Regulamin forum
Ideą obecnego systemu organizacji działu jest zapewnienie użytkownikom przejrzystej nawigacji pośród licznymi tematami sprzętowymi obecnymi na forum.

Producentów sprzętu tenisowego, w tym rakiet, jest wbrew pozorom bardzo dużo jednakże zainteresowanie jak i dostępność ich produktów jest mocno ograniczone. Z tego względu zdecydowaliśmy się na utworzenie osobnych folderów dla najczęściej omawianych rakiet, modele producentów, którzy nie mają osobnego folderu jak również tematy dotyczące innych kwestii np. sztywności i jej wpływu na moc rakiety etc. należy umieszczać w folderze "Pozostałe". Nie zdecydowaliśmy się na bardziej rozbudowaną "klasyfikację" aby nie było wątpliwości gdzie co umieszczać.

Życzymy miłej gry,
Redakcja TenisNET
Awatar użytkownika
mtarnas
Orator
Orator
Posty: 590
Rejestracja: 22 sie 2009, 16:15
Lokalizacja: Warszawa

Następca RDS 002

Od pewnego czasu jestem posiadaczem Yonexa RDS 002 i gra mi się naprawdę wspaniale tą rakietą, jednak mam tylko jeden egzemplarz, dosyć często zrywam naciągi i przydała by mi się druga do kompletu, nie mogę jednak nigdzie znaleźć tego modelu.

Myślę więc powoli o przesiadce na coś innego, jednak nic konkretnego nie przychodzi mi do głowy, co mogło by zastąpić RDS 002, grałem RDiS 200, ale to już nie to samo, czy w nowej ofercie Yonka jest coś równie godnego uwagi?
Awatar użytkownika
riddick
Początkujący
Początkujący
Posty: 35
Rejestracja: 26 kwie 2011, 23:58
Lokalizacja: Nysa

Re: Następca RDS 002

mtarnas pisze:Od pewnego czasu jestem posiadaczem Yonexa RDS 002 i gra mi się naprawdę wspaniale tą rakietą, jednak mam tylko jeden egzemplarz, dosyć często zrywam naciągi i przydała by mi się druga do kompletu, nie mogę jednak nigdzie znaleźć tego modelu.

Myślę więc powoli o przesiadce na coś innego, jednak nic konkretnego nie przychodzi mi do głowy, co mogło by zastąpić RDS 002, grałem RDiS 200, ale to już nie to samo, czy w nowej ofercie Yonka jest coś równie godnego uwagi?

VCore 98D... Kolejny następca, ale to trza by było przetestować :-|
Prince Ozone Tour MP

Prince EXO3 Graphite
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Następca RDS 002

VCore 98D zastąpił RDiS 100 MP.
200-tki/002-jki zawsze aktualizowane są później niż reszta.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
bugaloo
Weteran
Weteran
Posty: 1951
Rejestracja: 16 paź 2010, 17:42
Lokalizacja: Gdańsk

Następca RDS 002

Podesłałem linki na PW. 002 to świetna rama, skoro "działa" to lepiej poszukać i dokupić ;-)
Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Następca RDS 002

El Diablo pisze:VCore 98D zastąpił RDiS 100 MP.
200-tki/002-jki zawsze aktualizowane są później niż reszta.
We wrażeniach z gry 98D przypomina 002. Natomiast RDiS 200 to kompletnie inna rama.
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET
Awatar użytkownika
mtarnas
Orator
Orator
Posty: 590
Rejestracja: 22 sie 2009, 16:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Następca RDS 002

riddick pisze:VCore 98D... Kolejny następca, ale to trza by było przetestować :-|
Parametrami trochę się różni, jest cięższa i ma balans bardziej na rączkę, jednak może warto przetestować.
bugaloo pisze:Podesłałem linki na PW. 002 to świetna rama, skoro "działa" to lepiej poszukać i dokupić ;-)
Rakieta ma już przeszło 4 lata, a cena jest moim zdaniem mocno wygórowana (ponad 600zł), co prawda jest to świetna rama, ale ja swoją kupiłem nową za 300zł :rolleyes:
El Diablo pisze:VCore 98D zastąpił RDiS 100 MP.
200-tki/002-jki zawsze aktualizowane są później niż reszta.
El Diablo, kiedy można się spodziewać aktualizacji 200-tki/002-jki??
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Następca RDS 002

mtarnas pisze:El Diablo, kiedy można się spodziewać aktualizacji 200-tki/002-jki??
Pewnie nie wcześniej niż w przyszłym roku.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
logigamer
Senior
Senior
Posty: 2515
Rejestracja: 2 lut 2011, 22:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Następca RDS 002

El Diablo pisze:VCore 98D zastąpił RDiS 100 MP.
Teoretycznie dyskusyjne. Dlaczego tak uważasz?

PS.: Nalbandian nadal gra RDiS100 :)
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Następca RDS 002

logigamer pisze:Teoretycznie dyskusyjne. Dlaczego tak uważasz?
Bo tak jest. :rolleyes: I nie, nie jest to dyskusyjne. Linia VCore zastępuje RDiS. Tak jak RDiS zastąpiła RDS, która z kolei zastąpiła RDX.

Ale aby o czymś dyskutować lub próbować zadawać dokładniejsze pytania trzeba mieć minimalne pojęcie w tym przypadku o historii linii RD oraz RQ. :::bd::
mtarnas pisze:Rakieta ma już przeszło 4 lata, a cena jest moim zdaniem mocno wygórowana (ponad 600zł), co prawda jest to świetna rama, ale ja swoją kupiłem nową za 300zł :rolleyes:
Najśmieszniejsze jest to że żądają takich kwot za ramy stosunkowo "anonimowe". Widziałem nowego nBlade'a za 699PLN... oczywiście rama genialna ale bez przesady.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
logigamer
Senior
Senior
Posty: 2515
Rejestracja: 2 lut 2011, 22:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Następca RDS 002

El Diablo pisze:
logigamer pisze:Teoretycznie dyskusyjne. Dlaczego tak uważasz?
Bo tak jest. :rolleyes: I nie, nie jest to dyskusyjne. Linia VCore zastępuje RDiS. Tak jak RDiS zastąpiła RDS, która z kolei zastąpiła RDX.

Ale aby o czymś dyskutować lub próbować zadawać dokładniejsze pytania trzeba mieć minimalne pojęcie w tym przypadku o historii linii RD oraz RQ. :::bd::
Żeby o czymś dyskutować, zgadza sie, trzeba mieć pojęcie :::gd::: Ja nie mam o RD oraz RQ (oprócz 3 rakiet) dlatego dyskutować nie zamierzałem/zamierzam. Zadałem pytanie, czemu tak uważasz, nic więcej :::bd::
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Następca RDS 002

Ja podałem fakt który Ty podważyłeś nie mając nawet minimalnych podstaw.
logigamer pisze:...dlatego dyskutować nie zamierzałem/zamierzam.
logigamer pisze:Teoretycznie dyskusyjne.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
logigamer
Senior
Senior
Posty: 2515
Rejestracja: 2 lut 2011, 22:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Następca RDS 002

El Diablo pisze:Ja podałem fakt który Ty podważyłeś nie mając nawet minimalnych podstaw.
logigamer pisze:...dlatego dyskutować nie zamierzałem/zamierzam.
logigamer pisze:Teoretycznie dyskusyjne.
Zapewne jak zawsze masz rację, ale trochę nad interpretujesz moje 'podważanie' - dodałem słowo teoretycznie, nawiązując do specyfikacji RDiS i VCore, które są znacząco różne moim zdaniem. :rolleyes:
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Następca RDS 002

OK. Ale jak tak do tego podejdziesz to zmiany w stosunku RDX->RDS również były olbrzymie (nie mówiąc o przykładach opartych na pojedynczych modelach jak np. nBlade -> [K]Blade) co nie ma znaczenia bo linia X zastępuje Y nawet jeśli jest mocno zmieniona, tu chodzi o fakty.
Po pierwsze RDX-y były miękkie, była inna numeracja, kompletny brak ciągłości 500->001. Modeli towarzyszących głównej linii były 2-a, RDX 300MP i 300SM, wchodząca zamiast tego 003-jka była krzyżówką tych modeli, a najbliższy 300MP był 002.

Nowa linia była zupełnie inna i ciężko było znaleźć kontynuację.
RDX 500 Mid -> RDS 001 Mid
RDX 500 MP -> RDS 001 MP
RDX 500 HD -> BRAK
RDX 300MP -> BRAK (najbliżej 002)
RDX 300SM -> BRAK (ewentualnie 003, który bardziej jest krzyżówką wersji MP i SM)

Porównaj sobie linie RDX i RDS...

Wracając do Blade'ów.
[K]Blade zastąpił nBlade'a. Fakt.
Czy [K]Blade jest podobny do nBlade'a? Nie.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
logigamer
Senior
Senior
Posty: 2515
Rejestracja: 2 lut 2011, 22:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Następca RDS 002

Pięknie opisane :::gd::: :)

Ciekawe kiedy i co Berankis i Nalbandian dostaną :)
Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
Senior
Senior
Posty: 3135
Rejestracja: 23 sie 2006, 17:04
Lokalizacja: Леминград

Re: Następca RDS 002

Parametry parametrami, ale najistotniejsze jest jak rakieta gra. RDS001 to w uproszczeniu wymagająca rama allround, RDS002 to taki łatwiejszy RDS001 z opcją do wykorzystania w deblu (duża manewrowość i mobilność większa niż w RDS001). RDS003 to rama raczej dla baselinerów. I teraz zapomnijmy o parametrach i cyferkach i zastanówmy się do czego i jak można wykorzystać ramy nowych linii. To jest kierunek poszukiwania zamienników, a nie prosta analiza parametrów... Parametry mogą "podpowiadać", ale mogą też istotnie mylić bo ich kombinacja może powodować nieco inne od spodziewanego zachowanie ramy. A sympatia lub jej brak wobec jakiejś ramy to bardziej gra niuansów niż czegokolwiek innego...
Jeśli chcesz - znajdziesz sposób, jeśli nie chcesz - znajdziesz powód. (Autor nieznany)
Nie mów "inni tak robią", ale pomyśl, czy przystoi aby tak robili. (Demostenes)
Firmware version 3.8; Powered by Obrazek; NIEDŹWIEDŹ™ inside®
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Następca RDS 002

YOGItheBEAR pisze:RDS002 to taki łatwiejszy RDS001...
001 MP był trudniejszy w opanowaniu w stosunku do standardowej 002-jki ale wersja Tourowa to była trochę inna bajka.
YOGItheBEAR pisze:I teraz zapomnijmy o parametrach i cyferkach i zastanówmy się do czego i jak można wykorzystać ramy nowych linii. To jest kierunek poszukiwania zamienników, a nie prosta analiza parametrów... Parametry mogą "podpowiadać", ale mogą też istotnie mylić bo ich kombinacja może powodować nieco inne od spodziewanego zachowanie ramy. A sympatia lub jej brak wobec jakiejś ramy to bardziej gra niuansów niż czegokolwiek innego...
W całej dyskusji padło stwierdzenie że VCore 98D zastępuje 200-tkę. To nie jest prawda.

A jeśli chcesz analizę to zadanie dla Ciebie, zacznij od linii RDX w stosunku do RDS.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
mtarnas
Orator
Orator
Posty: 590
Rejestracja: 22 sie 2009, 16:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Następca RDS 002

Zrobiłem sobie mały przegląd nowych rakiet Yonexa i wpadł mi do oka model Yonex V Core 98D, czy znacznie odbiega od RDS002? Waga, balans i wielkość główki bardzo zbliżone...
Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Następca RDS 002

mtarnas pisze:Zrobiłem sobie mały przegląd nowych rakiet Yonexa i wpadł mi do oka model Yonex V Core 98D, czy znacznie odbiega od RDS002? Waga, balans i wielkość główki bardzo zbliżone...
Niby to samo, ale różnice są. V-Core ma większy dostęp do mocy.

P.s. Waga się różni.
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET
Awatar użytkownika
mtarnas
Orator
Orator
Posty: 590
Rejestracja: 22 sie 2009, 16:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Następca RDS 002

Wiem, że się różni, napisałem że parametry są zbliżone, ciekawe czy planują wypuścić coś bardziej zbliżonego...

Wróć do „Yonex”