakiety etc. należy umieszczać w folderze "Pozostałe". Nie zdecydowaliśmy się na bardziej rozbudowaną "klasyfikację" aby nie było wątpliwości gdzie co umieszczać.

Życzymy miłej gry,
Redakcja TenisNET
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Wilson BLX Blade 98

Wilson BLX Blade 98

Data wydania: 2011 rok
Prekursor: Wilson [K]Blade 98
Sukcesor: brak danych

Obrazek

Parametry
Powierzchnia główki: 98 cali² (632 cm²)
Długość: 27 cali (686mm)*
Rama: 22-21-21mm (zmienna)**
Przeplot: 18x20
Waga (bez naciągu): ±304g*
Balans (bez naciągu): ±325mm*
Swingweight (z naciągiem): ≈335kg·cm²**
Sztywność (z naciągiem): ≈64RA**

________________________________________
* - Parametry w zamierzeniu producenta.
** - Za Tennis Warehouse.
Awatar użytkownika
RatRace
Weteran
Weteran
Posty: 1989
Rejestracja: 26 gru 2007, 16:50
Lokalizacja: Katowice

Re: Wilson BLX Blade 98

BLX Blade 98 wziąłem na testy na tegorocznym TF – dwa sety debelków. Sama rakieta była naciągnięta najprawdopodobniej Alu Power Roughem z naciągiem w okolicach 24 kg, choć nie mam do końca przekonania do tych danych – dostałem je od Pana od Naciągania tychże rakiet.

Samą rakietę wziąłem na testy w poszukiwaniu rakiety, która mogłaby zastąpić Babolata APD GT. Intencja była taka, aby miała podobny poziom mocy i była bardziej łokcio przyjazna.

Ogólnikowo mówiąc rakieta nie zapisała się niczym szczególnym w mojej pamięci. Generalnie była średnia w każdej kategorii. Ani szczególnie manewrowa, ani bardzo moco dajna, bez specjalnego czucia czy jakiegoś fajnego wrażenia miękkości. Udało mi się zaserwować może ze 2 albo 3 asy i to wszystko co pamiętam z gry. Rozstałem się z nią bez specjalnego żalu i myślę że nie będę powtarzał testów. Być może ocena byłaby inna, gdybym grał nią singla. W podobnej kategorii jeśli chodzi o wagę, powierzchnię główki, profil o wiele lepiej zaprezentował się moim zdaniem Donnay X-Dual Silver, którym grałem cały jeden mecz turniejowy.

Trochę szkoda, bo jak przez mgłę pamiętam grę testową nBlade’m, który istotnie gdyby był dostępny to pewnie by się znalazł w mojej torbie. Ale to inna historia.
"Don't hurry, don't worry, you're only here for a short visit, so be sure to smell the flowers along the way."

Walter Hagen
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Wilson BLX Blade 98

Jak dobrze, że zupełnie niespodziewanie pojawił się taki temat. ;)

Rakieta zrobiła na mnie niesamowite wrażenie, nie wiem czy to zaleta naciągu (Ruffcode) czy może po prostu taka rama mi pasuje. Uderzenia soczyste i "dźwięczne", czucie dobre+ i do tego ta moc, dla mnie cudo. Oczywiście miałem problem z kręceniem piłek z powodu kontuzji ręki i przeplotu, ale moja gra generalnie jest płaska więc nie uznaję tego za dużą wadę. Jedyne co naprawdę przeszkadzało mi cieszyć się tą ramą w 100% to SW, jest wyraźnie większy niż w moich Dunlopach 200G XL przez co zdarzało się, że spóźniałem uderzenia.
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Wilson BLX Blade 98

wyczesany pisze:Jak dobrze, że zupełnie niespodziewanie pojawił się taki temat. ;)
:teathy:
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
widget
Senior
Senior
Posty: 2741
Rejestracja: 28 wrz 2010, 07:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wilson BLX Blade 98

Był moment, że się zastanawiałem, czy jej nie kupić jak szukałem dla siebie rakiety. Raz nią zagrałem i mi się grało przyjemnie, ale uparłem się, że nie wezmę czegoś z przeplotem 18x20 więc odrzuciłem ten pomysł.

Napiszę tylko, że osoba najlepiej grająca na moich kortach, grająca wcześniej rakietą Wilson 6.1 95, gra teraz chyba już 1,5 roku tą rakietą i bardzo ją sobie chwali. Oczywiście żadna to precyzyjna opinia, ale wydaje się dość uniwersalna skoro dobrze się gra osobie o NTRP 6.0 i takiemu Widgetowi też :P.
Awatar użytkownika
logigamer
Senior
Senior
Posty: 2515
Rejestracja: 2 lut 2011, 22:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wilson BLX Blade 98

Jedna z najlepiej wspominanych ram jakie było mi dane testować :angel:. Długo (bo z 1 miesiąc rotfl ) była moją główną ramą :].

Wygląd: Może się podobać lub nie. Mi ten złoty średnio podchodzi. Liczę na zmiany w nowej generacji (2013?) Kształt ramy tak jak być powinno, nie za gruba, nie za okrągła :).

Gra: Rakieta ciężka w ręku, z dużym SW, a ja takie lubię więc dla mnie na plus, choć pewnie wielu osobom może przeszkadzać bo trochę 'młotkowata' jest...

Struny 18x20, ale dostęp do rotacji przyzwoity. Ja nie miałem z tym problemu, ale szczerze przyznam że dużych rotacji nie używam raczej za często.

Dość ciekawą cechą ramy jest jej... MOC. Zdecydowanie wypada napisać to słowo dużymi literkami, bo to jedna z nielicznych ram, które testowałem, a która posiadała dużą moc, i bardzo przyzwoite czucie i kontrolę. Ogólnie czucie Wilsonów mi pasuję :::gd:::.

Ja polecam :::gd:::.

PS.: W nowej generacji chciałbym widzieć inne malowanie i mniejszy SW by móc ją trochę pomodować ołowiem... tak pod siebie :fishizm:.

Wróć do „Wilson”