Silvah
Nowy
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 12 mar 2014, 10:22

Łamiące się rakiety - pochwalcie się 'osiągnięciami'

Tak się zastanawiam czy ja mam takiego pecha czy te rakiety są takie słabe czy walę aż tak mocno - wczoraj poszła mi już druga rakieta - wytrzymała niecałe pół roku grania góra 2 razy w tygodniu...Naciągana była 2 razy na 24kg. Sam grać zacząłem zeszłego lata.

Obrazek
Awatar użytkownika
napalm
Zaobrączkowany!
Zaobrączkowany!
Posty: 1821
Rejestracja: 17 lis 2008, 18:29

Re: Łamiące się rakiety - pochwalcie się 'osiągnięciami'

Nie ma się czym chwalić.
Quidquid latine dictum sit, altum videtur.
Awatar użytkownika
Ania
Weteran
Weteran
Posty: 1343
Rejestracja: 19 cze 2012, 09:24
Lokalizacja: Szczecin

Re: Łamiące się rakiety - pochwalcie się 'osiągnięciami'

Oooo, to czekam na "osiągnięcia" Basica ;-).
Zodiakalna Panna w średnim wieku dostaje czasami kompletnego bzika. Zamyka się w domu z armią ścierek i już od rana biega po domu z chloraminą dezynfekując wszystko co się da. W końcu pada zatruta nadmierną ilością środków odkażających, co ratuje jej umęczoną rodzinę przed samobójstwem.
Awatar użytkownika
karjar
Weteran
Weteran
Posty: 1250
Rejestracja: 13 sty 2011, 20:47
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt: Strona WWW

Re: Łamiące się rakiety - pochwalcie się 'osiągnięciami'

Silvah pisze:.. czy walę aż tak mocno
Na pewno walisz tak mocno. Nie jest przypadkiem, że zawodowcy grają sprzętem nam nie dostępnym w handlu. Inaczej, co gema by musieli zmieniać połamaną ramę, no i wątpliwa reklama dla producenta by to była.
NTRP 4
Prince Phantom Pro 100
"Mogę zaakceptować moją porażkę, każdy jej kiedyś doznaje. Ale nie zaakceptuję, że nie próbowałem" - Michael Jordan
"Jeśli ktoś mówi, że jestem lepszy, niż Roger, to myślę, że ta osoba nie wie nic o tenisie" - Rafa
Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Łamiące się rakiety - pochwalcie się 'osiągnięciami'

Ania pisze:Oooo, to czekam na "osiągnięcia" Basica ;-).
To już stare dzieje. :) Dawnoooo było i nieprawda. rotfl
Obrazek
_____
Awatar użytkownika
widget
Senior
Senior
Posty: 2741
Rejestracja: 28 wrz 2010, 07:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Łamiące się rakiety - pochwalcie się 'osiągnięciami'

Musi to być niesamowita frajda tak sobie trzepnąć rakieta o kort. Wczoraj już nawet byłem blisko bo zrobiłem bezwiednie zamach ze złości i bezsilności ... ale jej nie połamałem.

Jeszcze nie tym razem.
Awatar użytkownika
keicam
Weteran
Weteran
Posty: 1711
Rejestracja: 17 kwie 2013, 12:16
Lokalizacja: Kraków (okolice)

Re: Łamiące się rakiety - pochwalcie się 'osiągnięciami'

Jak to jest z "tymi" Yonkami? Podobno trzeba je naciągać koniecznie z dwóch "kawałków" naciągu, zaczynając od ....???
Znajomemu trzasnął też Yonex Ezone 100 ale doszliśmy do wniosku że od temperatury. Woził torbę w bagażniku i nie zabierał jej do domu. Zimą "przemrożona" rakieta pękła! Zimny grafit jest wyjątkowo kruchy!
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów. Stanisław Lem.
:)

https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 5536866876
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Łamiące się rakiety - pochwalcie się 'osiągnięciami'

Na pewno ta rakieta pękła od uderzenia w coś twardego czy w piłkę?
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Łamiące się rakiety - pochwalcie się 'osiągnięciami'

Bo w tenisie rakietą powinno się uderzać w piłkę a nie w kort czy w przeciwnika rotfl . Inaczej to się robi MMT (Mixed Martial Tennis).*










*Mieszane sztuki walki tenisowe - od MMA (Mixed Martial Arts) - mieszane sztuki walki
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Silvah
Nowy
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 12 mar 2014, 10:22

Re: Łamiące się rakiety - pochwalcie się 'osiągnięciami'

Żeby było jasne rakieta pękła od czystego uderzenia piłką w naciąg, akurat ćwiczyliśmy sobie killery. (:] A co do walenia w kort to jakoś takich zapędów nigdy nie miałem. :wink:
Być może też jakiś wpływ na to miało to że całą zimę graliśmy twardszymi piłkami halowymi ale jednak zdziwienie było.
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Łamiące się rakiety - pochwalcie się 'osiągnięciami'

A z jaką siłą miałeś wciągnięty naciąg?
A chciało Ci się wycinać naciąg po połamaniu rakiety? Jaki to miało sens :) ?
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Silvah
Nowy
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 12 mar 2014, 10:22

Re: Łamiące się rakiety - pochwalcie się 'osiągnięciami'

Jakuboto pisze:A z jaką siłą miałeś wciągnięty naciąg?
A chciało Ci się wycinać naciąg po połamaniu rakiety? Jaki to miało sens :) ?
24kg a naciąg był wciągany parę dni wcześniej. Wyjąłem bo gościu który mi go wciągał mówił, że mu sie do czegoś tam jeszcze przyda - raczej drugiej rakiety nim naciągać nie będzie :D ...nieważne.
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Łamiące się rakiety - pochwalcie się 'osiągnięciami'

Trzeba ją wysłać do inżyniera od Trawka, połata. :]
Zadałem pytanie, bo ciężko było mi sobie wyobrazić tego rodzaju "strzał" w nerwach o przeszkodę. Miałem rację - ale wycięcie naciągu zniszczyło dowody rzeczowe. :]
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Łamiące się rakiety - pochwalcie się 'osiągnięciami'

Silvah pisze:Żeby było jasne rakieta pękła od czystego uderzenia piłką w naciąg, akurat ćwiczyliśmy sobie killery. (:]
A w tej bajce były smoki?
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Re: Łamiące się rakiety - pochwalcie się 'osiągnięciami'

Jak wszystko w tenisie, także rzucanie rakietą o glebę wymaga...odpowiedniej techniki.

Rzucając na płasko, tudzież techniką na "puszczanie kaczek" (specjalizuje się w tym znany części z nas Adam S. z Proplaya :D) raczej nic rakiecie nie zrobisz, no chyba że dofrunie ci aż do słupka lub innej stałej, solidnej przeszkody :/ .

Ale rzuć nawet lekko a' la młotek, a szansa, że pęknie robi się bardzo, bardzo duża.
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Łamiące się rakiety - pochwalcie się 'osiągnięciami'

Artlight pisze:
Ale rzuć nawet lekko a' la młotek, a szansa, że pęknie robi się bardzo, bardzo duża.
...nawet celując naciągiem w piłkę. :wink:
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
keicam
Weteran
Weteran
Posty: 1711
Rejestracja: 17 kwie 2013, 12:16
Lokalizacja: Kraków (okolice)

Re: Łamiące się rakiety - pochwalcie się 'osiągnięciami'

PitS pisze:
Artlight pisze:
Ale rzuć nawet lekko a' la młotek, a szansa, że pęknie robi się bardzo, bardzo duża.
...nawet celując naciągiem w piłkę. :wink:
Lekarską, 3 kilówkę! rotfl
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów. Stanisław Lem.
:)

https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 5536866876
Awatar użytkownika
maksu
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 104
Rejestracja: 4 maja 2014, 19:20

Re: Łamiące się rakiety - pochwalcie się 'osiągnięciami'

A propos łamiących się rakiet to w jednym z odcinków "1000 sposobów na śmierć" była przedstawiona sytuacja w której towarzystwo poprzebierało się za tenisistów z lat '80. Jeden wcielił się w McEnroe a drugi bodaj w Borga. Tak dobrze odgrywali swe role, że "McEnroe" udając, że kłóci się z sędzią zaczął wchodzić na krzesełko sędziowskie które się przewróciło a zawodnik niefortunnie upadł na drewnianą rakietę, która się złamała i... :twisted:
Obrazek Nie wiem na ile to była prawdziwa historia.
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Łamiące się rakiety - pochwalcie się 'osiągnięciami'

Ten wątek jest tak głupi, że to było nieprzypadkowe że od jakiegoś czasu nikt tu nie pisał.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
pivdy
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 292
Rejestracja: 27 paź 2009, 23:13
Lokalizacja: Kielce

Re: Łamiące się rakiety - pochwalcie się 'osiągnięciami'

A może po prostu na forum nikt nie ćwiczy
Silvah pisze:sobie killery
i dlatego nikt nie chce się chwalić.
Gram parę lat, ale nigdy rakiety nie złamałem. Raz pękł mi gromet. Do tej pory nie wiem czy zahaczyłem o kort czy to była wada materiału. Pękł, a raczej złamał się, dość krótko po zakupie (ok. 3 miesiące).

Wróć do „Humor kortowy”