daniz
Bywalec
Bywalec
Posty: 56
Rejestracja: 5 paź 2011, 12:27

Czym rysować linie na korcie?

Witam.
Gram na korcie gdzie linie rysuje się zwykłym wapnem. No i takie historie mam zawsze:
Serwis - linia - piłka z wapnem do ręki - i teraz otarcie potu z twarzy i wapno wypala oczy. :(
Pomijam, że to mi wyżera buty i jakoś niekomfortowo się czuje bo mam świadomość, że wdycham opary wapna zamiast grać na świeżym powietrzu. Największą tragedię miałem jak wpadła mi muszka na korcie w oko i odruchowo koszulką przetarłem.

Czym rysować linie? I gdzie to kupić? Dziękuję za podpowiedź, tylko proszę nie pisać że można mieć plastikowe linie - to wiem. Chodzi mi o jakąś kredę albo coś takiego nieaktywnego ...
Ostatnio zmieniony 6 paź 2011, 10:42 przez daniz, łącznie zmieniany 1 raz.
Ten kto potrafi grać - gra, ten co nie potrafi grać - uczy jak grać, a ten co nie potrafi uczyć jak grać - uczy jak uczyć grać. - przysłowie rosyjskie
NTRP 2.0
IQ > 100
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: czym rysować linie na korcie?

Ja malowałem mąką :D.
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: czym rysować linie na korcie?

Malowanie linii wapnem to porażka, pomijając aspekty zdrowotne, wapno wiąże z mączką i po jakimś czasie linie przypominają progi zwalniające na ulicach.
Jeżeli nie plastikowe linie to tylko kreda.
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Czym rysować linie na korcie?

A tam, narzekacie ;). Moje dzieciństwo nierozerwalnie związane jest z rysowaniem wózkiem linii na kortach bolesławieckich :). Nie ma to jak zmoczyć dobrze kort i narysować linie. Cieszy oczy aż miło. Teraz, Panie, to wygoda, plastiki się zakłada :P.
daniz
Bywalec
Bywalec
Posty: 56
Rejestracja: 5 paź 2011, 12:27

Re: czym rysować linie na korcie?

A może być jakaś "kreda pastewna"?
Znalazłem w sieci, cena wydaje się dobra.

"Hurt-detal kreda pastewna w opakowaniach 2kg, 5kg, 20kg, 30kg big bag 1000kg ceny już od 0,30zl/kg."
Ostatnio zmieniony 6 paź 2011, 10:41 przez daniz, łącznie zmieniany 2 razy.
Ten kto potrafi grać - gra, ten co nie potrafi grać - uczy jak grać, a ten co nie potrafi uczyć jak grać - uczy jak uczyć grać. - przysłowie rosyjskie
NTRP 2.0
IQ > 100
Awatar użytkownika
widget
Senior
Senior
Posty: 2741
Rejestracja: 28 wrz 2010, 07:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czym rysować linie na korcie?

Ja dawno dawno temu zawsze rysowałem kredą - tak jak koledzy piszą. Wapnem faktycznie wydaje się groźne :).

Problem był zawsze nie czym, ale żeby prosto było -> bo niby jakieś tam "wąsy" zawsze wystawały, ale ile razy się z nimi minąłem to strach się przyznać :D.
daniz
Bywalec
Bywalec
Posty: 56
Rejestracja: 5 paź 2011, 12:27

Re: Czym rysować linie na korcie?

Osoba odpowiedzialna za korty powiedziała mi wczoraj, że kreda też ma swoje minusy.
Jakie minusy ma kreda? I co ma najmniej minusów? Problem jest, bo narysowanie lini do singla to ok. jeden kg proszku. Dobrze wykorzystany kort i osiem malowań liń dziennie. Co daje 250kg wysypanego czegoś na miesiąc. Pod koniec sezonu wtedy mamy podsypkę 1,5 tony. Pewnie część wapna spływa do gleby z wodą, ale i tak kiepsko to wygląda...
Ten kto potrafi grać - gra, ten co nie potrafi grać - uczy jak grać, a ten co nie potrafi uczyć jak grać - uczy jak uczyć grać. - przysłowie rosyjskie
NTRP 2.0
IQ > 100

Wróć do „Inny sprzęt”