Awatar użytkownika
mats88
Bywalec
Bywalec
Posty: 50
Rejestracja: 12 lis 2011, 20:51

Owijka skórzana - zmiana balansu, wagi rakiety?

Czy ktoś ma doświadczenia z owijką skórzaną? Czy zmieni się balans lub waga rakiety?
Chodzi o BLX 6.1 TEAM.
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Owijka skórzana - zmiana balansu, wagi rakiety?

Owijki skórzane są cięższe od syntetycznych (pewnie nie wszystkie skóry od wszystkich syntetyków, ale generalnie tak będzie), czyli i waga i balans się zmienią.
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
mats88
Bywalec
Bywalec
Posty: 50
Rejestracja: 12 lis 2011, 20:51

Re: Owijka skórzana - zmiana balansu, wagi rakiety?

Wiem, że są cięższe. I właśnie na tym mi zależy.
Chodzi o to czy zmiana balansu będzie zauważalna w tej rakiecie - czy opłaca się wydać te 40 złotych.

Obecnie ta rakieta waży 314g z owijką i vibrą. Zakładam, że waga wzrośnie do ok. 320-322g - i bardzo dobrze. Czy balans przesunie się z obecnego 33,5cm na powiedzmy 33cm? Teoria teorią, a w praktyce...
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Owijka skórzana - zmiana balansu, wagi rakiety?

mats88 pisze:Czy zmieni się balans lub waga rakiety?
mats88 pisze:Wiem, że są cięższe.
:rolleyes:
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
mats88
Bywalec
Bywalec
Posty: 50
Rejestracja: 12 lis 2011, 20:51

Re: Owijka skórzana - zmiana balansu, wagi rakiety?

Wiadomo, że pójdzie waga skoro taka owijka jest ok. 10g cięższa.

Celowo zadałem proste pytanie - żeby ktoś opisał jak to się może zmienić. Konkretnie w liczbach.
Awatar użytkownika
Mechanik
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 160
Rejestracja: 16 lip 2008, 14:15
Lokalizacja: São Paulo/Łódź

Re: Owijka skórzana - zmiana balansu, wagi rakiety?

Chyba najlepiej to po prostu zmierzyć. Ja bym zważył rakietę bez owijki oraz samą owijkę i w ten sposób zobaczyłbym o ile wzrośnie masa. Następnie, jakoś zgrubnie, np. lekko owijając rączkę owijką albo nawet kładąc ją na rączce, postarałbym się zobaczyć jaki ona ma wpływ na balans. Ciężko podać jakąś konkretną liczbę bo przecież owijek jest wiele rodzajów. A może też wyjść nawet na odwrót i skórzana owijka będzie lżejsza niż syntetyczna. To trzeba po prostu sprawdzić w praktyce.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Owijka skórzana - zmiana balansu, wagi rakiety?

Zmiana oczywiście będzie, ale uważam, że dla wielu osób może być zbyt mała by to realnie odczuć. To może być bardziej odczucie sugestywne niż faktyczne.
Ale takie tematy lepiej omawiają prof. dr hab. inż. ED i prof. dr hab. inż. PitS :)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Owijka skórzana - zmiana balansu, wagi rakiety?

Mechanik pisze:A może też wyjść nawet na odwrót i skórzana owijka będzie lżejsza niż syntetyczna.
Nie, nie może.
Vivid pisze:Zmiana oczywiście będzie, ale uważam, że dla wielu osób może być zbyt mała by to realnie odczuć. To może być bardziej odczucie sugestywne niż faktyczne.
Podstawowa sprawa to masa wyjściowa i balans. Lżejsza rakieta "zareaguje" inaczej niż znacznie cięższa.
Vivid pisze:Ale takie tematy lepiej omawiają prof. dr hab. inż. ED i prof. dr hab. inż. PitS :)
Przecież wiesz, że mam arkusze kalkulacyjne z zapiskami na różnych przykładach, o ile zmieniła się waga, o ile zmienił się balans itd. itp. :!crazysnc!:
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
fufu10
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 104
Rejestracja: 16 cze 2009, 16:26
Lokalizacja: Kraków

Re: Owijka skórzana - zmiana balansu, wagi rakiety?

Może wie Pan Szanowny Panie doktorze ED, która z owijek skórzanych jest najcięższa? Również chciałbym zwiększyć trochę masę swojego PB 10L oraz balans lekko przesunąć na rączkę. Wcześniej wylądowało już trochę ołowiu na 10 i 2.
NTRP-4.0
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Owijka skórzana - zmiana balansu, wagi rakiety?

Völkl Leather Grip oraz Boris Becker Grip. Obecnie nie ma grubszej skóry na rynku.
SPOILER:
Największy przyrost masy dla BB odnotowałem na poziomie 15g ale na rączce rakiety 28 calowej.

10g to takie średnie minimum jakiego można się spodziewać w przypadku skór (no może za wyjątkiem Fairwayów). W przypadku Völkl/BB będzie to trochę więcej.
fufu10 pisze:Może wie Pan Szanowny Panie doktorze ED...
Złośliwiec :::jezor:::
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
fufu10
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 104
Rejestracja: 16 cze 2009, 16:26
Lokalizacja: Kraków

Re: Owijka skórzana - zmiana balansu, wagi rakiety?

10g będzie ok, zwłaszcza, że Völkl i BB prawdopodobnie ciężko będzie zdobyć w Polsce. Dzięki.
NTRP-4.0
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Owijka skórzana - zmiana balansu, wagi rakiety?

Od dawna nie widziałem skór Völkl/BB w Polsce. Ja swoje sprowadzam z TW.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Owijka skórzana - zmiana balansu, wagi rakiety?

Vivid pisze: Ale takie tematy lepiej omawiają prof. dr hab. inż. ED i prof. dr hab. inż. PitS :)
Jechałem samochodem i słyszałem że dziś dzień wazeliny, chyba usiadłem na tubce. :D rotfl
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Owijka skórzana - zmiana balansu, wagi rakiety?

"Kiedy mistrz przestaje trafiać w dziesiątkę, zapobiegliwi uczniowie natychmiast przesuwają tarczę." Władysław Grzeszczyk

rotfl
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.

Wróć do „Inny sprzęt”