Oceń korty

Super
Brak głosów
0
Bardzo dobrze
50%
1
W porządku
Brak głosów
0
Ujdzie
50%
1
Do bani
Brak głosów
0
 
Liczba głosów: 2
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Centralny Ośrodek Sportu w Spale

Jak sama nazwa wskazuje powinno tam być wszystko. Tak jest w istocie. Obiekt jest przygotowany do rozgrywania wszelkiego rodzaju dyscyplin sportowych w tym i tenisa. To co jest dla profesjonalnych tenisistów dostępne dla takich amatorów jak my jest niemalże poza zasięgiem. Myślę tu np. o wynajęciu hali sportowej na potrzeby tenisa amatorskiego.
Wróćmy na ziemię. Ośrodek jest pięknie położony (kilkanaście km z Tomaszowa Maz. w kierunku na Radom i tyleż samo z Inowłodza w kierunku na Tomaszów Maz. 22km od Opoczna). Dotrzeć tam przyjezdnemu jednak najłatwiej "gierkówką" zjeżdżając z niej w Tomaszowie Mazowieckim.
Ośrodek dysponuje 5 odkrytymi kortami ziemnymi o dość specyficznej budowie. Jest to szara mączka która ma ten mankament że dość słabo różnicuje się z białymi liniami. Łatwość rezerwacji przeogromna, gdyż jeszcze nie udało mi się zastać więcej niż 2 korty zajęte na raz.

COS Spała
Adres: Spała, ul. Mościckiego 6
Cena: 20zł/h

Poniżej szczegóły wraz z subiektywną oceną w skali od 1 do 10.

Liczba kortów: 5 (10/10)
Nawierzchnia: ziemna (szara mączka pokryta mchem w zacienionych miejscach) (3/10)
Kort kryty: na hali (1/10) (po uzgodnieniu)
Oświetlenie: (?/10)
Infrastruktura: Ściana tenisowa, WC, szatnie, natryski, minisklepik, bar, basen, sauna, kriokomora, jaskinia solna, boisko do siatkówki plażowej (10/10)
Dojazd: 10km od drogi krajowej nr 1 (8/10)
Parking: (10/10)
Łatwość rezerwacji (nie mylić z dostępnością kortów): Jeszcze nigdy nie rezerwowałem, zawsze były jakieś wolne. (10/10)
Dostępność kortów (z ręki): (10/10)
Imprezy stałe: Brak
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Clapton
Weteran
Weteran
Posty: 1137
Rejestracja: 13 sie 2007, 19:59

Re: Centralny Ośrodek Sportu w Spale

Grałem kiedyś na tych kortach, były strasznie nierówne i źle utrzymane. Było to jakieś 3 lata temu, może coś się zmieniło.
Awatar użytkownika
SevenUP
Senior
Senior
Posty: 2093
Rejestracja: 7 sie 2009, 13:57

Re: Centralny Ośrodek Sportu w Spale

Jak dla mnie to nic specjalnego. Kort nr 4 nieco nierówny, w niektórych miejscach pęka ziemia, rzeczywiście mech, no i czasem piłki przez ogrodzenie przelatują... jednak sama organizacja b. dobra, łatwo zarezerwować, korty są czyszczone i konserwowane, facet na miejscu ma piłki do wypożyczenia. Niestety rakiet nie można wypożyczyć. Pani w recepcji na pytanie czy można wypożyczyć rakiety, powiedziała bez ogródek: "A skąd mam wiedzieć?". Jednak w ośrodku jest też basen, co niezwykle po meczu się przydaje. I ta mączka... szara. Podczas gry to nie przeszkadza, ale w przerwach od samego patrzenia mdli. Dałbym 2/5.
Prince Textreme Tour 100 310
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Centralny Ośrodek Sportu w Spale

Clapton pisze:Grałem kiedyś na tych kortach, były strasznie nierówne i źle utrzymane. Było to jakieś 3 lata temu, może coś się zmieniło.
Upłynęło kolejne 3 lata i nic się nie zmieniło. Może to z racji braku chętnych (wczoraj w Spale było kilka tysięcy odwiedzających) i zero chętnych na tenisa, a może właśnie odwrotnie za sprawą stanu kortów, dość że kort niesamowicie miękki, przesuszony, nierówny... Linie się pozapadały poniżej nawierzchni więc każde trafienie w jej pobliże generuje zagadkę. Każda próba doślizgu gwarantuje kontuzję, a jeśli nawet nie to trzeba się wykopywać z szarej mączki. Korty mimo że mają przyłącza są generalnie niepolewane bo nie widziałem węży, więc wczoraj po każdym ruchu unosiły się tumany kurzu.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB

Wróć do „Inne miejscowości”