Oceń korty

Super
Brak głosów
0
Bardzo dobrze
33%
1
W porządku
Brak głosów
0
Ujdzie
33%
1
Do bani
33%
1
 
Liczba głosów: 3
Awatar użytkownika
pst
Weteran
Weteran
Posty: 1151
Rejestracja: 6 maja 2011, 10:45

Bytom - Silesia Club Tennis & Squash

Mam nadzieję, że w dobrym miejscu dodaję informacje o kortach.
Ten obiekt kiedyś zaniedbany z jedną obskurną szatnią, kiepską nawierzchnią i cieciem który był tam Bogiem, zamienił się w bardzo fajny ośrodek tenisowo-squashowy.
Przyjazny dla rodzin - jeśli przyjdzie się z dzieciakami to jest na zewnątrz mały kącik do zabawy: zjeżdżalnia, koniki i trampolina.
Jest też ogródek piwny z parasolami no i przy samym barku takie lobby z fotelami i stolikami.
W tymże lobby jest podgląd na korty (na monitorach) i obowiązkowo TV choć jak dla mnie ciut za mały, ale nie pot to tam chodzę ;-) .
Kiedyś czyli 10-12 lat temu jeden z kortów ziemnych faktycznie był ziemny :D bo mączki było tam tyle co kurzu na parapecie. Teraz wygląda to lepiej - ocenię w sobotę po ograniu jednego z kortów.
Co do Squasha się nie wypowiadam bo nie gram.

Można skorzystać z nauki gry w tenisa: dwóch trenerów (70pln/h) i jedna trenerka (50pln/h). Czy to znaczy że jest gorsza? Czy może to taka dyskryminacja? A może jest to obliczone na tych panów którzy tam przyjeżdżają samochodami za 80-100kpln, no bo przecież nie weźmie baby do nauki...
Sam zamierzam skorzystać choć cena dla mnie wysoka - może Pani coś podpowie.

Silesia Club Tennis & Squash
Ul. Dzierżonia 19, Bytom 41-908
3 korty zewnętrzne (mączka) i 3 korty w hali (sztuczna trawa Mondoturf NSF 66 15 posiadająca certyfikat ITF)
Zaplecze: jest barek gdzie można kupić coś na ząb i napoje, szatnia i sanitariaty fajne; w cenie sauna czynna w godz. 16-23
Dojazd komunikacją publiczną jest niemożliwy :D
Ceny - korty ziemne i w hali:
do godz. 16 – 20pln/h
po godz. 16 – 25pln/h
w weekendy i święta po 20pln/h
http://www.silesiaclub.com/
Rezerwacji można dokonać pod numerami telefonów
(32) 724 22 80 lub +48 691 493 100 – mają też system sprawdzania rezerwacji na stronie www
Beware of the Hologram.
It will trick us!
Awatar użytkownika
arot77
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 407
Rejestracja: 5 sie 2011, 16:06
Lokalizacja: Śląsk

Re: Bytom

Tylko ceny kortów ogólnie, a hali szczególnie na sezon zima niekonkurencyjnie wysokie.
Przegrywam regularnie - czy to znaczy, że słabo gram w tenisa... .(?)

Nowa rakieta to tylko 5 lekcji z trenerem, dlatego tak łatwo zmienić ramę.
W torbie: PS 6.1 95 2013(Strung Weight:311g), BLX 6.1 95 Team 2011, Head Speed S, Pure Drive Lite RG
m_wu
Nowy
Nowy
Posty: 16
Rejestracja: 14 paź 2011, 10:18

Re: Bytom

Grałem na tych kortach jeszcze jako dzieciak, pamiętam jak na dolnych kortach było oświetlenie mocniejsze niż na Stadionie Śląskim :D. Na chwile obecną ośrodek prezentuje się rewelacyjnie pod każdym względem, naprawdę gruba inwestycja. Szkoda tylko, że cena kortu w sezonie halowym jest tak mało atrakcyjna, mieszkam 2km od Silesia Club, a na korty dojeżdzam do ościennych miast bo jest o 1/3 taniej ;(.
Awatar użytkownika
arot77
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 407
Rejestracja: 5 sie 2011, 16:06
Lokalizacja: Śląsk

Re: Bytom - Silesia Club Tennis & Squash

Dodatkowo brak oświetlenia kortów zewnętrznych no i najważniejsze niezłe zaplecze by nad kortami zrobić balon jak na innych kortach. Koszt niewielki, a mają korty i latem i zimą, a co najważniejsze przez większa ilość krytych kortów mają niższe ceny.
Przegrywam regularnie - czy to znaczy, że słabo gram w tenisa... .(?)

Nowa rakieta to tylko 5 lekcji z trenerem, dlatego tak łatwo zmienić ramę.
W torbie: PS 6.1 95 2013(Strung Weight:311g), BLX 6.1 95 Team 2011, Head Speed S, Pure Drive Lite RG
Awatar użytkownika
pst
Weteran
Weteran
Posty: 1151
Rejestracja: 6 maja 2011, 10:45

Re: Bytom - Silesia Club Tennis & Squash

Po roku grania na tym obiekcie mogę zrobić małe podsumowanie.

Cenowo uważam że jest konkurencyjnie bo zimą na hali (lekka konstrukcja z elastycznym dachem - szkody górnicze uniemożliwiły postawienie czegoś o grubszych ścianach/dachu) koszt za godzinę to 47pln przy wykupionym karnecie na cały sezon (w sumie ~987pln). Jak ktoś gra regularnie to jest to super rozwiązanie, bo normalnie to cena ~63pln/h.
Sauna w cenie - ostatnio dezynfekowana więc dbają o czystość.

Poprawiono ogrzewanie; wycięto niesprawną kotłownię i podpięto halę do PECu (Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej) i na hali jest 12-14C.

Niestety Panie z recepcji, w większości młode dziewczyny, wyglądają na niezadowolone ze swojej pracy,czego dają wyraz w kontaktach z klientami. Szkoda.
Poza tym recepcja i 'strefa relaksu' na dobrym poziomie: bilard barek z lanym piwkiem, stoliki, coś do zjedzenia można kupić itp.
Na zewnątrz mały plac zabaw dla dzieci i płatna trampolina plus stoliki i parasole (lato).

Szatnia męska: sporo małych szafek takich na squasha; większych tenisowych jest 5 :(. To jest minus.
Plusem jest system rezerwacyjny przez internet ale nie każdy ma do tego dostęp i nie są jasne dla mnie zasady jego uzyskiwania. Ja otrzymałem jak zapisałem się do ligi.

Ogólnie jestem zadowolony i nie szukam innych kortów (odległość 5km robi swoje :) )
Beware of the Hologram.
It will trick us!
Awatar użytkownika
arot77
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 407
Rejestracja: 5 sie 2011, 16:06
Lokalizacja: Śląsk

Re: Bytom - Silesia Club Tennis & Squash

No tak ceny są wysokie, ale porównywalne do okolicznych ośrodków. Chociaż wolałbym bez sauny gratis - płacić mniej. A karnet może i zmniejsza koszty, ale ogranicza jeśli nie ma dostępnych kortów.
Dodam tylko tani i sprawny serwis naciągania rakiet.
Nie zgodzę się z opinią o obsłudze, uważam że wszystkie dziewczyny są tam super, uśmiechnięte, miłe i tak mają sporą cierpliwość do czasem gburowatych klientów mających o sobie mniemanie Panów Świata.

EDIT: Myślę, że to może być cenna informacja, grałem wczoraj na tych kortach. Ze wszystkich kortów w okolicy są to najbardziej wilgotne korty, piasek na nich o zgrozo wręcz mokry, a dopłata do światła, którą na dobrą sprawę trzeba brać nawet w ciągu dnia, bo na hali panuje półmrok - tragedia. Pod tym względem konkurencja wygląda znacznie znacznie lepiej, czy pod względem jakości przygotowania kortów czy cenowo.
Jednakowoż jeżeli dla kogoś liczy się przede wszystkim lans to Silesia jest ok, pod innymi względami korty Silesia to - przerost formy nad treścią.
Przegrywam regularnie - czy to znaczy, że słabo gram w tenisa... .(?)

Nowa rakieta to tylko 5 lekcji z trenerem, dlatego tak łatwo zmienić ramę.
W torbie: PS 6.1 95 2013(Strung Weight:311g), BLX 6.1 95 Team 2011, Head Speed S, Pure Drive Lite RG

Wróć do „Inne miejscowości”