Proszę ocenić obiekt:

Super
11%
1
Bardzo dobrze
11%
1
W porządku
22%
2
Ujdzie
33%
3
Do bani
22%
2
 
Liczba głosów: 9
Awatar użytkownika
pysk_jak_ser
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 328
Rejestracja: 23 gru 2011, 11:45
Lokalizacja: Warszawa

Okęcie Tennis Club

Nazwa obiektu: Okęcie Tennis Club
Adres: ul. Radarowa 1 (róg Hynka)
02-137 Warszawa
Ilości oraz rodzaj kortów: trzy kryte korty ziemne, dwa kryte korty trawiaste oraz jeden odkryty kort trawiasty (tak piszą na stronie)
Zaplecza: WC, barek, sklepik, szatnia
Dojazdu komunikacją publiczną: Klub znajduje się ok. 60 m od przystanku Radarowa na którym można wysiąść jadąc linią autobusową 189 lub 141. Ewentualnie można najpierw tramwajem nr 7, 9, 15 dojechać do przystanku Hynka(skrzyżowanie Hynka z Aleją Krakowską) i stamtąd podjechać jeden przystanek autobusem 189 lub 141 do przystanku Radarowa (lub spacer na rozgrzewkę...jakieś 200 m). Kolejny sposób: podjechać autobusem 175, 188, 504, 154, 306 do skrzyżowania Alei Żwirki i Wigury z ul. Franciszka Hynka i z tego miejsca również podjechać jeden przystanek 189 lub 141 do przystanku Radarowa (nie polecam iść tego dystansu na piechotę, gdyż w tym przypadku jest dość długi odcinek).
Cennik : http://www.otclub.pl/cennik (chyba aktualny)
Strony WWW: http://www.otclub.pl
Dane kontaktowe pozwalające zarezerwować kort : Jest jakiś elektroniczny system rezerwacji kortu (http://www.otclub.pl/rezerwacje_online) ale nie jestem na nim zarejestrowany, więc nie chcę się wypowiadać jak on działa. Rezerwację można także złożyć bezpośrednio w recepcji lub telefonicznie: +48 (22) 868 68 58.

Wrażenia: Nie mogę dać tym kortom żadnego rodzaju błogosławieństwa, gdyż swoją pierwszą rakietę kupiłem tej zimy i jeszcze ani razu nie grałem. Planuje wykupić tam karnet na 10 lub 15 godz. w sezonie letnim w porze w której liczą sobie 15 zł/h (mam prawie rzut beretem od domu). Ciekawi mnie czy ktoś z forumowiczów korzystał z tych kortów i czy nie mógłby podzielić się wrażeniami oraz pokusić się o ogólna ocenę obiektu?
Debil nie wie, że jest debil, a mądry to wie.
Awatar użytkownika
ESP
Weteran
Weteran
Posty: 1622
Rejestracja: 13 sie 2007, 11:51
Lokalizacja: Warszawa

Re: Okęcie Tennis Club

Obiekt bardzo przyzwoity. Duże czyste szatnie, przyjemna recepcja itp.
Sporo na OTC się dzieje: turnieje, challenger w bardzo przyjemnej atmosferze.
Korty zimą ciepłe (sztywna hala + dobre ogrzewanie). Jednak wilgotność podczas zimy na nich jest fatalna, ziemia na kortach ceglanych po prostu płynie, korty po kilku dniach grania od wałowania przypominają powierzchnię księżyca. Do tego użyta mączka jest gruboziarnista dzięki czemu jak nawilgnie przypomina bagno.
Na kortach trawiastych grałem tylko kilka razy na turniejach mikstowych więc się nie wypowiem.
Awatar użytkownika
Mechanik
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 160
Rejestracja: 16 lip 2008, 14:15
Lokalizacja: São Paulo/Łódź

Re: Okęcie Tennis Club

Do plusów zaliczyłbym dobre szatnie i prysznice choć wieszak na ubranie to chyba zbyt duży luksus jak na wysokość opłat. Może jakby się płaciło 200 zł za godzinę to by się znalazły. Trawa w porządku natomiast nawierzchnia ceglana (zwłaszcza zimą) jest słaba. Na jednych kortach strasznie mokro podczas gdy na innych sucho jak pieprz. Tak jak powiedział ESP robią się znaczne dziury. W przeciwieństwie do ESP mam zastrzeżenia do ogrzewania zimą. Bywa naprawdę chłodno. No i na deser ręcznik do kupienia w recepcji za (z tego co pamiętam) 80 zł hehe (zwykły biały z logo klubu). A byłbym zapomniał, oświetlenie jest tak fachowo dobrane, że przy serwisie świeci prosto w oczy.
Awatar użytkownika
pysk_jak_ser
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 328
Rejestracja: 23 gru 2011, 11:45
Lokalizacja: Warszawa

Re: Okęcie Tennis Club

Debil nie wie, że jest debil, a mądry to wie.
Awatar użytkownika
iamtheway
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 366
Rejestracja: 8 lip 2011, 17:30

Re: Okęcie Tennis Club

pysk_jak_ser pisze:Wizyta sióstr R. na obiekcie:

http://www.facebook.com/media/set/?set= ... 403&type=1 :]
Pewnie musieli przed wizytą trochę przygotować nawierzchnię, więc już nie powinno być tak grząsko.
Awatar użytkownika
pysk_jak_ser
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 328
Rejestracja: 23 gru 2011, 11:45
Lokalizacja: Warszawa

Re: Okęcie Tennis Club

Mam nadzieję, że nie tylko na jednym korcie.
Debil nie wie, że jest debil, a mądry to wie.
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Okęcie Tennis Club

Clapton zarezerwował nam kort właśnie na OTC i jak dla mnie super ośrodek. Na samym korcie było ciepło, nawierzchnia była równiutka, grało się świetnie. Obiekt mogę z czystym sumieniem polecić :).
Clapton
Weteran
Weteran
Posty: 1137
Rejestracja: 13 sie 2007, 19:59

Re: Okęcie Tennis Club

Tak jak TadX napisał, wczoraj było na korcie ziemnym 4 bardzo przyzwoicie. Temperatura około 14-16 C, kort równy bez dziur. Faktem jest, że na powłoce hali skraplała się woda.
Awatar użytkownika
widget
Senior
Senior
Posty: 2741
Rejestracja: 28 wrz 2010, 07:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Okęcie Tennis Club

TadX pisze:Clapton zarezerwował nam kort właśnie na OTC i jak dla mnie super ośrodek. Na samym korcie było ciepło, nawierzchnia była równiutka, grało się świetnie. Obiekt mogę z czystym sumieniem polecić :).
Kurde, ja mogę polecić ten obiekt, ale tylko sztuczną trawę. Nie mają chyba drenażu na kortach ceglanych, przez co często tam jest błoto, a 2x miałem strumyczek płynący sobie meandrami przez środek mojego pola ... z tego powodu zrezygnowałem tam z abonamentu - na trawę nie miałem szans (przez Wietnamczyków :) ).

Do tego na niektórych kortach, nie pamiętam gdzie, mam dmuchawę za plecami, która się non stop włącza i wyłącza hałasując przeokropnie. Mnie to irytuje.

Na plus:
- w miarę ciepło zimą;
- sztywna konstrukcja hali;
- przyzwoite oświetlenie;
- dobre szatnie (ale tam zawsze jest tłum, bo dochodzą jeszcze ludzie ze squasha).
Clapton
Weteran
Weteran
Posty: 1137
Rejestracja: 13 sie 2007, 19:59

Re: Okęcie Tennis Club

Tak w sumie rzecz ujmując do każde korty mają jakieś tam swoje wady. Na jednych jest ciepło ale wilgotno (OTC, Włodarzewska), na drugich sucho ale zimno (Proplay), inne z kolei nie mają szatni gdzie można się przebrać w suche ciuchy po grze. Niestety w zimie jest jak jest i trzeba z utęsknieniem wypatrywać wiosny aby zagrać na kortach otwartych w słoneczku i ciepełku.
Awatar użytkownika
widget
Senior
Senior
Posty: 2741
Rejestracja: 28 wrz 2010, 07:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Okęcie Tennis Club

Clapton pisze:Tak w sumie rzecz ujmując do każde korty mają jakieś tam swoje wady. Na jednych jest ciepło ale wilgotno(OTC, Włodarzewska), na drugich sucho ale zimno (Proplay), inne z kolei nie mają szatni gdzie można się przebrać w suche ciuchy po grze. Niestety w zimie jest jak jest i trzeba z utęsknieniem wypatrywać wiosny aby zagrać na kortach otwartych w słoneczku i ciepełku.
No tak to jest ...
Mnie tylko irytuje jeden mały fakt. Czemu pod Warszawą da się postawić porządne obiekty (np. dwn gra gdzieś tam w Markach na porządnym korcie), czemu tam chłopaki nawet na mazurach mają suchy i ciepły obiekt, a w centrum stolicy są koszmarne balony ciśnieniowe, albo ww obiekt ze stałą konstrukcją, ale bez drenażu, czy czegoś innego co by spowodowało brak błota.

Pewnie popyt znacznie przewyższa podaż i stąd takie korty jak OTC można uznać za "niezłe".
Clapton
Weteran
Weteran
Posty: 1137
Rejestracja: 13 sie 2007, 19:59

Re: Okęcie Tennis Club

Pewnie jest tak, że klub tenisowy dzierżawi teren na którym są korty od miasta. Cena gruntu w Warszawie jest na tyle wysoka, że nie sądzę iż stać taki klub na wykup ziemi. Skoro więc dzierżawią teren na powiedzmy 3 lata z możliwością przedłużenia, to nikt nie zainwestuje dużych pieniędzy w halę. A tak balon zwijają i przenoszą się do innej lokalizacji gdy miasto im umowę wypowie.
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Okęcie Tennis Club

widget pisze: ... czemu tam chłopaki nawet na mazurach mają suchy i ciepły obiekt, a w centrum stolicy są koszmarne balony ciśnieniowe...
Na WARMII (:] , to przypadek, a nawet splot kilku przypadków. I nie wiadomo, czy to nie będzie ostatni sezon tej hali, bo mają spory deficyt...
Awatar użytkownika
Pio
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 395
Rejestracja: 9 mar 2013, 20:23
Lokalizacja: Wawa

Re: Okęcie Tennis Club

Ja też dzisiaj tam grałem.... ostatni raz. Nie wpuszczają trenerów z zewnątrz.
Ich sprawa ale klienci są moi. Przeze mnie tam sprowadzeni. Nie rozumieją że jak tam nie zagram to oni nie zagrają z miejscowymi trenerami tylko najzwyczajniej oddejdziemy w inne miejsce.
Tylko po troszę ich rozumiem zakrywając się jakością świadczonych usług bo wielu trenerów w Wawie to samozwańcy niemniej jednak nikt z Was nie chciałby być na treningu u miejscowego trenera który grał na korcie obok.

Najgorsza jednak jest forma w jakiej ta informacja została przekazana.... wręcz wulgarnie.
Clapton
Weteran
Weteran
Posty: 1137
Rejestracja: 13 sie 2007, 19:59

Re: Okęcie Tennis Club

Niestety jest to praktyka stosowana na wielu kortach, szczególnie tam gdzie lokalni trenerzy są marnej jakości i boją się, że "nowy" zabierze im uczniów jak tylko ci zobaczą kogoś lepszego na sąsiednim korcie.
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Okęcie Tennis Club

Pio pisze:Ja też dzisiaj tam grałem.... ostatni raz. Nie wpuszczają trenerów z zewnątrz.
Ich sprawa ale klienci są moi. Przeze mnie tam sprowadzeni. Nie rozumieją że jak tam nie zagram to oni nie zagrają z miejscowymi trenerami tylko najzwyczajniej oddejdziemy w inne miejsce.
Tylko po troszę ich rozumiem zakrywając się jakością świadczonych usług bo wielu trenerów w Wawie to samozwańcy niemniej jednak nikt z Was nie chciałby być na treningu u miejscowego trenera który grał na korcie obok.

Najgorsza jednak jest forma w jakiej ta informacja została przekazana.... wręcz wulgarnie.
Hmm trochę się dziwię, bo jeśli nie jesteś trenerem z ich klubu, to oni przecież nie mają żadnej odpowiedzialności za Twoje trenowanie.

Clapton, to my mamy szczęście. Jak graliśmy z wiaderkiem to nikt nas nie wyprosił :).
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Okęcie Tennis Club

Pio pisze:Ja też dzisiaj tam grałem.... ostatni raz. Nie wpuszczają trenerów z zewnątrz.
To jest normalne chamstwo...
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Okęcie Tennis Club

Też się z tym spotkałem, że nie wpuszczają trenerów z zewnątrz. Ciekaw jestem tylko jak odróżniają trenera od nie trenera? Ja dla wygody też mam koszyk i odbijam z żoną i czasem coś tam mogę powiedzieć jak odbijać... Tylko w sumie jak nie jest miła obsługa to nie ma co kombinować, wciskać kit, że to ze znajomym się odbija a kasę dyskretnie :P.
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
scudetto
Senior
Senior
Posty: 3407
Rejestracja: 13 sty 2013, 11:31
Lokalizacja: Dziki Wschód

Re: Okęcie Tennis Club

Jakuboto pisze: Ciekaw jestem tylko jak odróżniają trenera od nie trenera?
Dobrych trenerów pewnie znają, przynajmniej z widzenia, a tych mniej zdolnych :wink: się olewa, bo i tak nie mają dużej klienteli. Tyle zdjęć Pio z pucharami, nagrodami itp lata po necie, że trudno go nie rozpoznać :D .
Ale co racja, to racja...
TomPL pisze:To jest normalne chamstwo...
Polubiłem czerwone badziewie...
Awatar użytkownika
Pio
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 395
Rejestracja: 9 mar 2013, 20:23
Lokalizacja: Wawa

Re: Okęcie Tennis Club

Rozumiem poniekąd politykę klubów które nie wpuszczają trenerów z zewnątrz. Zasłaniają się jakością wykonywania usług (trenowania) potwierdzoną wynikami własnych zawodników.
Jednak czym może się pochwalić Okęcie? Mistrzem Warszawy. Z całym szacunkiem ale dla mnie to żaden wynik. Gdyby mieli przynajmniej Mistrza Polski w jakiejkolwiek kategorii młodzieżowej.
Jedynym ich osiągnięciem jest to że Radwańskie tam kiedyś zajrzały.
Dlaczego na Merze nie ma takiego zakazu? Choć wyniki nieporównywalne. Dlatego że tam trenerów z wynikami więcej niż graczy więc każdy sam się na rynku trenerskim obroni.
Sztuczne zakazy tworzą dla klientów atmostferę elitarnego klubu. Okęcie może się tylko bronić lokalizacją i kortami z trawą. Reszta słaba, zdecydowanie poniżej średniej.

Wróć do „Warszawa”