Oceń korty

Super
Brak głosów
0
Bardzo dobrze
Brak głosów
0
W porządku
100%
2
Ujdzie
Brak głosów
0
Do bani
Brak głosów
0
 
Liczba głosów: 2
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Centrum Tenisowe ROKO

Najnowszy obiekt tenisowy w Kielcach z sześcioma kortami odkrytymi o nawierzchni ceglanej i czterema kortami krytymi w hali o nawierzchni dywanowej (welur), położonymi na największym kieleckim blokowisku nieopodal wylotu na Łódź.
Jest to najnowocześniejszy obiekt położony obok basenu, niestety jego wiek powoduje że jest to wciąż obiekt nieosłonięty od wiatrów, umieszczony pomiędzy blokami. Dodatkowo usytuowanie kortów w linii Wsch-Zach wyklucza komfortowe korzystanie w godzinach 7-9 i 17-19:30
Ogromnym plusem jest niezależność od pogody, minusem brak stałej obsługi kortów ziemnych co odbija sie na stanie nawierzchni.
Adres: Kielce, ul. Jurajska 1
http://www.tenis.kielce.pl
czynne: nawet od 6:00 do oporu :)
cena: zewnątrz/z oświetleniem/hala/z oświetleniem (20/30/?/?)
tel: 041 346 47 30
Poniżej szczegóły wraz z subiektywną oceną w skali do 10

Liczba kortów: 6+4 (10/10)
Nawierzchnia: ziemna/welur (6/10)/(10/10)
Korty kryte: 4 (6/10)
Oświetlenie: 2 słupy na zewnątrz (4/10)
Infrastruktura: bar, sauna, szatnia, prysznice, TV, automaty do gier, sklepik ze sprzętem. (10/10)
Dojazd: oś Ślichowice (7/10)
Parking: (6/10)
Łatwość rezerwacji (nie mylić z dostępnością kortów): (10/10)
Dostępność kortów (z ręki w sezonie/poza): (10/10)/(2/10)
Imprezy stałe: .
Ostatnio zmieniony 7 lut 2015, 20:17 przez PitS, łącznie zmieniany 1 raz.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Centrum Tenisowe ROKO

Z racji tego że moje stare kości lepiej znoszą sztuczną trawę po sezonie jakiś czas temu tu nie zaglądałem. Dziś looknąłem i widzę promocję na ferie w wys 50% wartości. Fajnie, pogra się może częściej i zaglądam dalej. Dalej wychodzi że 50% zniżka to 50 zł O_O ...... czyli że bez zniżki .... to 100 zł. :D
Cóż to jedyny z prawdziwego zdarzenia obiekt w stolicy województwa.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
pivdy
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 292
Rejestracja: 27 paź 2009, 23:13
Lokalizacja: Kielce

Re: Centrum Tenisowe ROKO

Nie wiem jak teraz, ale była jeszcze promocja, że za 50 zł można było zagrać w niedzielę od 14.00 do końca czyli chyba do 22.00.
Poza tym ... tanio nie jest. :-)
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Centrum Tenisowe ROKO

Płaczę ze śmiechu. Ufffff, jak się opanuję to zaraz dokończę wpis. Ale co spojrzę na zdjęcie to nie mogę. Minutkę, zaraz uzupełnię. rotfl

Co mnie wprawiło w tak dobry humor? Ano to: http://www.jurajska-plaza.pl/lokalizacja/

A gdzie to jest? Tam poniżej jest lokalizacja, jak sobie powiększycie i porównacie z dwoma widokami z lotu ptaka widocznymi na linku to wychodzi że budynek otacza halę tenisową. :D Zresztą śliczne białe rozmycie w środku to ona. Elewacja zachodnia hali jest od siatki kortów jakieś 15-20m a po obudowaniu budynkiem elewacja budynku będzie 4 metry. rotfl

Po przeciwnej stronie kortów budynki stoją ze 40-50 m od ogrodzenia a i tak mieszkańcy próbowali wzywać straż miejską że dokucza im hałas z kortów.

A ja się martwiłem że Tęcza może być łakomym kąskiem dla deweloperów. Niepotrzebnie, już widzę te wieżowce których bramy wpuszczają tenistów na segmenty kortów, każdy po 3.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
pivdy
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 292
Rejestracja: 27 paź 2009, 23:13
Lokalizacja: Kielce

Re: Centrum Tenisowe ROKO

Pewnie ceny na ul. Wschodniej niebawem pójdą w górę. Ciekawe jak długo utrzyma się Tęcza.
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Centrum Tenisowe ROKO

Ale tu hala tenisowa pozostaje wewnątrz budynku, wypełnia dziedziniec. Nie widzę po prostu okien do wewnątrz. rotfl
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
pivdy
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 292
Rejestracja: 27 paź 2009, 23:13
Lokalizacja: Kielce

Re: Centrum Tenisowe ROKO

Niby napis Centrum Tenisowe Roko jest i że niby jest to atrakcja. Kto wie może nawet to centrum ma zapewnić ten "luksus w zasięgu ręki", ale szczerze to jakoś tak wątpię by hala się ostała. Może byś musi bo inaczej nie dostaliby pozwolenia na budowę. Jak już wybudują budynek to nagle się okaże, że ktoś o hali zapomniał.
W Lublinie była taka sytuacja, że miał być ekskluzywny budynek basen, fitnesy itp. takie centrum rozrywkowe dla mieszkańców, ale okazało się, że inwestor wybudował galerię. Zapłacił śmieszną karę i ludzie się bawią w galerii handlowej. :D
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Centrum Tenisowe ROKO

Z tego co pamiętam to u zarania obiektu był przetarg na wieczystą dzierżawę terenu miejskiego na cele rekreacyjno-sportowe. Słyszałem też że obiekt powinien być uzupełniony o cele mieszkalne, ale nie chce mi się wierzyć, bo kto kupi mieszkanie w wieczystej dzierżawie? No chyba że to ma być wynajem?

Ale obiekt w swoim charakterze sportowym dość szybko zawiódł moje nadzieje. Korty w usytuowaniu wsch-zach, O_O , czyli kiedy ludzie są po pracy to nie da się grać, do tego zewnętrzne korty nie mają kortowego, więc ich stan pozostawia wiele do życzenia. 6 kortów bez ciągłej opieki to ewenement. Ostatni raz z ESPem musieliśmy uważać na wystające ruchome linie.

Był już pomysł Stokrotki na pierwszym korcie w hali, ten jest jeszcze ciekawszy.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
pivdy
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 292
Rejestracja: 27 paź 2009, 23:13
Lokalizacja: Kielce

Re: Centrum Tenisowe ROKO

PitS pisze:kto kupi mieszkanie w wieczystej dzierżawie
Myślę, że z tym nie będzie problemów. Chodzi zapewne o wieczyste użytkowanie, a to niewiele różni się od prawa własności (bardzo mocno upraszczając).
Budynek stający na takiej nieruchomości staje się odrębną nieruchomością. Odstępstwo od zasady, że to co na gruncie jest częścią składową gruntu. Następnie wyodrębnia się każdy lokal, który staje się nieruchomością lokalową do której przynależy część (ułamek) prawa użytkowania nieruchomości gruntowej. Jak wybudują blok (apartamentowiec) bez kortów to nikt im umowy nie wypowie bo trzeba by było zwrócić nakłady. Jeżeli w umowie jest zapisana kara to zapewne nie taka by zniechęciła do wykorzystania działki niezgodnie z umową.
Zmierza to wszystko do tego, że kortów tam nie będzie. :D
Obym się pomylił.
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Centrum Tenisowe ROKO

Chyba muszą być, choćby w szczątkowej formie, w środku będzie kiedyś pewnie dziedziniec, zamieniony następnie na wewnętrzną galeryjkę, a na zewnątrz listek figowy w postaci 1,2 kortów.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB

Wróć do „Kielce”