eres
Nowy
Nowy
Posty: 14
Rejestracja: 4 sie 2011, 23:26

Owijki

Jak często zmieniacie owijki bazowe, a jak często zmieniacie owijki wierzchnie?
Wiem, może trochę naiwne pytanie, ale ciekawi mnie to.
Awatar użytkownika
napalm
Zaobrączkowany!
Zaobrączkowany!
Posty: 1821
Rejestracja: 17 lis 2008, 18:29

Re: Owijki

Jak się zużyją?
Quidquid latine dictum sit, altum videtur.
Awatar użytkownika
Traw3k
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 857
Rejestracja: 19 sty 2009, 20:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt: Strona WWW

Re: Owijki

Zależy od intensywności gry. I też nie jak się zużyją, bo mogą być jeszcze "zdatne" do gry, ale komuś może nie pasować chwyt, bądź po prostu estetyka... Są ludzie, którzy co drugą grę mają nową owijkę, bo tamta się zabrudziła ;).
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Owijki

Traw3k pisze:Zależy od intensywności gry. I też nie jak się zużyją, bo mogą być jeszcze "zdatne" do gry, ale komuś może nie pasować chwyt, bądź po prostu estetyka... Są ludzie, którzy co drugą grę mają nową owijkę, bo tamta się zabrudziła ;).
Dlatego teraz kupiłem czarne, będę je męczył rok. :wink:
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
napalm
Zaobrączkowany!
Zaobrączkowany!
Posty: 1821
Rejestracja: 17 lis 2008, 18:29

Re: Owijki

Traw3k pisze:I też nie jak się zużyją, bo mogą być jeszcze "zdatne" do gry, ale komuś może nie pasować chwyt, bądź po prostu estetyka...
Prosiłbym/sugerowałbym o zaprzestanie filozofowania w każdym poście.
Każdy samemu wyznacza granicę zużycia.
Nie pasujący chwyt/nie pasująca estetyka = utrata właściwości (lepkości, suchości, koloru, czegokolwiek co można dostrzec w owijce) = zużycie
Quidquid latine dictum sit, altum videtur.
Awatar użytkownika
Traw3k
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 857
Rejestracja: 19 sty 2009, 20:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt: Strona WWW

Re: Owijki

Tym tokiem myślenia, po utracie napięcia naciągu o choćby pół kilograma, powinniśmy wciągać nowy, bo przecież się "zużył".
Awatar użytkownika
napalm
Zaobrączkowany!
Zaobrączkowany!
Posty: 1821
Rejestracja: 17 lis 2008, 18:29

Re: Owijki

Traw3k pisze:Tym tokiem myślenia, po utracie napięcia naciągu o choćby pół kilograma, powinniśmy wciągać nowy, bo przecież się "zużył".
Doprawdy?
napalm pisze: Każdy samemu wyznacza granicę zużycia.
Quidquid latine dictum sit, altum videtur.
Awatar użytkownika
Traw3k
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 857
Rejestracja: 19 sty 2009, 20:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt: Strona WWW

Re: Owijki

napalm pisze:
Traw3k pisze:Tym tokiem myślenia, po utracie napięcia naciągu o choćby pół kilograma, powinniśmy wciągać nowy, bo przecież się "zużył".
Doprawdy?
napalm pisze: Każdy samemu wyznacza granicę zużycia.
Ano, tak myślę i tak Cię rozumiem. :wink:

W sezonie zmieniam owijkę średnio raz na dwa tygodnie.
Awatar użytkownika
zNei
Orator
Orator
Posty: 547
Rejestracja: 26 gru 2010, 00:09
Lokalizacja: Barlinek
Kontakt: Strona WWW

Re: Owijki

W naszym klubie był facet, który przychodził sobie turystycznie. Po 2 latach gry biorę do ręki jego rakietę i mówię, że wymienię mu owijkę bo już ma doszczętnie zjechaną. Facet mi odpowiada: "No właśnie, już chyba trzeba wymienić, bo czasem mi drzazgi wchodzą" :D.
Awatar użytkownika
mulleen
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 429
Rejestracja: 25 sty 2011, 20:14
Lokalizacja: Szczecin

Re: Owijki

zNei pisze:W naszym klubie był facet, który przychodził sobie turystycznie. Po 2 latach gry biorę do ręki jego rakietę i mówię, że wymienię mu owijkę bo już ma doszczętnie zjechaną. Facet mi odpowiada: "No właśnie, już chyba trzeba wymienić, bo czasem mi drzazgi wchodzą" :D.
Ahhaahaha, wymiękam. Za szczeniaka to nawet nie wiedziałem, że się wymienia owijki, no ale to była zabawa ze stalowym "Stomilem" w ręce, który miał skórzaną "bazówkę" prawie nie do zajechania :]. Widzisz Szymonie, ci starej daty gracze byli nie do zdarcia, nie tak jak teraz: kremik pod oczy i na dłonie jak słoneczko przypala, zmiana rakiety co kilka gemów, piłeczki co 7 lub 9. Opaski na nadgarstki i ręczniczki oraz inne wymyślne gadżety jak tłumiki lub skarpetki antyodciskowe. Eh, aż żal wymieniać dalej, zmieniajcie sobie owijki nawet parę razy w ciągu meczu, i tak już wam nic nie pomoże,a ten pedantyzm i niepotrzebna rozrzutność... wstydzilibyście się, dzieci w Afryce odbijają korą z baobaba kartofle, które dostali z PCK, a wam w głowie taka elegancja. Ja zanim wyrzucę owijkę to ją przewinę na druga stronę. Póki rakieta po niecentrycznym odbiciu nie kręci się w ręce jak śmigło to znaczy, że jest jeszcze git ;-P.
NTRP: 4.0
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Owijki

mulleen pisze:Ja zanim wyrzucę owijkę to ją przewinę na druga stronę. Póki rakieta po niecentrycznym odbiciu nie kręci się w ręce jak śmigło to znaczy, że jest jeszcze git ;-P
A myślałem że tylko ja tak robię i było mi wstyd się przyznać. :rolleyes:
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
widget
Senior
Senior
Posty: 2741
Rejestracja: 28 wrz 2010, 07:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Owijki

Ja przez to że się pocę, zmieniam dość często głównie latem. Dopóki mi się rakieta nie kręci w ręku to zostawiam owijkę w spokoju.
PitS pisze:
mulleen pisze:Ja zanim wyrzucę owijkę to ją przewinę na druga stronę. Póki rakieta po niecentrycznym odbiciu nie kręci się w ręce jak śmigło to znaczy, że jest jeszcze git ;-P
A myślałem że tylko ja tak robię i było mi wstyd się przyznać. :rolleyes:
Szczerze mówiąc przez myśl mi nawet nie przeszło, że tak można :D.

U mnie na kortach rzadko kto w ogóle używa jakichkolwiek owijek innych niż fabryczne. Mój trener spędzający na korcie 7-10h 6 dni w tygodniu (naprawdę jest tam zawsze) jakieś 3 miesiące temu założył sobie pierwszy raz na swojego Heada Prestige overgripa (jakiś żółty badziew) i pokazywał mi to dumny i blady, że coś zmodyfikował w swojej rakiecie po latach.

-> wniosek: nie trzeba zmieniać/uzywać jak ktoś nie czuje potrzeby
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Owijki

Bazowej nie tykam, jak kupuję nowe ramy od razu zakładam overgripa.
Overy zmieniam raz na mniej więcej 3 tygodnie.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
dzalano
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 117
Rejestracja: 20 sty 2012, 20:32
Lokalizacja: Szczecin

Re: Owijki

Vivid pisze:Bazowej nie tykam, jak kupuję nowe ramy od razu zakładam overgripa.
Dokładnie tak. :::yay:::
Najlepsza strategia. Podstawa zawsze jest, a overgripy to w sumie groszowa sprawa i można sobie dopasować do własnych potrzeb :)
Biomimetic F3.0 TOUR
Biomimetic 200 PLUS
Clapton
Weteran
Weteran
Posty: 1137
Rejestracja: 13 sie 2007, 19:59

Re: Owijki

Witam,
u mnie podobnie, owijki bazowej nigdy nie zmieniam, overgripy 1-2 na miesiąc.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Owijki

Vivid pisze:Bazowej nie tykam, jak kupuję nowe ramy od razu zakładam overgripa.
Co było widać na MG Radicalach... rotfl
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Mazzakollo
Weteran
Weteran
Posty: 1609
Rejestracja: 6 paź 2010, 21:49

Re: Owijki

PitS pisze:
mulleen pisze:Ja zanim wyrzucę owijkę to ją przewinę na druga stronę. Póki rakieta po niecentrycznym odbiciu nie kręci się w ręce jak śmigło to znaczy, że jest jeszcze git ;-P
A myślałem że tylko ja tak robię i było mi wstyd się przyznać. :rolleyes:
Też tak robię... Wrodzona oszczędność, i tyle. :-)
Wiadomo, że na drugiej stronie owijki nie gram tak długo, ale kilka gier wytrzyma...
To świat nas zmusza do buntu. Chcę walczyć o swoje życie!
2x Wilson ProStaff 6.0 Hyper Carbon 95 @ Pro Hurricane.
Awatar użytkownika
jurek
Orator
Orator
Posty: 623
Rejestracja: 8 sie 2008, 20:41

Re: Owijki

To ja z Wielkopolski jestem, a nie przewijam :wink:
Mantis Pro 295
"We can learn from the past, but those days are gone. We can hope for the future, but there might not be one".
"Failure is simply the opportunity to begin again, this time more intelligently".
Awatar użytkownika
karjar
Weteran
Weteran
Posty: 1250
Rejestracja: 13 sty 2011, 20:47
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt: Strona WWW

Re: Owijki

Myślę, że odpowiedź na pytanie autora tematu nigdy nie będzie jednoznaczna. Zasadniczo w zależności od stosunku do pieniądza, względności pojęcia "zużyta", doznań estetycznych oraz częstotliwością gry będzie to czas oscylujący między godziną a rokiem.
Moja uwaga dotyczy owijek wierzchnich.
Ostatnio zmieniony 10 lut 2012, 21:55 przez karjar, łącznie zmieniany 1 raz.
NTRP 4
Prince Phantom Pro 100
"Mogę zaakceptować moją porażkę, każdy jej kiedyś doznaje. Ale nie zaakceptuję, że nie próbowałem" - Michael Jordan
"Jeśli ktoś mówi, że jestem lepszy, niż Roger, to myślę, że ta osoba nie wie nic o tenisie" - Rafa
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Owijki

El Diablo pisze:
Vivid pisze:Bazowej nie tykam, jak kupuję nowe ramy od razu zakładam overgripa.
Co było widać na MG Radicalach... rotfl
Siedź cicho bo dostaniesz z liścia :twisted: Ja tu swoją propagandę forsuję! rotfl
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P

Wróć do „Inny sprzęt”