TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

"Górska" odzież termoaktywna w tenisie

Witam,
niedawno dostałem ww. odzież - koszulkę z długim rękawem. Teoretycznie jest przeznaczona do wypraw wysokogórskich. Używa jej się jako bielizny - na gołe ciało, musi dobrze przylegać (niezwykle istotne, wtedy spełnia swoją rolę). Dziś jestem po dwóch godzinach debla i miałem tą koszulkę-bieliznę pod zwykłą koszulką tenisową. Pomimo ujemnej temperatury wewnątrz balona (zanim się wszystko nagrzało to trwało trochę) wcale mi zimno nie było. Nie krępowało mi ruchów. Grało mi się swobodnie i komfortowo. Koszulka jest "bezszwowa" i waży tyle, co nic.

Jeśli chodzi o firmę, to nie jest to żadne Nike, Adidas. Firmy jako takiej nie znam i nic mi nie mówi, chodzi mi o HI - TEC. Kupione w sklepie sportowym za 79zł. Nie wiem, czy to jakaś uznana marka czy nie, ale ta koszulka zdała egzamin, nie mam na co narzekać. Uważam, że jak na te mrozy to super sprawa :).

Ogólnie mogę polecić, choć zdaję sobie sprawę, że Ameryki w puszce kukurydzy nie odkrywam.

Pozdrawiam :).
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: "Górska" odzież termoaktywna w tenisie

Hi-Tec to przyzwoita firma. Nie miałem jednak przyjemności sprawdzania odzieży termoaktywnej tego producenta.

Oferuje wg mnie dobry stosunek jakość-cena. Są lepsze ale za odpowiednio więcej $$$.
Kwestia potrzeb i oczekiwań.

Stosując porównanie do producentów sprzętu tenisowego: Pro's Pro to nie jest.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: "Górska" odzież termoaktywna w tenisie

Ja polecam rodzimą firmę Brubeck. Dla mnie cenowo i jakościowo super. Co prawda używam tylko w górach i najbardziej "lajtowej" wersji, ale spełnia swoje zadanie :)
Obrazek
_____
Awatar użytkownika
matirow
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 366
Rejestracja: 19 sty 2012, 22:13
Lokalizacja: Rybnik

Re: "Górska" odzież termoaktywna w tenisie

Firma dobra sam mam komplet bielizny tzn spodnie i koszulka z długim rękawem i świetnie spełnia swoje zadanie :) Kupiłem w sklepie Martes Sport z Centrum Plaza za 69,99 Promocja.
Obrazek Biomimetic 500
Gracz leworęczny
NTRP 2.0
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: "Górska" odzież termoaktywna w tenisie

Mnie "Died Moroz" przyniósł komplet Bruebecka, ale nie zimową tylko DRY, tamta byłaby zbyt ciepła.
Wspaniała rzecz.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: "Górska" odzież termoaktywna w tenisie

htb pisze:Ja polecam rodzimą firmę Brubeck. Dla mnie cenowo i jakościowo super. Co prawda używam tylko w górach i najbardziej "lajtowej" wersji, ale spełnia swoje zadanie :)
PitS pisze:Mnie "Died Moroz" przyniósł komplet Bruebecka, ale nie zimową tylko DRY, tamta byłaby zbyt ciepła.
Wspaniała rzecz.
Gruboskórne i nieczułe osobniki tak mają :wink: . Dla mnie nie ma czegoś takiego jak za ciepłe ubranie w zimę... ale może dlatego, że u mnie optymalna temp funkcjonowania aktywnego to 24-30stopni :D.
Obrazek Speed Graphene MP
Awatar użytkownika
Traw3k
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 857
Rejestracja: 19 sty 2009, 20:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt: Strona WWW

Re: "Górska" odzież termoaktywna w tenisie

Od października mam komplet bielizny termoaktywnej przeznaczonej do użytku sportowego (ogólnie). Dwa razy w tygodniu po półtorej godziny gram na korcie w takiej koszulce, w hali gdzie panuje temperatura o kilka stopni mniejsza, niż w naszych mieszkaniach i domach. Podczas gdy inni grają w sweterkach - mnie zupełnie wystarcza koszulka. Nie jest ani za ciepło, ani za zimno.

Dodatkowo, tak przylegający ubiór może ładnie wyeksponować nasze mięśnie, intygującym tym samym płeć przeciwną ;).

Ps. Firma to Spaio, do znalezienia bez problemu na Allegro.
Awatar użytkownika
ESP
Weteran
Weteran
Posty: 1622
Rejestracja: 13 sie 2007, 11:51
Lokalizacja: Warszawa

Re: "Górska" odzież termoaktywna w tenisie

Ja używam bokserek Gatta Active. Grzeją w sam raz i dobrze odprowadzają pot. Tak dobrze się sprawują w te mrozy że prawdopodobnie kupię też ze dwie koszulki z tej serii.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: "Górska" odzież termoaktywna w tenisie

Kiedyś przetestowałem taką koszulkę i jakąś bluzę, coś dla narciarzy(?). Przeszkadzało mi to w grze, krępowało ruchy. Może jak ktoś gra bez prawidłowego skrętu tułowia (gra "z ręki") to się coś takiego sprawdzi?
No ale ja jestem obłokształtny :P więc może i dlatego mi nie pasowało? ... :D
Poza tym ja tego nie potrzebuję, mam własną skrupulatnie wychodowaną przy lodówce warstwę ochronną :twisted: rotfl
Jak staję przy lodówce to "Nie ma lipy tu"!!! rotfl
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Mazzakollo
Weteran
Weteran
Posty: 1609
Rejestracja: 6 paź 2010, 21:49

Re: "Górska" odzież termoaktywna w tenisie

Koledzy używają takiej odzieży termoaktywnej. Co prawda nie do tenisa, tylko do normalnego chodzenia, zamiast kalesonów, getrów , ocieplaczy czy jak tam to się zwie. Podobno lepsze :-).
Ja tam zmarźlakiem nie jestem, więc nie czuję potrzeby wkładania takich ciuszków :D.
To świat nas zmusza do buntu. Chcę walczyć o swoje życie!
2x Wilson ProStaff 6.0 Hyper Carbon 95 @ Pro Hurricane.
Awatar użytkownika
klenczonu
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 211
Rejestracja: 1 wrz 2011, 16:25
Lokalizacja: Gdańsk

Re: "Górska" odzież termoaktywna w tenisie

Używam odzieży kilku firm jeżeli chodzi o bieliznę termoaktywną. Na narty i do codziennego chodzenia według mnie najlepsze są rzeczy Under Armour i wspomnianego tutaj Brubecka. Jest to odzież w której jeżeli odpowiednio dobierzemy poszczególne warstwy ubrań to ani nie będzie nam zimno ani się nie spocimy. Podobnie jest z bielizną Fjorda Nansena, której używam tylko na naprawdę ostre mrozy. Przy temperaturze do ok. -10 jest mi w niej po prostu za gorąco. Jednak w moim odczuciu najlepsza do grania np. w tenisa czy jazdy rowerem w zimie jest odzież firmy Craft. Jest bardzo delikatna, lekka, przylegająca do ciała i bezszwowa co powoduje iż jest praktycznie niewyczuwalna. A zakładając na nią koszulkę np. Dri-fit czy Cimacool jest nam ciepło ale się nie przegrzewamy. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że każdy w inny sposób zabezpiecza się przed zimnem jednak uważam, że dobra bielizna termoaktywna w połączeniu z innymi, odpowiednimi warstwami ubrania jest w stanie ogrzać nas w niezbędnym zakresie w naprawdę zimne dni bez konieczności zakładania na siebie niezliczonej ilości koszulek, swetrów itp.
Obrazek COURTBALLISTEC 4.3; COURTBALLISTEC 3.3

Maciek Klenczon
NTRP 2.0
North Poland

Wróć do „Inny sprzęt”