Oceń korty

Super
Brak głosów
0
Bardzo dobrze
100%
1
W porządku
Brak głosów
0
Ujdzie
Brak głosów
0
Do bani
Brak głosów
0
 
Liczba głosów: 1
Andrew111
Bywalec
Bywalec
Posty: 96
Rejestracja: 26 lip 2008, 21:58
Lokalizacja: Gdańsk/Warszawa

Kortowo

W tym roku korty przejęła uczelnia. Zapowiadało się wiele zmian na lepsze i generalnie dużo nowości. Zostały wymienione linie, oraz nasypano dużą warstwę nowej mączki. Ludzie, którzy się tym zajmowali twierdzili, że wszystko jest wałowane i zagęszczane wzorowo. Przenieśmy się w czasie. Jest maj i zaczyna się sezon letni. W Kortowie są 4 korty po jednej stronie, w środku trybuna zwrócona ku nim, a za nią następne 4korty. Najpierw grałem na pierwszej 4 i byłem po prostu zażenowany jakością Mimo wymiany liń itp. korty były źle przygotowane i po lekkim deszczyku była już powódź. Z drugiej strony w tym miesiącu nie dane mi było zagrać, lecz jeśli chodzi o najlepszy kort, to jest to niewątpliwie jedynka najbliżej ścianki, którą przeważnie zajmują trenerzy. Do ciekawostek dodam, że przez pierwszą połowę maja na ostatnim korcie za trybunami był ,,Wimbledon" tzn. kort porośnięty trawą i chwastami. W Czerwcu został przywrócony do stanu używalności. Postanowiłem sprawdzić drugą połowę kortów. Grałem co tydzień na 6. Tak, jak przez miesiąc pierwsze 4korty zdążyły stwardnieć i co by nie mówić już się nadają do grania, tak tutaj jest masakra. Piłki potrafią robić dziury w korcie, a osoba, która nie jest zawodowcem i nie rusza się na paluszkach niczym Federer, może roznieść mączkę w rejonie 20metrów od kortu, pomijając utworzenie wyrw i dołów niczym po pociskach artyleryjskich na wojnie. Warto wspomnieć o odprowadzeniu wody. Cały system jest prawdopodobnie zapchany i nie działa jak powinien.... Ponadto panowie z budki dbają 80% razy więcej o 4pierwsze korty niż o korty za trybuną.
Podsumowując:
4 korty z trybuną do siebie nadają się do gry. Czasem może odpaść jakiś kawałek, ale nie jest źle.
4 korty za trybuną, to masakra w mojej opinii. Jest lepiej niż było, ale powodów do narzekań mam ja, jak i moi znajomi, którzy tam grają...
To by było na tyle :)
NTRP ~5.0
Jedyną drogą rozwoju jest ciągłe podnoszenie poprzeczki. Jedyną miarą sukcesu jest wysiłek jaki włożyliśmy aby go osiągnąć...
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Kortowo

Jakiś adres? Telefon? Jak tam dotrzeć?
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Caldrigar
Nowy
Nowy
Posty: 11
Rejestracja: 1 lut 2009, 20:48

Re: Kortowo

Telefonu nie ma. Adres to kortowo to korty w kampusie, więc nie ma problemu. A teraz chce się odnieść do tego co napisał Andrew111. W zeszłym roku korty były bardzo dobrze przygotowane w tym roku nie były nawet wałowane. Teraz jest to najgorszy ośrodek w Olsztynie. Co do podziału to ta lepsza strona jest dla trenerów. Na 4 często widać deble trenerskie. Korty 1-2 to korty dla osób trenujących. 2-3 do wypożyczenia (tak wiem że 2 jest dwa razy ale raz jest tak, a raz inaczej). Kolejne 4 są przeznaczone dla treningu dzieci i dla obozowiczów, więc panowie wychodzą z założenia, że i tak zostaną zaorane. W Kortowie, a raczej przy jeziorze kortowskim są jeszcze jedne korty. Tam nawierzchnia jest bardzo dobra. Najlepszy kort to kort "rektorski". Pozostałe 6 kortów cierpi z powodu sąsiedztwa wody - duże wiatry.
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Kortowo

Znowu kortami "zajęła" się uczelnia i znowu lipa:
https://gazetaolsztynska.pl/727833,Gdzi ... JECIA.html
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Kortowo

https://gazetaolsztynska.pl/775243,Kort ... owane.html
No to jutro idziemy grać na piękne, świeżutkie korty ;)
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: Kortowo

TomPL pisze: 22 paź 2021, 09:27 https://gazetaolsztynska.pl/775243,Kort ... owane.html
No to jutro idziemy grać na piękne, świeżutkie korty ;)
Nie ma to jak odremontować odkryte korty ziemne w październiku :::gd::: :::gd:::

I jeszcze to wynikające z tego artykułu przekonanie, że wymieniona nawierzchnia załatwi sprawę xd

Czy zabezpieczono codzienną konserwację, walcowanie, wyrównywanie, regularne podlewanie? Przygotowanie kortu na początku sezonu letniego?
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Kortowo

Się okaże, w maju ;)
Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kortowo

Patrząc na zdjęcia już mi się nie podoba :) Brak siatek między kortami. Strasznie nie lubię grać na takich obiektach gdzie nie ma tych siatek albo są do wysokości 50cm :(
No i faktycznie trochę bez sensu remont otwartych kortów przed zimą :(
Obrazek
_____
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Kortowo

Hmmm, chyba nigdy nie grałem na kortach, żeby były siatki między kortami, no może pod jakimś balonem...
Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kortowo

TomPL pisze: 22 paź 2021, 14:17 Hmmm, chyba nigdy nie grałem na kortach, żeby były siatki między kortami, no może pod jakimś balonem...
Poważnie ? Bo może zawsze był płot oddzielający korty :)
Moim zdaniem trochę słaba opcja jak co jakiś czas ci wpadają piłki z sąsiedniego kortu
Obrazek
_____
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Kortowo

Poważnie, nawet nie kojarzę gdzie są takie korty, w Olsztynie na pewno nie ma...
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: Kortowo

TomPL pisze: 22 paź 2021, 17:50 Poważnie, nawet nie kojarzę gdzie są takie korty, w Olsztynie na pewno nie ma...
Ja 90% gram na przedzielonych siatką lub płotkiem.

Przestałem grać na Olimpii, a tam nie ma, ale kort są od siebie mocno odsunięte.
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Kortowo

TomPL pisze: 22 paź 2021, 17:50 Poważnie, nawet nie kojarzę gdzie są takie korty, w Olsztynie na pewno nie ma...
Na każdym TF-ie tak było. Też nie lubię, gdy tych siatek nie ma.
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Kortowo

Na Orle tak ale na Morelowej nie przypominam sobie...
Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kortowo

Na morelowej masz osobne korty w balonach a otwarte są odgrodzone wysoką siatką
Obrazek
_____
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: Kortowo

W Kortowie mają być 4 z nich pod balonem. To by było coś, nowy całoroczny (czytaj: pogodoneutralny) obiekt w mieście...

A co do sensowności robienia kortów na październik to niektórzy mówią, że to dobrze, bo się "uleżą".
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)

Wróć do „Olsztyn”