Awatar użytkownika
yidam
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 480
Rejestracja: 6 sie 2007, 17:09
Lokalizacja: Calgary, AB, Canada

MSV Focus HEX

MSV Focus HEX 1.18mm

Wytrzymałość: bardzo dobra
Dynamika: dobra
Kontrola: bardzo dobra
Czucie: dobre +
Komfort: dobry -
Rotacja: bardzo dobra +
Utrata naprężenia: dobra (niewielka)

Stosunkowo miękki co-polyester o przekroju sześciokątnym.
Naciąg jednowłóknisty o dużym komforcie, w każdym bądź razie większym niż się spodziewałem wciągając drut. Przy wciągnięciu na 26/25 kg dostarcza dużo kontroli a i nie jest całkowicie wyprany z mocy. Grubość 1.18 mm w połączeniu z heksagonalnym przekrojem i otwartym układem strun daje niesamowitą podatność na rotację.
Trudno po kilku godzinach gry cokolwiek napisać o żywotności, niemniej według testerów stringforum jest wysoka.
Struny nie tańczą w ramie, przesunięcia strun są zerowe.
Stosunek ceny do jakości wyśmienita: 12m - €4.90, szpula 200m - €54. Przesyłka z Niemiec dodatkowe 4-5 juro.
Wilson [K]Factor 6.1 Tour
"In government, the scum rises to the top." - Friederich Hayek
Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
Senior
Senior
Posty: 3135
Rejestracja: 23 sie 2006, 17:04
Lokalizacja: Леминград

Re: NACIĄG=> MSV Focus HEX

MSV Focus HEX 1.10mm

Wytrzymałość: bardzo dobra
Dynamika: dobra+
Kontrola: bardzo dobra
Czucie: dobre +
Komfort: dobry
Rotacja: bardzo dobra +
Utrata naprężenia: dostateczna (średnia)

Ocena ogólna: bardzo dobra -

Pozwoliłem sobie przeedytować ten wątek i rozszerzyć go do całej rodziny Focus HEX. Głównie dlatego, że moje odczucia z gry cieńszą wersją recenzowanego pierwotnie naciągu (1.18) są bardzo zbliżone do opisywanych. Naciąg w cieńszej wersji (1.10) doskonale poddaje się rotacji gryząc niemiłosiernie piłki i zmuszając je do wirowania. W połączeniu z otwartym naciągiem zabójcza wręcz broń do generowania silnych top-spinów oraz mocno zacinanych slajsów.

W porównaniu do naciagów Signum Pro z rodziny Plasma ewidentnie negatywnie odbierać nalezy komfort. W przypadku recenzowanych grubości 1.10, czy wcześniej 1.18 Focus'y bronią się niższą grubością, jednak przy wyborze grubszych wariantów dyskomfort w stosunku do analogicznych propozycji konkurencji może stać się istotnie odczuwalny. Siła naciągnięcia 25kg.
Jeśli chcesz - znajdziesz sposób, jeśli nie chcesz - znajdziesz powód. (Autor nieznany)
Nie mów "inni tak robią", ale pomyśl, czy przystoi aby tak robili. (Demostenes)
Firmware version 3.8; Powered by Obrazek; NIEDŹWIEDŹ™ inside®
Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
Senior
Senior
Posty: 3135
Rejestracja: 23 sie 2006, 17:04
Lokalizacja: Леминград

Re: NACIĄG=> MSV Focus HEX

MSV Focus HEX 1.10mm

Po dłuższym odbijaniu tym naciągiem puenta jest następująca. Rozwiązaniem bolączki związanej z kiepskim komfortem było... zwiększenie siły naciągnięcia. Przy wyciągnięciu go o kilogram mocniej (26kg) naciąg sprawuje się wyśmienicie.

Problemem jest jego "trwałość moralna". Jeśli chodzi o jego fizyczne istnienie w rakiecie, to jest on jak na tak cienkie cudeńko bardzo trwały. Niemniej jednak stosunkowo szybko w porównaniu z np. SPPPHP "makaronieje". To z kolei bardzo dewastuje czucie i kontrolę. Z jednej strony przy większości uderzeń rakieta staje się "martwa", z drugiej jednak przy trafieniu w konkretny punkt potrafi ożyć z całą gwałtownością. Zasadniczo więc naciąg do gry nie za bardzo się nadaje i mimo iż jest cały, to zasługuje na spotkanie z cążkami. To chyba największy minus tej żyłeczki.
Jeśli chcesz - znajdziesz sposób, jeśli nie chcesz - znajdziesz powód. (Autor nieznany)
Nie mów "inni tak robią", ale pomyśl, czy przystoi aby tak robili. (Demostenes)
Firmware version 3.8; Powered by Obrazek; NIEDŹWIEDŹ™ inside®
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: NACIĄG=> MSV Focus HEX

MSV Focus HEX 1.23mm

Wytrzymałość: bardzo dobra
Dynamika: dobra
Kontrola: bardzo dobra
Czucie: dobre
Komfort: dobry
Rotacja: bardzo dobra
Utrata naprężenia: mała
Stosunek cena/jakość: bardzo dobry

Dodam coś od siebie na temat tego naciągu o grubości 1,23mm.
Założyłem go na 24,5kg. Normalnie nie używam w grze sporych rotacji, dlatego szukałem naciągu, który ułatwi dostęp do niej. Jak się okazało nie pomyliłem się i jestem bardzo zadowolony. Kontrola i czucie na zadowalającym (mnie) poziomie. W porównaniu do Pro's Pro Nano Cyber Power (1,2mm) i Topspin Cyber Power (1,2mm) naciąg zapewnia dłuższe trzymanie napięcia, większą żywotność i zdecydowanie łatwiejszy dostęp do rotacji. Czucie i komfort na porównywalnym poziomie jak TS CP. Grałem nim około 6h, naciąg dalej siedzi stabilnie i nie widzę przetarć lub utraty napięcia.
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
radical.pl
Orator
Orator
Posty: 688
Rejestracja: 12 mar 2006, 19:23
Lokalizacja: Bolesławiec

Re: MSV Focus HEX

Wersja czarna 1.10mm
Wytrzymałość: słaba
Dynamika: bardzo dobra
Kontrola: bardzo dobra
Czucie: dobre
Komfort: dobry
Rotacja: bardzo dobra
Utrata naprężenia: mała
Stosunek cena/jakość: świetny

Naciąg wciągam do Yonexa RDiS 300 na 23 kg. Wytrzymuje średnio 4-5 gier, pod koniec zaczyna matowieć i tracić swoje właściwości. Naciąg bardzo dynamiczny i bezpieczny dla łokcia. Komfort jak na poliester przyzwoity, mam zamiar przetestować wersję 1.18mm liczę na niewielką utratę dynamiki i podciągnięcie trwałości. Poprawa trwałości w przypadku tego naciągu następuje w przypadku zastosowania go na pion w hybrydzie. Elastyczny naciąg amortyzuje siłę uderzenia i przedłuża żywot pionów, ostatnio co jest raczej rzadki przetarł się poziom czyli Wilson Sensation.
Ważne żeby zostało tutaj coś z tego czym żyliśmy..

http://www.road-racing.pl

Wróć do „Naciągi”