Awatar użytkownika
becki
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 358
Rejestracja: 13 kwie 2010, 16:50
Lokalizacja: Warszawa

Reklamacja butów

Czy uszkodzenie butów na zdjęciu nadaję się na reklamację? Buty zakupione pod koniec sierpnia 2010 w Protenisie, grane max 20 godzin, tylko na mączce. Może przy okazji ktoś miał doświadczenia z tego typu problemem?

Obrazek
ObrazekYoutek Radical MP
ObrazekTour Edition MidPlus
hitman
Senior
Senior
Posty: 2135
Rejestracja: 10 lip 2009, 06:51
Lokalizacja: Lublin
Kontakt: Strona WWW

Re: Reklamacja butów

Wada materiału. But nie jest zniszczony całościowo, a tu materiał już puścił. Osobiście bardzo zwracam uwagę na materiał jakim jest wykończony czub buta przy kupnie.
Piotr Szyba.
Awatar użytkownika
becki
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 358
Rejestracja: 13 kwie 2010, 16:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: Reklamacja butów

hitman pisze:Wada materiału. But nie jest zniszczony całościowo, a tu materiał już puścił. Osobiście bardzo zwracam uwagę na materiał jakim jest wykończony czub buta przy kupnie.
Czyli jest szansa na pozytywną reklamację?
ObrazekYoutek Radical MP
ObrazekTour Edition MidPlus
Awatar użytkownika
logigamer
Senior
Senior
Posty: 2515
Rejestracja: 2 lut 2011, 22:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Reklamacja butów

Moim zdaniem tak, bo to wada buta.
hitman
Senior
Senior
Posty: 2135
Rejestracja: 10 lip 2009, 06:51
Lokalizacja: Lublin
Kontakt: Strona WWW

Re: Reklamacja butów

Też tak sądzę.
Piotr Szyba.
Clapton
Weteran
Weteran
Posty: 1137
Rejestracja: 13 sie 2007, 19:59

Re: Reklamacja butów

Daj znać jaki będzie rezultat Twojej reklamacji w Protenisie.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
becki
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 358
Rejestracja: 13 kwie 2010, 16:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: Reklamacja butów

Clapton pisze:Daj znać jaki będzie rezultat Twojej reklamacji w Protenisie.

Pozdrawiam
Dzisiaj idę zanieść. Najgorsze jest niestety to, że to moja jedyna para do tenisa, zbliża się TF, a podobno sprawa może trwać do miesiąca rotfl .
ObrazekYoutek Radical MP
ObrazekTour Edition MidPlus
Clapton
Weteran
Weteran
Posty: 1137
Rejestracja: 13 sie 2007, 19:59

Re: Reklamacja butów

Clapton pisze:Najgorsze jest niestety to, że to moja jedyna para do tenisa, zbliża się TF, a podobno sprawa może trwać do miesiąca.
Rywale się cieszą!
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Reklamacja butów

Clapton pisze:
becki pisze: Najgorsze jest niestety to, że to moja jedyna para do tenisa, zbliża się TF, a podobno sprawa może trwać do miesiąca rotfl .
Rywale się cieszą!
Ja to wręcz skaczę z radości. Jak już becki nie będzie miał butów, to nie będę musiał mu przegryzać naciągu. rotfl
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
becki
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 358
Rejestracja: 13 kwie 2010, 16:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: Reklamacja butów

Gary pisze: Ja to wręcz skaczę z radości. Jak już becki nie będzie miał butów, to nie będę musiał mu przegryzać naciągu. rotfl
Gary, z tobą to ja nawet bez butów wyjdę na kort i spróbuję ugrać więcej niż 1 gem :D .
ObrazekYoutek Radical MP
ObrazekTour Edition MidPlus
Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Reklamacja butów

becki pisze:Gary, z tobą to ja nawet bez butów wyjdę na kort i spróbuję ugrać więcej niż 1 gem :D .
Widzę że ambitny cel sobie postawiłeś na najbliższy TF :D
Obrazek
_____
Awatar użytkownika
becki
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 358
Rejestracja: 13 kwie 2010, 16:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: Reklamacja butów

htb pisze:
becki pisze:Gary, z tobą to ja nawet bez butów wyjdę na kort i spróbuję ugrać więcej niż 1 gem :D .
Widzę że ambitny cel sobie postawiłeś na najbliższy TF :D
Czasami marzenia się spełniają :D .
ObrazekYoutek Radical MP
ObrazekTour Edition MidPlus
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Reklamacja butów

Formalnie 14 dni (robocze), czyli prawie 3 tygodnie, tak to jest z reguły zapisane. Chyba, że sklep pracuje w soboty i niedziele, wtedy nie ma migania się, że liczy się tylko pn-pt.
I kolejna kwestia, zastanów się nad rodzajem roszczenia - gwarancja, rękojmia, towar niezgodny z umową (ustawa o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej). To wszystko jest istotne. Było to omawiane na forum.

Po tej fotce też widzę, że raczej reklamacja zasadna. A jaką odpowiedź otrzymasz to już inna bajka ...
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
napalm
Zaobrączkowany!
Zaobrączkowany!
Posty: 1821
Rejestracja: 17 lis 2008, 18:29

Re: Reklamacja butów

Vivid pisze:Formalnie 14 dni (robocze), czyli prawie 3 tygodnie, tak to jest z reguły zapisane. Chyba, że sklep pracuje w soboty i niedziele, wtedy nie ma migania się, że liczy się tylko pn-pt.
I kolejna kwestia, zastanów się nad rodzajem roszczenia - gwarancja, rękojmia, towar niezgodny z umową (ustawa o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej). To wszystko jest istotne. Było to omawiane na forum.

Po tej fotce też widzę, że raczej reklamacja zasadna. A jaką odpowiedź otrzymasz to już inna bajka ...
Na pewno gwarancja. Myślę że w dokumencie gwarancyjnym taki rodzaj uszkodzenia jest uwzględniony. Rękojmia ma znacznie szerszy zakres.
Sam jakieś dwa miesiące temu musiałem zwrócić buty. Zrobiło mi się dokładnie coś takiego jak na zdjęciu, tyle że w innej części buta. W sklepie nie było problemów, pieniądze zostały zwrócone.
Na ale w tym przypadku mówimy o Protenisie... :wink:
Niech autor wątku napisze później jak sprawa się zakończyła.
Quidquid latine dictum sit, altum videtur.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Reklamacja butów

Gwarancja? Zobowiązanie dobrowolne i to producenta a nie sprzedawcy. Stroną umowy jest tu klient i producent, nie sprzedawca.
To klient decyduje z czym przychodzi i z czego korzysta. A sprzedawca się tylko cieszy, że go to nie dotyczy i w sprawie gwarancji odeśle do producenta ewentualnie sam pośredniczy w przekazaniu towaru ale za nic dalej nie odpowiada (w tym za terminy) ...
Dlatego powtarzam, zapoznać się z rodzajami praw i wybrać właściwe z jakiego chcemy korzystać. I to tyle ode mnie.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
napalm
Zaobrączkowany!
Zaobrączkowany!
Posty: 1821
Rejestracja: 17 lis 2008, 18:29

Re: Reklamacja butów

Vivid pisze:Gwarancja? Zobowiązanie dobrowolne i to producenta a nie sprzedawcy. Stroną umowy jest tu klient i producent, nie sprzedawca.
Zobowiązanie dobrowolne sprzedawcy i wytwórcy rzeczy (producenta). Przy czym w praktyce częściej występuje gwarancja producenta. Umowa jest zawierana pomiędzy wytwórcą rzeczy a jej nabywcą, przy udziale sprzedawcy, który wydaje kupującemu dokument gwarancyjny wystawiony przez wytwórcę. Możemy na ten temat podyskutować, ponieważ aktualnie siedzę w części szczegółowej zobowiązań.
Quidquid latine dictum sit, altum videtur.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Reklamacja butów

Pokaż mi w praktyce gwarancję sprzedawcy ... ;)
Jakiś czas temu większe sieciówki elektro-agd czy telekomy jeszcze były gwarantami. Obecnie radośnie odsyłają do producenta wskazując tylko gdzie.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
napalm
Zaobrączkowany!
Zaobrączkowany!
Posty: 1821
Rejestracja: 17 lis 2008, 18:29

Re: Reklamacja butów

Vivid pisze:Pokaż mi w praktyce gwarancję sprzedawcy ... ;)
Jakiś czas temu większe sieciówki elektro-agd czy telekomy jeszcze były gwarantami. Obecnie radośnie odsyłają do producenta wskazując tylko gdzie.
Wiadomo.
Warto jeszcze zaznaczyć, o czym ludzie zapominają, że po dokonaniu wymiany wadliwego towaru (w tym przypadku buta), termin gwarancji biegnie na nowo od chwili dostarczenia rzeczy wolnej od wad. Przy drobniejszych naprawach termin gwarancji ulega przedłużeniu o okres, w ciągu którego kupujący nie mógł z rzeczy korzystać.
Czyli jeśli gwarancja na buty obowiązuje dwa lata a but "rozłożył się" przykładowo po 1,5 roku, po jego naprawie termin dwuletni biegnie od nowa. Osobną kwestią jest to, czy ktoś chce chodzić tyle w jednych butach. :wink:
Quidquid latine dictum sit, altum videtur.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Reklamacja butów

Nie do końca. Termin dwuletni biegnie od nowa o ile gwarant nie zastrzegł inaczej.
Bywa tak, że sobie zastrzegają, iż tylko do końca pierwotnego okresu.
Trzeba pamiętać, że to zobowiązanie dobrowolne i o charakterze jednostronnym także to gwarant ustala zasady. Klient nie ma możliwości nie zgodzić się i kwestionować warunki. Mówimy oczywiście o gwarancji.
Poza tym nowej gwarancji dwuletniej podlega z reguły tylko wymieniony/naprawiony element a nie cały produkt.
W przypadku buta i naprawy a nie wymiany dziwnie by to faktycznie wyglądało ale nie zdziwiłbym się gdyby firma stwierdziła, że dłuższy czas przysługuje tylko na tą jedną stronę buta czy na ten szef, albo na jeden but :)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
becki
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 358
Rejestracja: 13 kwie 2010, 16:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: Reklamacja butów

Reklamacja butów została uwzględniona. Po telefonie do Prince sprawa przyspieszyła i wysłali już nową parę. Z tym, że w Protenisie spróbuję wymienić buty na inne. Te od początku jakoś mi nie leżały :( .
Tylko teraz mam problem na jakie? Skazany jestem na Protenisa, więc muszę wybrać coś z ich oferty. Myślałem o jakichś Wilsonach, albo Babolatach, ale pomysłu dalej brak. Przy mojej wadze 95 kg. but musi być porządny i solidny, żeby po kilku grach nie padł. Może ktoś ma jakieś propozycje?
ObrazekYoutek Radical MP
ObrazekTour Edition MidPlus

Wróć do „Inny sprzęt”