Awatar użytkownika
napalm
Zaobrączkowany!
Zaobrączkowany!
Posty: 1821
Rejestracja: 17 lis 2008, 18:29

Dyskusja na temat pomocy w wyborze sprzętu

Na tenisowym forum gazeta.pl znalazłem ciekawą dyskusję na temat pomocy w doborze sprzętu. Aby tekst był zrozumiały, musiałem w paru miejscach wyedytować. Sens oraz oryginalna pisownia zostały w 100% zachowane.
Miłej lektury. :wink:
Robert pisze:Witam,
jestem początkujacym tenistą. Wczesniej grałem w ping ponga, teraz nadszedł czas na tenis ziemny :). Zastanawiam się jaką rakiete wybrać. Przeznaczyć mogę ok 500 zł. Myslałem na rakietą Head radical microgel mp. Co o niej sądzicie? Może jakieś propozycje? Czy g to rozmiar raczki? Z góry dziękuje za odpowiedź.
Dodacmusze jeszcze, ze waże 90 kilo, mam 188cm wzrostu.
r pisze:Polecam zapytać na tenis.net.pl w dziale "Co wybrać" - tam się znają. Tylko napisz posta poprawną polszczyzną ;)
maksimum pisze:mocrogel nie jest dobra!
Jak chcesz Head to wez Youtek Radical OS
http://www.tennisboom.com/heyoraostera.html
to jest dobra rakieta.

Dobra rakieta kosztuje u nas 150-200 doll.
http://www.tennisracquets.com/logs/index.php
Jak jeszcze nie grales,to ta Radical OS jest bardzo dobra.

microgel to byly nieudane modele i mp UWAGA!!! BŁĄD!!! Opcje do wyboru: "może" lub "morze" byc dla ciebie za mala.
http://www.tennisboom.com/hemiramptera.html
nic dziwnego ze ona jest polowe tansza od dobrej rakiety YouTek Radical OS

Jak jestes poczatkujacym graczem to nie zauwazysz roznicy miedzy rakieta za 90 doll a ta za 190 doll. a nawet mozliwe ze bedzie ci sie lepiej gralo ta tansza.
To tak jak z samochodami.Pierwszego nie kupujesz Ferrari lecz raczej Fiata.
Ale dla poczatkujacego Radical OS jest lepsza niz Radical MP.
tenisista pisze:nie zbliżaj się do tego pseudo eksperckiego grona dyletantów tenisowych. goście nie znają się na rzeczy i opisują pierdoły. zobacz czy masz łapę dużą średnią czy małą i dobierz rączkę 2, albo 3, chyba że masz wielką. struny naciągnij tylko naciągiem naturalnym bo daje najlepsze czucie co pozawala grać najdokładniejsze techniczne piłki. naciąg nie będzie generował takiej mocy i rotacji ale będzie najbardziej komfortowy w użyciu. nie kupuj śmiesznych rakietek dla dzieci, popatrz na modele jakimi grali zawodnicy grający technicznym stylem w ostatnich latach i zobacz czy te modele do gry były barwione czy realne. wielu zawodników gra tą samą packą przez 20 lat a tylko zmienia kolor żeby reklamować nowy sprzęt. nie słuchaj nigdy dyletantów którzy radzą gorszy sprzęt brać dla nieprofesjonalistów. zawsze najlepiej gra rakieta profesjonalna. jeśli masz dobre warunki fizyczne nie bierz pacek które mają na celu wzmocnienie uderzenia, i amortyzację nadgarstka, łokcia czy czego tam jeszcze. kupuj sprzęt najtrudniejszy technicznie. jeśli chcesz brać Heada, to bierzesz model którym garł Monfils w ostatnich latach, to najprecyzyjniejszy model. Head MicroGel Prestige, główkę bierz raczej midnight. Radical jest gorsza.

microgele pewnie są na wyprzedaży, ten model Monfilsowy był dobry. generalnie polecam rakiety mniej giętkie. te Heady to teraz robią jak Yonexy. taki slapstik dla dziewczynek. porządna rakieta to powinna być jak czołg, jak działo, a nie jak zabawka dla dzieci. Youtekiem gra chyba Murray i kilku wieżowców to tych nie polecaj Maciej. a w ogóle gdyby gościu się znał na rzeczy to by poszukał modelu Samprasa, Riosa, czy Edberga i nie zadawał głupich pytań. no albo takiego Gonzaleza. spójrz kolego co zadajesz pytania, jakie niemoty dziś grają Yonexem, Nalbandian co nie umie uderzyć piłki, i Hewitt mający ten sam problem. Youtekami też grają ludzie którzy dostawią rakietkę i już sama gra, bez wkładania siły w uderzenia. to żadna przyjemność gry z tenisa. weź rakietkę w którą trzeba mocno walić, żeby zagrać kończące zagranie a nie Babolaty dla beztaleciów takich jak Radwańska.
maksimum pisze:zastanow sie tenisisto! Piszesz do czlowieka ,ktory chce kupic pierwsza rakiete za 500 zl,a ty mu polecasz naturalny naciag.On na naciagi wiecej wyda niz na rakiete.
Poza tym glowka 98 sq inches dla poczatkujacego jest za mala i facet sie zniecheci do tenisa.
Zaczynac trzeba od glowki 105-110 cali a pozniej sobie regulowac.
tenisista pisze:naciąg naturalny tak samo trzeba wymieniać jak syntetyczny, jeśli chcesz mieć naciąg precyzyjny. niech tylko pilnuje żeby go nie zamoczyć ale o tym powinien wiedzieć każdy amator. ja grałem na początku rakietką dla dzieci jeśli chodzi o rozmiary i nie miała główki większej niż 100, a potem przeszedłem na Pro Staffa i był zajebisty - od razu mi się dużo lepiej grało. niech naciągnie naturalny grubszy na 22-25 kilo i pogra nim trochę, chodzi o to żeby od razu trafiał tak jak trzeba, a nie grał jakimiś beznadziejnymi balonikami. jak ktoś ma rękę to po 5 treningach będzie trafiał wszystko główką 95. polecam główkę 95, i 98, nie brać nigdy powyżej 100, bo to dla dzieci są sprzęty.

Youtekiem gra Murray i Soderling, w ogóle nie wkładają siły w uderzenie. to musi być zła rakieta do gry w tenisa na poziomie profesjonalnym. dobra do kontry. facet niech wali od razu z siłą niedźwiedzia to się nauczy kontroli z użyciem siły. potem będzie grał jak Murray i pozostanie mu tylko się pochlastać.

Flexpointy były niezłe, seria Prestige zasadniczo zawsze była ok, ale bajer był w tych cyferkach.

jak ktoś ma talent to od razu niech gra Samprasa. no to jak mu doradzisz? niech weźmie w takim razie w łapkę i zobaczy którą mu się najlepiej odbija a to też by wypadało trochę umieć trafić w piłkę. nie wiem bo coś pisał o tym że z pingponga się przerzuca. podobnie do pingponga to Babolatami się gra. jak chce innych wrażeń to niech weźmie drewnianą rakietę albo stomil olsztyn.
MACIEJ pisze:www.tennis-warehouse.com/Wilson_BLX_Bla ... BXBTE.html
A Serena Williams,ktora ma niesamowitego kopa gra rakieta 104 sq inches.
tenisista pisze:kobiety w ogóle są słabe i lubią brak siły wzmacniać rakietami. Murray jest cienki jak Nadal, gra główką 100. najlepsza główka to 95, a z racji piłek 98, 90 jest niewygodna i grają nią tylko szpanerzy, aczkolwiek lepsza 90, niż 100. obiektywnie rzecz stwierdzając, ten kto gra główką większą niż 100, jest kiepskim tenisistą.
maksimum pisze:Ja polecam poczatkujacym glowki powyzej 100 cali kw.(105-110) a tenisista ponizej 100 cali.
Glowkami ponizej 100 cali graja szpanerzy.Widzialem jednego takiego ,co gral staryn Dunlopem o glowce jak u badmintona.
tenisista pisze:Maciej, szpanerzy grają główką 90. ja polecam 95, i 98, co zresztą odpowiada LATOM w jakich grano takim sprzętem. im dalsze lata a poziom tenisa się wali, coraz bardziej, tym większymi główkami grają! techniczny tenis grano w latach 90tych, i wtedy dominowały główki 90-98, od 2000 rozpowszechniły się główki 100, milenijne, a teraz to szkoda gadać. po prostu jeśli chce mieć najprecyzyjniejszy sprzęt, musi kupować główkę mniejszą niż 100. to że trudniej będzie mu wbić piłką kantem nie powinno go odstraszać. dla tych co mają problem wymyślono rozmiary MP, MidPlus czyli takie którymi grają często zawodnicy, a które mają nieco większy sweetspot bez konieczności strat na precyzji. mniejsze główki generują mniej mocy dlatego warto inwestować w ten sprzęt. jest przyjemność z walnięcia. 90tki tylko są kontrowersyjne, bo dzisiaj piłki są większe. pewnie koleś nie będzie grał piłeczkami bez filcu.
Quidquid latine dictum sit, altum videtur.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Dyskusja na temat pomocy w wyborze sprzętu

Kalectwo intelektualne boli najbardziej...

Mógłbym wyśmiać tu wszystko ale za dużo by pisać dlatego jedno hasełko tylko ;)
obiektywnie rzecz stwierdzając, ten kto gra główką większą niż 100, jest kiepskim tenisistą.
Biedny Agassi! rotfl
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Mouila
Królowa Tenis NET
Posty: 680
Rejestracja: 12 kwie 2009, 01:58

Re: Dyskusja na temat pomocy w wyborze sprzętu

rotfl rotfl rotfl

Przepraszam, szukałam jakiś odpowiednich słów by to skomentować... Nie jestem w stanie pozbierać myśli. rotfl
Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dyskusja na temat pomocy w wyborze sprzętu

Śmiać się, czy płakać?! O_O
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Dyskusja na temat pomocy w wyborze sprzętu

Obiektyw pisze:Śmiać się, czy płakać?! O_O
Proponuję kompromis! Płakać ze śmiechu! ;)
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dyskusja na temat pomocy w wyborze sprzętu

To trzeba gdzieś wysoko zawiesić na forum. Jako ... brak mi słów ... może przestrogę przed "wujkami dobra rada" rotfl
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET
Martinek
Senior
Senior
Posty: 2932
Rejestracja: 17 lut 2011, 20:23
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Dyskusja na temat pomocy w wyborze sprzętu

Jezus Maria! Toż to gorzej ode mnie rotfl rotfl rotfl rotfl rotfl rotfl rotfl !

Najlepszy był tenisista. Sam przestrzegał przed ludźmi co nie mają pojęcia o tenisie, a sam pie**zył od rzeczy rotfl rotfl .
Awatar użytkownika
Traw3k
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 857
Rejestracja: 19 sty 2009, 20:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt: Strona WWW

Re: Dyskusja na temat pomocy w wyborze sprzętu

Co Wy chcecie! Ja się wiele dowiedziałem! Może w końcu zacznę jakoś grać, jak się dostosuję do tych rad :D.
Martinek
Senior
Senior
Posty: 2932
Rejestracja: 17 lut 2011, 20:23
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Dyskusja na temat pomocy w wyborze sprzętu

Od razu kup "mocrogel" rotfl rotfl rotfl .
Awatar użytkownika
Traw3k
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 857
Rejestracja: 19 sty 2009, 20:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt: Strona WWW

Re: Dyskusja na temat pomocy w wyborze sprzętu

Youtekiem gra Murray i Soderling, w ogóle nie wkładają siły w uderzenie. to musi być zła rakieta do gry w tenisa na poziomie profesjonalnym. dobra do kontry. facet niech wali od razu z siłą niedźwiedzia to się nauczy kontroli z użyciem siły. potem będzie grał jak Murray i pozostanie mu tylko się pochlastać.
To zapiszę sobie nad łóżkiem, facet mądrze pisze! Widzicie, Panowie i Panie, nie macie pojęcia o tenisie, prawdziwi eksperci są na gazeta.pl :D.
Awatar użytkownika
radical.pl
Orator
Orator
Posty: 688
Rejestracja: 12 mar 2006, 19:23
Lokalizacja: Bolesławiec

Re: Dyskusja na temat pomocy w wyborze sprzętu

Traw3k pisze:
Youtekiem gra Murray i Soderling, w ogóle nie wkładają siły w uderzenie. to musi być zła rakieta do gry w tenisa na poziomie profesjonalnym. dobra do kontry. facet niech wali od razu z siłą niedźwiedzia to się nauczy kontroli z użyciem siły. potem będzie grał jak Murray i pozostanie mu tylko się pochlastać.
To zapiszę sobie nad łóżkiem, facet mądrze pisze! Widzicie, Panowie i Panie, nie macie pojęcia o tenisie, prawdziwi eksperci są na gazeta.pl :D.

Szczególnie Soda to siły nic a nic nie wkłada...
Ważne żeby zostało tutaj coś z tego czym żyliśmy..

http://www.road-racing.pl
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Dyskusja na temat pomocy w wyborze sprzętu

radical.pl pisze:Szczególnie Soda to siły nic a nic nie wkłada...
Siła nie, moc wielka w nim jest...

Obrazek

rotfl
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
gural_91
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 384
Rejestracja: 11 lut 2008, 08:45
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Dyskusja na temat pomocy w wyborze sprzętu

Co za typ... Już pomijam wszystkie głupoty które pisze o zawodnikach itd., ale polecać takie rakiety początkującemu? Najlepiej kupić od razu rakietę prosto od Federera, żeby miał jak najbardziej profesjonalną :tired: Chciałbym zobaczyć jak ten koleś gra...
Awatar użytkownika
robpal
Senior
Senior
Posty: 4737
Rejestracja: 16 maja 2009, 23:39
Lokalizacja: Palaiseau

Re: Dyskusja na temat pomocy w wyborze sprzętu

Duet tenisista/maksimum to od wielu lat centralne pośmiewisko tego "forum" :D
mtenis team

"He's going to be around in the top two or three in the world for as long as he wants to be. He's an animal, a great athlete and a great player."
Pete Sampras o Rafaelu Nadalu
"Lecę do Montrealu, gdzie brnę do samego finału z hiszpańskim młokosem, o którym mówią wszyscy. To Rafael Nadal. Nie mogę go pokonać. Nie mogę go oszacować. Nie widziałem nikogo, kto by się tak poruszał po korcie tenisowym."
Andre Agassi, "Open"
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Dyskusja na temat pomocy w wyborze sprzętu

Nauczycieli, tych co ich "uczyli"/"uczą", trzeba zamknąć, a rodziców na Sybir ...
Ale generalnie "porady" na stałym poziomie wielu for internetowych w Jasnej Pomrocznej :)
Kiedyś bym się uśmiał, ale że dość regularnie monitoruję tzw. chyba tylko "konkurencję" dla TenisNET to już przyzwyczajony jestem.
Czasem mam wrażenie, że w polskim necie tenisowym to jest TenisNET a reszta to dział humoru ... ;)
W sumie szkoda, jakaś niezła "konkurencja" zawsze mile widziana, o ewentualnej współpracy nie wspomnę :)

Czasem ktoś psioczy na ten nasz "zamordyzm", ale dzięki temu jest tu jak jest ...

PS: ED, fota Yody-PitSa super :)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Willy
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 197
Rejestracja: 18 wrz 2007, 13:51

Re: Dyskusja na temat pomocy w wyborze sprzętu

Czytałem tu kiedyś taki artykuł: "Polaków kortowy portret własny" (po lekturze sprzedałem moje M-Fil200 :wink: ).

Każdemu zdarza się pobłądzić, trzeba przynajmniej spróbować ich trochę wyedukować i próba odesłania do tematu na nasze forum była. A jak to nie pomoże, to cóż... ortopeda :]

A swoją drogą trochę szkoda, że to nieprawda co tam piszą. Bo ja bym na przykład chciał kupić rakietę z główką >100 i grać jak Murray :D

Najgorsze jest to, że to forum GW, a większość naszego narodu wierzy we wszystkie bzdury, które tam wypisują :D
Willy
Awatar użytkownika
Smyk
Weteran
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: 24 lip 2008, 09:15
Lokalizacja: Zaodrze

Re: Dyskusja na temat pomocy w wyborze sprzętu

tenisista pisze:...jeśli chcesz brać Heada, to bierzesz model którym garł Monfils w ostatnich latach, to najprecyzyjniejszy model. Head MicroGel Prestige, główkę bierz raczej midnight...
Nie wiecie, gdzie mogę dostać tą rakietę? Cena nie gra roli ;) Chętnie bym nię "pogarł" ...
Carpe diem, quam minimum credula postero ...
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Dyskusja na temat pomocy w wyborze sprzętu

Willy pisze:Najgorsze jest to, że to forum GW, a większość naszego narodu wierzy we wszystkie bzdury, które tam wypisują :D
To jest problem dużej grupy społeczeństwa. Jak można ślepo wierzyć w coś co ktoś kompletnie obcy wypisuje w sieci?! To już, przykro mi, skrajny debilizm! ...
Nie mówię sieci "nie". Chodzi o to, że trzeba takie forum przewertować, zobaczyć kto jest kto, co pisze itd. A potem jeszcze zdroworozsądkowo przeanalizować tekst.
Wielu ludziom się wydaje, że jak ktoś ma dużo postów albo ma jakiś wymyślny nick to znaczy, że się na czymś zna ...
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Dyskusja na temat pomocy w wyborze sprzętu

Martinek pisze:Od razu kup "mocrogel" rotfl rotfl rotfl .
... w wersji midnight. rotfl
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Dyskusja na temat pomocy w wyborze sprzętu

Vivid pisze:Wielu ludziom się wydaje, że jak ktoś ma dużo postów albo ma jakiś wymyślny nick to znaczy, że się na czymś zna ...
Dobrze, że Ty przynajmniej wymyślnego nicku nie masz... rotfl
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"

Wróć do „Humor kortowy”