kyasix
Nowy
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 2 maja 2012, 18:40

Wibrastop

Jaki wibrastop kupić? Ceny są bardzo różne, a nie wiem jakie różnice w działaniu?
I im droższy tym lepszy? A może cena nie gra roli?
Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
Senior
Senior
Posty: 3135
Rejestracja: 23 sie 2006, 17:04
Lokalizacja: Леминград

Re: Wibrastop

Raczej to ostatnie. Może droższe są nieco trwalsze, ale - najlepiej próbować zaczynając od czegoś niedrogiego i subtelnego. To nie jest "niezbędne wyposażenie" i jego używanie to zwyczajnie rzecz gustu. Niektórzy po prostu zawiązują sobie recepturkę... ;)
Jeśli chcesz - znajdziesz sposób, jeśli nie chcesz - znajdziesz powód. (Autor nieznany)
Nie mów "inni tak robią", ale pomyśl, czy przystoi aby tak robili. (Demostenes)
Firmware version 3.8; Powered by Obrazek; NIEDŹWIEDŹ™ inside®
kyasix
Nowy
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 2 maja 2012, 18:40

Re: Wibrastop

YOGItheBEAR pisze: Niektórzy po prostu zawiązują sobie recepturkę... ;)
Ooo na to bym nie wpadła ;] i też nie słyszałam o tym. Także chyba faktycznie zacznę od czegoś taniego, a akurat wygląd nie ma dla mnie większego znaczenia. I tak biegam z rakietą tylko po wsiowym Orliku. ;-P
Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
Senior
Senior
Posty: 3135
Rejestracja: 23 sie 2006, 17:04
Lokalizacja: Леминград

Re: Wibrastop

Z tłumikiem odbicia są nieco miększe i struny mniej brzęczą. Ot, cały sekret.
Jeśli chcesz - znajdziesz sposób, jeśli nie chcesz - znajdziesz powód. (Autor nieznany)
Nie mów "inni tak robią", ale pomyśl, czy przystoi aby tak robili. (Demostenes)
Firmware version 3.8; Powered by Obrazek; NIEDŹWIEDŹ™ inside®
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Wibrastop

kyasix pisze:I tak biegam z rakietą tylko po wsiowym Orliku. ;-P
To w takim razie kolor tłumika musi bezwzględnie pasować do koloru Twojego traktora. ;-P

A tak serio, to recepturka ma tę przewagę nad normalnym tłumikiem, że nie wypada, a uderzenie piłki w taką gumkę nie zmieni znacząco toru lotu piłki w stosunku do zamierzonego.
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
kyasix
Nowy
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 2 maja 2012, 18:40

Re: Wibrastop

Gary pisze: To w takim razie kolor tłumika musi bezwzględnie pasować do koloru Twojego traktora. ;-P

Świetnie się składa. Czerwona recepturka będzie idealnie pasowała zarówno do rakiety jak i orlikowego kortu. :D
Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
Senior
Senior
Posty: 3135
Rejestracja: 23 sie 2006, 17:04
Lokalizacja: Леминград

Re: Wibrastop

Wow... jeden problem mniej. Świat jest jednak piękny. ;)
Jeśli chcesz - znajdziesz sposób, jeśli nie chcesz - znajdziesz powód. (Autor nieznany)
Nie mów "inni tak robią", ale pomyśl, czy przystoi aby tak robili. (Demostenes)
Firmware version 3.8; Powered by Obrazek; NIEDŹWIEDŹ™ inside®
Awatar użytkownika
widget
Senior
Senior
Posty: 2741
Rejestracja: 28 wrz 2010, 07:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wibrastop

kyasix pisze:
Gary pisze: To w takim razie kolor tłumika musi bezwzględnie pasować do koloru Twojego traktora. ;-P

Świetnie się składa. Czerwona recepturka będzie idealnie pasowała zarówno do rakiety jak i orlikowego kortu. :D
Tak jak w przypadku rakiet kolor lepiej się kolorem nie sugerować, to w przypadku tłumika jak najbardziej! :D

Zamiast nudnego znaczka Head, albo Babolat, lepiej wziąć jakiś fajny żółty uśmieszek albo cokolwiek podkreślającego twoją osobowość :).
quest123
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 134
Rejestracja: 16 wrz 2011, 20:06

Re: Wibrastop

Muszę kupić jakiś tłumik, lepszy będzie na 6-8 strun czy zwykły dzyndzelek na 2 struny styknie ? :P
Awatar użytkownika
Mazzakollo
Weteran
Weteran
Posty: 1609
Rejestracja: 6 paź 2010, 21:49

Re: Wibrastop

Tłumik na 6-8 strun będzie raczej tłumił lepiej, tylko zastanów się, czy aż tak tego chcesz ?
Ja np. jak gram bez tłumika, to oprócz tego że czuję, to i słyszę gdy uderzę nieczysto, to jest fajne. Jak uderzę soczyściej, to ten dźwięk też jest inny. A jak założysz taki dziki tłumik, to zawsze będzie tylko takie drewniane puknięcie. Tobie może to odpowiadać, jak najbardziej, ale np. mi nie. Jakbym grał deską, a nie rakietą. Także radzę spróbować najpierw.
Chyba, że koniecznie chcesz coś kupić, to kupuj, w razie czego zbyt dużo nie stracisz ;).
To świat nas zmusza do buntu. Chcę walczyć o swoje życie!
2x Wilson ProStaff 6.0 Hyper Carbon 95 @ Pro Hurricane.
quest123
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 134
Rejestracja: 16 wrz 2011, 20:06

Re: Wibrastop

Dotychczas grałem tłumikami na 2 pionowe i poziomą więc chyba kupię taki. W mojej rakiecie bez tłumika wibracje są duże i bardzo je czuję, poza tym dźwięk przypomina struny gitarowe - a ja bardzo tego nie lubię. Gram od roku a główkę mam dość małą - 95 cali więc zdarza się sporo nieczystych uderzeń w których najbardziej czuć jednak te drgania. Ale dzięki za info :).

Wróć do „Inny sprzęt (torby, ubrania, akcesoria)”