quest123
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 134
Rejestracja: 16 wrz 2011, 20:06

Owijka wierzchnia

Witam, muszę zakupić jakąś owijkę, gram Dunlopem AG 200.
Chciałbym biały kolor owijki i najlepiej którąś ze sklepu http://www.goldenset.pl gdyż brat będzie zamawiał rakietę i od razu ja coś był też zamówił. Jeśli ma to jakieś znaczenie to pod aktualną owijką znajdują się z 2-3 owijki inne (nie zużyte) podejrzewam, że chodziło o powiększenie rączki. A więc którą polecacie/będzie najlepsza? Oczywiście w rozsądnej cenie jak na owijkę. :P
Martinek
Senior
Senior
Posty: 2932
Rejestracja: 17 lut 2011, 20:23
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Owijka wierzchnia

Zależy czy sie dużo pocisz. Jeśli Twoje "łapy" są potliwe to ją bym brał coś z lepkich np. Toalson Ultragrip lub Yonex Super Grap.
quest123
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 134
Rejestracja: 16 wrz 2011, 20:06

Re: Owijka wierzchnia

Taa, są bardzo potliwe.
Awatar użytkownika
Traw3k
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 857
Rejestracja: 19 sty 2009, 20:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt: Strona WWW

Re: Owijka wierzchnia

Z mojej wiedzy jednak wynika (może jednak się nie znam), że lepkie owijki są przeznaczone dla osób, którym dłonie się nie pocą... Ja nie mam problemu z potliwością dłoni i gram lepkimi.

Owijki, które wchłaniają pot są właśnie dla takich osób, jak Ty. To jednak będą już zupełnie inne typy owijek.

Edycja: Z tych owijek na stronie, dla Ciebie będą dobre te: Dunlop Osmo Dry Grip. Przeczytaj ich opis.
quest123
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 134
Rejestracja: 16 wrz 2011, 20:06

Re: Owijka wierzchnia

No właśnie myślałem o Dunlopie i źle napisałem, rzeczywiście to musi być owijka, która dobrze wchłania. Dzięki! ;)
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Owijka wierzchnia

Z tym jest tzw. czeski film. Też mam olbrzymią nadprodukcję potu, a używam Yonexa Super Grap lub (ostatnio) Toalsona Ultra Grip, czyli lepkich. Suche nie dają rady wchłonąć wilgości, a pewności chwytu mi nie dają.
W sumie wydatek na owijkę jest niewielki, więc spokojnie przetestuj oba rodzaje.
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
bugaloo
Weteran
Weteran
Posty: 1951
Rejestracja: 16 paź 2010, 17:42
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Owijka wierzchnia

Jeżeli komuś w okresie letnim, owijki lepkie zapewniają komfort gry, znaczy to, że tylko im się wydaje iż mają pocące się/nadpotliwe dłonie. ;-) Przy 20 paru stopniach nie ma szansy żebym mógł komfortowo używać Super Grapów czy Tourny Tac. Jedyne wyjście to talk, frotka i oryginalna Tourna. ;-)
Awatar użytkownika
Pr1vet
Bywalec
Bywalec
Posty: 66
Rejestracja: 21 kwie 2011, 12:18

Re: Owijka wierzchnia

bugaloo pisze:Jeżeli komuś w okresie letnim, owijki lepkie zapewniają komfort gry, znaczy to, że tylko im się wydaje iż mają pocące się/nad potliwe dłonie. ;-) Przy 20 paru stopniach nie ma szansy żebym mógł komfortowo używać Super Grapów czy Tourny Tac. Jedyne wyjście to talk, frotka i oryginalna Tourna. ;-)
Dla miłośników suchej Tourny polecam do przetestowania Pacific xTR, mam aktualnie na jednej rakiecie Tourne na drugiej Pacifica i ten drugi wytrzymał znacznie dłużej. Tourna przetarła się po 3 godzinach gry całkowicie tracąc przy tym swoje 'suche' właściwości. W dodatku tak się wgniotła w skórzaną bazówke, że czuje się jak bym grał goła skórą. xTR są nieco grubsze i dla mnie bardziej komfortowe, po 5 godzinach gry wciąż na rakiecie zachowując przy tym swoje suche właściwości. Zero przetarć.

Tak jak napisał Bugaloo, jeżeli ktoś w okresie letnim używa Super Grapów, i uważa że jest w porządku, to tak na prawdę z jego potliwością nie jest najgorzej. Ja w zimie na hali Super Grapów używać mogę bezproblemowo, minusem jest niestety ich trwałość. W lecie niestety po godzinie gry przy każdym uderzeniu zastanawiam się kiedy zabije lecącą rakietą partnera po drugiej strony siatki ...
Awatar użytkownika
bugaloo
Weteran
Weteran
Posty: 1951
Rejestracja: 16 paź 2010, 17:42
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Owijka wierzchnia

Pr1vet pisze:Dla miłośników suchej Tourny polecam do przetestowania Pacific xTR, mam aktualnie na jednej rakiecie Tourne na drugiej Pacifica i ten drugi wytrzymał znacznie dłużej.
Mógłbyś zarzucić linkiem do tej owijki Pacific'a? Patrzyłem w popularnych sklepach internetowych ale albo ślepy jestem albo faktycznie nie ma :/.
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Owijka wierzchnia

Również dołączam się do klubu Yonexów Super Grapów. Owijki może i troszkę drogie, ale według mnie warte swojej ceny. Od paru lat ich używam i nie zamierzam zmieniać.
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: Owijka wierzchnia

TadX pisze:Również dołączam się do klubu Yonexów Super Grapów. Owijki może i troszkę drogie, ale według mnie warte swojej ceny. Od paru lat ich używam i nie zamierzam zmieniać.
Przetestowałem kilka rodzajów owijek i podpisuję się - Yonex Super Grap rządzi i wymiata. Łapy mi się pocą, ale te owijki nieźle to znoszą.
Awatar użytkownika
Pr1vet
Bywalec
Bywalec
Posty: 66
Rejestracja: 21 kwie 2011, 12:18

Re: Owijka wierzchnia

bugaloo pisze:
Pr1vet pisze:Dla miłośników suchej Tourny polecam do przetestowania Pacific xTR, mam aktualnie na jednej rakiecie Tourne na drugiej Pacifica i ten drugi wytrzymał znacznie dłużej.
Mógłbyś zarzucić linkiem do tej owijki Pacific'a? Patrzyłem w popularnych sklepach internetowych ale albo ślepy jestem albo faktycznie nie ma :/.
Ja je zamawiałem z ProTenis'a jakieś 2 tygodnie temu, ale już ich niestety nie widzę :/.
Awatar użytkownika
logigamer
Senior
Senior
Posty: 2515
Rejestracja: 2 lut 2011, 22:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Owijka wierzchnia

Niedawno zrobiłem test lepkich owijek: Tourna, Yonex, Wilson i Toalson. W wilgoci i w słońcu przy około 25C. Bezapelacyjnie wygrywają dla mnie w kategorii lepkość... Toalsony! Druga kategoria, w której miażdżą (znów dla mnie) konkurencję to wytrzymałość. Kolejność dalej to Tourna, Yonex i Wilson.
Ostatnio zmieniony 11 cze 2012, 17:25 przez logigamer, łącznie zmieniany 1 raz.
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Owijka wierzchnia

Marcin_L pisze:Przetestowałem kilka rodzajów owijek i podpisuję się - Yonex Super Grap rządzi i wymiata. Łapy mi się pocą, ale te owijki nieźle to znoszą.
Mi ostatnimi czasy zaczęły się pocić, ale tylko, gdy jest gorąco na dworze (kiedyś nawet wtedy nic się nie działo). Talk muszę nosić. W ogóle dla mnie Yonki są wręcz idealne. Przyzwyczaiłem się do grania z plastrem na kciuku, więc w miejsca, gdzie go trzymam (na FH i BH) naklejam na overy taśmę izolacyjną. Taka kombinacja sprawia, że na jednych owijkach mogę grać dłużej. Bazówka wtedy też bezpieczna ;).
logigamer pisze:Bezapelacyjnie wygrywają dla mnie w kategorii lepkość... Taolsony! Druga kategoria, w której miażdżą (znów dla mnie) konkurencję to wytrzymałość.
Mówisz, że te Toalsony takie dobre? A które dokładnie (jeśli jest więcej modeli)? Z tego, co pamiętam, to nawet tańsze są od Yonków.
Awatar użytkownika
logigamer
Senior
Senior
Posty: 2515
Rejestracja: 2 lut 2011, 22:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Owijka wierzchnia

Literówkę w nazwie zrobiłem. :-|

Toalson UltraGrip.

Są też w paczkach 30 sztuk. Ale tylko białe i czarne.
Awatar użytkownika
pst
Weteran
Weteran
Posty: 1151
Rejestracja: 6 maja 2011, 10:45

Re: Owijka wierzchnia

Osobiście grałem Toalsonami Power Grip (0.7mm), Ultra Grip (0.5mm) oraz Ion Power Grip (0.6mm).
Preferuje UltraGrip ale ostatnio założyłem Ion i byłem zaskoczony - wydają się jeszcze bardziej lepkie niż Ultra... oraz mają w sobie dziurki.
logigamer pisze:Literówkę w nazwie zrobiłem. :-|

Toalson UltraGrip.

Są też w paczkach 30 sztuk. Ale tylko białe i czarne.
Tysięczny post! :::gd:::
Ha! A ja setny! :::yay:::
Beware of the Hologram.
It will trick us!
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Owijka wierzchnia

logigamer pisze:Literówkę w nazwie zrobiłem. :-|

Toalson UltraGrip.

Są też w paczkach 30 sztuk. Ale tylko białe i czarne.
~Dzięki Logigamer! :) Co do kolorów to ja tylko białe - bardziej przyjazne alergikom. ;)

Poza tym, jeśli zahaczyć o temat jeszcze Yonków - to moje odczucia odnośnie kolorów tych owijek były takie, że co kolor to w zasadzie inna owijka! Albo mniej albo więcej sztywne. Pamiętam, jaką minę zrobiłem, gdy po zielonej założyłem czarną a potem białą. Różnicę czuć było od razu. Także podczas gry. Od tamtej pory - tylko białe. :)
Awatar użytkownika
logigamer
Senior
Senior
Posty: 2515
Rejestracja: 2 lut 2011, 22:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Owijka wierzchnia

pst pisze: Tysięczny post! :::gd:::
Ha! A ja setny! :::yay:::
Uuuu nawet się nie zorientowałem :), dzięki! Printscreen dla potomnych zrobiony. rotfl
TadX pisze: Poza tym, jeśli zahaczyć o temat jeszcze Yonków - to moje odczucia odnośnie kolorów tych owijek były takie, że co kolor to w zasadzie inna owijka! Albo mniej albo więcej sztywne. Pamiętam, jaką minę zrobiłem, gdy po zielonej założyłem czarną a potem białą. Różnicę czuć było od razu. Także podczas gry. Od tamtej pory - tylko białe. :)
Ja też tylko białe i niebieskie. :wink: A z kolorami to zauważyłem to w owijkach Pro's Pro, ale tam zrzucałem to na taniość firmy... Toalson'ów testować nie będę, białe są rewelacyjne :::gd:::.
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Owijka wierzchnia

logigamer pisze:Ja też tylko białe i niebieskie. :wink: A z kolorami to zauważyłem to w owijkach Pro's Pro, ale tam zrzucałem to na taniość firmy... Toalson'ów testować nie będę, białe są rewelacyjne :::gd:::.
A wiesz, przekonałeś mnie. Niedługo i tak muszę zmienić overy u siebie. Aż sobie przetestuję Toalsony! :)
Awatar użytkownika
iamtheway
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 366
Rejestracja: 8 lip 2011, 17:30

Re: Owijka wierzchnia

Dla mnie nr 1 to Wilson Pro Overgrip- idealne połączenie lepkości, wchłaniania potu i wytrzymałości. Czasem testuję jeszcze różne wynalazki i Toalson jest następny w kolejce. Yonexy w ogóle mi nie pasowały- po godzinie już mi rakieta jeździła.

Wróć do „Inny sprzęt (torby, ubrania, akcesoria)”