Awatar użytkownika
jurek
Orator
Orator
Posty: 623
Rejestracja: 8 sie 2008, 20:41

Owijka Dunlop Gecko-Tac

Dunlop Gecko-Tac to owijki wierzchnie z nowej serii Biomimetic, inspirowanej nuturą.

Po pierwsze, owijki są wyjątkowo rozciągliwe i elastyczne. Dzięki temu można je nawinąć bardzo cienko. Pod tym względem przypominają Wilson Pro Overgrip. Długość wystarcza na spokojne owinięcie całej rączki.

Po drugie, Gecko-Tac są wyjątkowo lepkie i przyjemne w dotyku. Po założeniu rakieta trzyma się, jakby była przyklejona do dłoni. Przy czym trzeba dodać, że jest to inny rodzaj lepkości niż np. w Tecnifibre Contact. Absorpcja potu na akceptowalnym poziomie, ale nie poleciłbym osobom, którzy mają problemy z nadmierną potliwością.

Po trzecie, trwałość nie jest mocną stroną tej owijki. Zewnętrzna warstwa przeciera się dość szybko. Za to, w porównaniu np. do Yonex Super Grap, dłużej zachowuje swe właściwości.

Podsumowując: Dobra opcja dla osób, szukających cienkiej, lepkiej owijki, a nie mających problemu z potliwością dłoni i nie przywiązujących wagi do trwałości.
Mantis Pro 295
"We can learn from the past, but those days are gone. We can hope for the future, but there might not be one".
"Failure is simply the opportunity to begin again, this time more intelligently".
Awatar użytkownika
pst
Weteran
Weteran
Posty: 1151
Rejestracja: 6 maja 2011, 10:45

Re: Dunlop Gecko-Tac

Zakupiłem te owijki w ilości 3 sztuk na aukcji no i oczywiście mam nawinięte na rakietę.
Mogę potwierdzić wszystko to co pisze Kolega Jurek. Po nawinięciu faktycznie bardzo fajne czucie i klejenie się rakiety do ręki.
Niestety co do trwałości to jest słabo. Zagrałem z tą owijką 3 razy: 1h 'przebijania', 1h treningu z trenerem i 1h na ściance.
Owijka jest do wymiany - przetarta w wielu miejscach i spora utrata lepkości. Ani razu nie grałem na mączce. Mam słabo pocącą się dłoń.
Muszę wybrać coś innego.
Beware of the Hologram.
It will trick us!
Awatar użytkownika
Kojiro
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 130
Rejestracja: 2 lis 2010, 21:54
Lokalizacja: Wawa

Re: Dunlop Gecko-Tac

Mnie np. nie podoba się ta rozciągliwość. Miałem duże kłopoty przy nawijaniu w porównaniu do np. owijek Guide.

EDIT: W końcu dopracowałem technikę nawijania tych owijek. Najpierw trochę rozciągam, żeby dopasowała się do głowki, potem popuszczam i nawijam bez naprężenia, rozciągam dopiero przy samym końcu. Po tych 3 tygodniach stwierdzam, że trzymanie jest naprawdę dobre, owijka nie powoduje otarć ani odcisków, dobrze wchłania pot w taką pogodę jak dzisiaj (30 stopni). Zużywa się równomiernie i nie strzępi się. Jednak to wszystko przy dobrym nawinięciu. Pierwszą sztukę mocno rozciągnąłem przy nawijaniu i nie dało się tym grać, więc za trudność nawijania duży minus.
W[cenzura]e ;)

Wróć do „Pozostałe”