Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Torby Tecnifibre 2010

Nowa linia "Standbag" czyli torb stojących... szkoda że tylko 6-tka i plecak jest w niej oferowany bo wyglądają bardzo ciekawie...
SB 6P.jpg
SB 6P.jpg (51.57 KiB) Przejrzano 2342 razy
SB BP.jpg
SB BP.jpg (53.16 KiB) Przejrzano 2342 razy

Oraz zmodyfikowane torby, które były jeszcze przed linią VO2Max... czyli Classic Tour.
CT 12.jpg
CT 12.jpg (61.59 KiB) Przejrzano 2342 razy
Classici mają trochę za jasne kolorki na mój gust ale już widzę że w porównaniu do starych torb TF dodano rączkę.

Dla tych którzy nie pamiętają pierwszej linii torb tego producenta polecam recenzję porównawczą: Klik!
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Torby Tecnifibre 2010

Pozwolę sobie przyjrzeć się bliżej TF Standbagowi. Wg Tecnifibre jest to torba na 6 rakiet (wg niektórych sprzedających 8).

Wymiary to: 38 x 75 x 34cm

Cechy:
  • 2. kieszenie na rakiety (1 po każdej stronie) mieszczące do 8 rakiet;
  • 1. łatwo dostępna kieszeń u góry oferująca miejsce na małe przedmioty pokroju telefonu, portfela etc.;
  • 1. kieszeń na ubrania, w której znajduje się wewnętrzna "bezpieczna" kieszonka na cenne rzeczy;
  • 1. kieszeń w niższej części torby na rzeczy cięższe np. butelki wody, szampony etc.
  • 1. najniższa kieszeń na buty (mieszcząca do 2 par butów).
W pierwszej chwili pomyślałem... extra! Szkoda tylko że nie ma rączki do przenoszenia. Ale po obejrzeniu zdjęć okazało się że jest!

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Podsumowując... Tecnifibre już nie pierwszy raz zachwycił oferowanymi torbami. Jeśli ta będzie równie solidnie wykonana jak dwie poprzednie to bez wątpienia zakupię ją. Jest ona o klasę niższa od mojej Fili Metallic Silver (ta posiada mnóstwo usztywnień, ochronę termiczną, wysuwane nóżki itp.) ale na pewno jest lżejsza i wydaje się być bardziej przestronna.

Główne pozytywy to:
- powrót do starego systemu szelek z linii Tour (świetnie rozkładają ciężar dając niesamowity komfort);
- rakiety umieszczone po bokach to idealne wyjście nie powodujące dyskomfortu w czasie noszenia;
- ulepszona segregacja rzeczy, która idzie w parze z większą ilością kieszeni;*
- standard dla torb tego producenta, a rzadkość u innych czyli liczne poduszki na plecach oraz samych szelkach co znacząco zwiększa komfort;

Obecnie nie czuję potrzeby kupowania tej torby ale jeśli stanieje do przyzwoitych okolic (póki co cena nieco zaporowa ≈350PLN**) zapowiadam zakup i adekwatną recenzję. Używałem największych egzemplarzy ze wszystkich głównych linii tego producenta i muszę przyznać że moje pierwsze, czysto internetowe, wrażenia są bardzo pozytywne. O ile zmiany w VO2Max w porównaniu do Tour nie były imponujące (torby były po prostu różne, ze swoimi wadami i zaletami) to nowa linia Standbag zapowiada się naprawdę ŚWIETNIE.



* - Tutaj oczywiście możemy się pospierać... 1 duża kieszeń czy 3 mniejsze... zakładając że i tak mamy 2 boczne na rakiety (i tak zawsze w nich umieszczam ramy) to wolę to drugie rozwiązanie.

** - Na chwilę obecną tylko specjalna edycja torby Novaka Djokovica ją przerasta ale jeśli proporcje jakie są obecnie w USA będą zachowane to 6-pak z podpisem Murraya go przebije zdrowo. Dla porównania limitowana torba Djokera kosztuje obecnie na TW 79,95USD, a 6-tka Murraya 120USD!!! rotfl
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
jurek
Orator
Orator
Posty: 623
Rejestracja: 8 sie 2008, 20:41

Re: Torby Tecnifibre 2010

Ładna wizualnie i ciekawie rozplanowana. Fajnie, że wreszcie ktoś zrobił torbę, która się nie "kładzie". Tylko ta cena trochę zaporowa. No i chyba znowu nie ma komory termo...
Mantis Pro 295
"We can learn from the past, but those days are gone. We can hope for the future, but there might not be one".
"Failure is simply the opportunity to begin again, this time more intelligently".
Awatar użytkownika
PIXI
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 959
Rejestracja: 31 maja 2008, 19:03
Lokalizacja: Mysłowice/Sosnowiec

Re: Torby Tecnifibre 2010

Być może jeśli za jakieś 2 lata będę zmieniał torbę to będzie mój nowy wybór, bo z tego Tecnifibre'a którego mam jestem zadowolony bardzo, jedynie mu czasami brakuje wielkości. No właśnie - to jest ciekawe, że poprzednia szóstka TF-a była rozmiarów trójek innych firm. A tutaj wręcz w drugą stronę, wygląda bardziej jak dziewiątka niż szóstka.
Na pewno jeśli będę zmieniał torbę Tecnifibre'y będą w mojej sferze zainteresowań. Chyba że mi się ta znudzi i będę szukał czegoś zupełnie nowego, bo to też realne ;)
out of business
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Torby Tecnifibre 2010

Odciążony o jedną torbę wiem już że ten model będzie moim kolejnym zakupem. Ale nie teraz. Niemalże 350PLN za torbę to lekka przesada, tylko limitowane edycje innych producentów przebijają kosztowo ten model. Poczekam, mam czas... i mimo wszystko za dużo termobagów w domu! rotfl
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Torby Tecnifibre 2010

Torba fajna, miła dla oka, ale mam jedno ale... Czy to będzie wygodnie się nosić?

Chodzi mi o tą część na samym dole - co się kładzie na ziemi... Jest tak dziwnie wyprofilowana. Czy nie będzie to za bardzo obijać o pupkę?

Mając wcześniejszą torbę Yonexa właśnie miałem na tyłku (regulacja szelek nic nie dawała) pewien odcinek torby, co było strasznie niewygodne. Obijało bardzo a już nie wspomnę o jeździe na rowerze z tym... Dla mnie była to tragedia. Teraz mając Wilsona nic mi o tyłek nie obija i jest super.

Nie umiem wyjaśniać a już szczególnie na odległość, więc zaznaczam o jaką część torby mi chodzi ;)
Załączniki
tecni.jpg
tecni.jpg (10.26 KiB) Przejrzano 2070 razy
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Torby Tecnifibre 2010

Te "skrzydełka" są wąskie i mają poduszki... i trzeba by mieć naprawdę szerokie siedzenie żeby się nie zmieścić w tym obszarze. Ja jako że są tam poduchy to nie powinno być problemu.

Obrazek

TadX misja dla Ciebie. Jesteś w W-wie, zbierasz zadek i idziesz oblukać. Ku chwale Diabła... znaczy Forum! rotfl
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Torby Tecnifibre 2010

El Diablo pisze:Te "skrzydełka" są wąskie i mają poduszki... i trzeba by mieć naprawdę szerokie siedzenie żeby się nie zmieścić w tym obszarze. Ja jako że są tam poduchy to nie powinno być problemu.
ED, nie chodzi mi o to, czy ktoś tam się zmieści czy nie ;) Tylko o to, że to ogólnie rzecz biorąc może być niewygodne, jak się będzie o tyłek obijać ;)
El Diablo pisze:TadX misja dla Ciebie. Jesteś w W-wie, zbierasz zadek i idziesz oblukać. Ku chwale Diabła... znaczy Forum! rotfl
Teraz jestem w Z-ciu, ale jak pojadę do Wawy nie ma problemu. Wezmę aparat i zdjęcia porobię :)
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Torby Tecnifibre 2010

Zdjęcia? Po co. Wchodzisz, przymierzasz, oceniasz i składasz raport. :::rdbrt:::
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Torby Tecnifibre 2010

Na filmiku z TT Vloga można się dokładniej przyjrzeć torbie i plecaczkowi: Klik!
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Willy
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 197
Rejestracja: 18 wrz 2007, 13:51

Re: Torby Tecnifibre 2010

Chciałem zapytać, czy ktoś ma już osobiste doświadczenia z tym standbagiem?

Przymierzam się do zakupu torby i byłbym wdzięczny za jakieś recenzje.
Willy
Awatar użytkownika
arot77
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 407
Rejestracja: 5 sie 2011, 16:06
Lokalizacja: Śląsk

Re: Torby Tecnifibre 2010

Willy pisze:Chciałem zapytać, czy ktoś ma już osobiste doświadczenia z tym standbagiem?

Przymierzam się do zakupu torby i byłbym wdzięczny za jakieś recenzje.
Szkoda, że taki temat zamiera i później już nikt nie podzielił się opinią, chyba że nie znalazł się nikt kto go posiada?
Pewnie nie jestem jedyny, który z przyjemnością poczytałby opinii użytkownika tego standbagu.
Przegrywam regularnie - czy to znaczy, że słabo gram w tenisa... .(?)

Nowa rakieta to tylko 5 lekcji z trenerem, dlatego tak łatwo zmienić ramę.
W torbie: PS 6.1 95 2013(Strung Weight:311g), BLX 6.1 95 Team 2011, Head Speed S, Pure Drive Lite RG
hitman
Senior
Senior
Posty: 2135
Rejestracja: 10 lip 2009, 06:51
Lokalizacja: Lublin
Kontakt: Strona WWW

Re: Torby Tecnifibre 2010

Jestem zainteresowany torbą Classic Tour (czarno-żółta) i chciałbym prosić o opinie na temat tej torby w użytkowaniu (jeśli ktoś ją ma). Czy ta torba ma jakieś zabezpieczenie przed przecieraniem od spodu oraz usztywniane dno? Ciekaw jestem też zdania na temat czy lepsze są szelki plecakowe, czy jeden pas na ramię. Ja używam torby z szelkami i uważam, że jest wygodniejsza, ale chciałbym poznać opinie innych.
Piotr Szyba.

Wróć do „Inny sprzęt”