Oceń korty

Super
Brak głosów
0
Bardzo dobrze
Brak głosów
0
W porządku
50%
1
Ujdzie
Brak głosów
0
Do bani
50%
1
 
Liczba głosów: 2
er-zet
Nowy
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 1 kwie 2012, 23:09

Korty Mireckiego - stadion lekkoatletyczny

3 korty o nawierzchni ceglanej, zimą balon na dwóch. Miła atmosfera, częste turnieje. Duża ilość trenerów. Wejście przez budynek klubu, gdzie jest możliwość skorzystania z natrysku (2zl) i ubikacji.
Warte polecenia, choć dosyć głośne otoczenie (przy ulicy).

Na terenie ośrodka dostępny też jest kort o nawierzchni tartanowej, zarządzany przez ośrodek lekkoatletyczny. Ogólnie twarda, niemiła nawierzchnia nie polecam...
Awatar użytkownika
daroos
Weteran
Weteran
Posty: 1211
Rejestracja: 17 kwie 2007, 13:37
Lokalizacja: Łódź

Re: Korty Mireckiego - stadion lekkoatletyczny

Skorzystanie z natrysku po grze w tenisa? Fanaberia! Ale już na poważnie to z tymi 2zł za prysznic po tenisie to taki żart, tak?
Awatar użytkownika
Aurelius
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 817
Rejestracja: 25 gru 2009, 22:36

Re: Korty Mireckiego - stadion lekkoatletyczny

Kiepska nawierzchnia. Miękko i nierówno. Głośno z uwagi na to, że korty praktycznie przylegają do bardzo ruchliwej ulicy. Zimą pod balonem nie polecam, chyba że nie ma akurat żadnej alternatywy. Balon jest stary i brudny, co dodatkowo przy słabym oświetleniu powoduje, że ma się wrażenie gry w półmroku. Nawierzchnia nierówna. Miejscowo wybrakowana. Dodatkowo czuć spaliny. Kiedy pierwszy raz wszedłem do tego balonu miałem wrażenie, że znajduje się w jakiejś peerelowskiej hali produkcyjnej. Oczywiście to są moje subiektywne wrażenia i odczucia z kilku wizyt i meczów rozegranych na tych kortach i pod balonem. Jeśli chodzi o balon, to całość robi przygnębiające wrażenie. Gdybym miał oceniać korty w sezonie zimowym pod balonem, to dla mnie do bani. Oceniając jednak całościowo sezon zimowy i letni, to oceniam je w opcji - ujdzie.
Obrazek
W teorii nie ma różnicy między teorią a praktyką. W praktyce jest.
Dean Fixsen
er-zet
Nowy
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 1 kwie 2012, 23:09

Re: Korty Mireckiego - stadion lekkoatletyczny

Z tymi prysznicami to było tak, że w ogóle nie było można. Nie bo nie. "Prysznice i szatnie są dla młodzieży ćwiczącej bieganie, skoki w dal" etc. Nie wdając się w dyskusję z portierem, przepocony, w butach z mączki :-) wpakowałem się do dyrektora tego ośrodka, trochę mu natrzepałem, powiedziałem co myślę i pojawiła się możliwość. Co do tych 2 zł to takie bardzo umownie, niby na cenniku jest ale rzadko kiedy egzekwowane. Raz jak płaciłem portier stwierdził "ale pan uczciwy", więc czasem (gdy portiernia jest pusta) po prostu nie płacę.

Co do jakości kortu potwierdzam spaliny, i nierówności oraz hałas. Ale jak się nie ma co się lubi ....
Jedyna konkurencja w najbliższej okolicy to Katowice Janów (ProTen) z cenami z kosmosu i nawierzchnią dywanową lub kort w Dąbrowie Górniczej przy Nemo (bardzo szybka nawierzchnia twarda).

Life...
Awatar użytkownika
napalm
Zaobrączkowany!
Zaobrączkowany!
Posty: 1821
Rejestracja: 17 lis 2008, 18:29

Re: Korty Mireckiego - stadion lekkoatletyczny

er-zet pisze: "Prysznice i szatnie są dla młodzieży ćwiczącej bieganie, skoki w dal" etc.
Podobna sytuacja spotkała mnie na kortach warszawskiej Agrykoli. Zarezerwowałem kort a na miejscu okazało się że nie mogę skorzystać z szatni. Argumentacja jak w cytacie.
Podziękowałem i przeniosłem się na drugą stronę ulicy, na korty Legii.
Quidquid latine dictum sit, altum videtur.
Kroton
Nowy
Nowy
Posty: 13
Rejestracja: 11 mar 2014, 20:57

Re: Korty Mireckiego - stadion lekkoatletyczny

Na tym stadionie jest też kort tartanowy za 10 zł/h i często wolny, w ogóle brakuje mi na tym forum "miejscówek" (również z kortami ceglanymi) na terenie S-ca np:
1. 2 korty cegła
Anieli Urbanowicz 11
Sosnowiec, kordy google map 50.274983, 19.136307
2. 2x cegła
Zespół Parkowo-Pałacowy Schöna 50.300251, 19.141910
3. 1x sztuczna, widać od strony Grota Roweckiego
Sienna 5 50.287429, 19.114830
Gdyby ktoś to ogarnął lub korzystał z tych kortów niech napisze, będę wdzięczny. :)

Wróć do „Sosnowiec”