Oceń korty

Świetne
Brak głosów
0
Bardzo dobre
100%
3
W porządku
Brak głosów
0
Słabe
Brak głosów
0
Beznadziejne
Brak głosów
0
 
Liczba głosów: 3
MaciekGKS
Nowy
Nowy
Posty: 11
Rejestracja: 12 lip 2008, 14:37

Korty OSiR (Chełm, ul. Witosa)

Lokalizacja: Gdańsk-Chełm, ul. Witosa
Nawierzchnia: Dywan
Liczba kortów: 4
Ścianka: Tak
Toaleta: Tak
Godziny otwarcia: od 8:00 do 22:00
Strona internetowa: http://www.smchelm.pl
Kontakt: 502-336-141
Sztuczne oświetlenie: Brak
Cennik:
Poniedziałek-Piątek (do godziny 12): 16 zł/1h
Poniedziałek-Piątek (od godziny 12): 20 zł/1h
Sobota-Niedziela (cały dzień): 20 zł/1h
*Karnet: 11h w cenie 10h
Dojazd:
- z centrum Gdańska, z dworca PKP (Kartuska, Łostowicka) - autobus 195,
- z Huciska, spod LOTu (Armii Krajowej) - tramwaj nr 1 i 11 (w dni powszednie kursuje co 10 minut),
- z Jelitkowa, Zaspy, Wrzeszcza, ul. Słowackiego, Moreny - autobus 227,
- z Łostowic (ulicy Wieżyckiej, Przemyskiej, Kileckiej, Cieszyńsiej) - autobus 295,
- z Kowali (od ulicy Wieżyckiej trasa jak 295) - autobus 255,
- z Osiedla Świętokrzyskiego (od ulicy Wieżyckiej trasa jak 295) - autobus 155,
- z Ujeściska - autobus 118,
- z Jana z Kolna, z Dworca PKP (przez Zaroślak, Cmentarną/Stoczniowców, Buczą) - 108, 118,
- z Nowego Portu (kursuje tylko w dni powszednie w godzinach 6-8; 13-16) - tramwaj 7,
- z Pruszcza Gdańskiego (przez Rotmankę, Straszyn, Borkowo) - prywatny autobus 848,
Opis:
Korty powstały już kilkanaście lat temu na jednym z nowocześniejszych osiedli mieszkaniowych Gdańska - Chełmie, który właściwie sąsiaduje z Centrum miasta. Kompleks należy do gdańskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Oprócz kortów do tenisa ziemnego znajduje się duża scena (w sezonie Spółdzielnia Mieszkaniowa organizuje festyny), boisko do piłki nożnej z trybuną, boisko betonowe przystosowane do koszykówki, siatkówki, piłki nożnej i piłki ręcznej oraz park zabaw dla dzieci.
Lokalizacja ośrodka jest bardzo dogodna dla właściwie każdego mieszkańca Trójmiasta i okolic. Bardzo dobry dojazd gwarantuje zarówno komunikacja miejska (informacje podane powyżej) jak i sieć dróg z obwodnicą włącznie. Kompleks mimo iż znajduje się w środku blokowiska otoczony jest liczną zielienią co w sezonie letnim daje względnie bardzo atrakcyjny krajobraz. Dla mobilnych dodam, że do okoła ośrodka znajduje się wiele miejsc parkingowych oraz liczne punkty spożywcze.
Stan kortów jest zróżnicowany. Są kory utrzymane lepiej (kort nr 4) jak i gorzej (kort nr 1). Jednak jestem gotów stwierdzić, że stan ogólny jest zadowalający i podczas gry niespodzianki typu nienaturalny odskok piłki itp. zdarzają się rzadko. Nawierzchnia "dywanowa" jest w miarę szybka, podatna na rotację, warstwa piasku umożliwia wykonywanie efektownych ślizgów, a przy okazji daje możliwość korygowania decyzji niemal jak na kortach ziemnych. Największym minusem w moim mniemaniu jest siatka otaczająca korty. Mianowicie jej oczka są minimalnie za duże co przy mocnym i pechowo celnym uderzeniu powoduje, że piłka wypadła poza korty (od strony boisk betonowych). Jednak zdarza się to bardzo sporadycznie.
Obok kortów znajduje się ścianka treningowa, która utrzymana jest w niezłym stanie. Jej szerokość to kilka metrów, także nie ma problemu żeby dwie, czy nawet trzy osoby jednocześnie z niej korzystały.
Obsługa jest miła, nie ma żadnych problemów z rezerwacjami także pozostaje tylko grać do czego serdecznie zapraszam.

*Operator w sezonie zapewnia serię turniejów amatorskich, o których informację można znaleźć tutaj.
Galeria:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony 14 lip 2010, 16:26 przez MaciekGKS, łącznie zmieniany 2 razy.
benno
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 965
Rejestracja: 4 cze 2009, 13:40

Re: Korty OSiR (Chełm, ul. Witosa)

10 lat temu tam mieszkałem i pamiętam, że tam cegła była wtedy :D.
"Ktokolwiek myśli, że jestem lepszy od Federera, nie wie nic o tenisie" - Rafael Nadal
“Whoever thinks that I am better than Federer, doesn’t know anything about tennis,” - Rafael Nadal.
Awatar użytkownika
bugaloo
Weteran
Weteran
Posty: 1951
Rejestracja: 16 paź 2010, 17:42
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Korty OSiR (Chełm, ul. Witosa)

Jeszcze 2-3 lata temu to były moje ulubione korty w Gdańsku. Teraz na każdym korcie podarty dywan (zwłaszcza przy liniach końcowych) i trzeba patrzeć pod nogi. Tak jak kiedyś kort #4 był najlepszy, tak teraz jest na drugim końcu skali. Przelatujące przez siatkę piłki to nie problem dzięki wszędobylskim dzieciakom, które bardzo chętnie je podają (co prawda czasami trochę trwa zanim uda się im przerzucić je przez płot :twisted: ).
Awatar użytkownika
Jacek iREM
Weteran
Weteran
Posty: 1875
Rejestracja: 20 sie 2013, 09:20
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt: Strona WWW

Re: Korty OSiR (Chełm, ul. Witosa)

Aktualizuję.
Na kortach 1 i 2 są nowe dywany, na kortach 3 i 4 stare połatano, da się grać.
Ściana została odmalowana, a siatki uzupełniane.

Ogólnie nie jest źle, trzeba tylko uważać wieczorową porą na popijającą w niedalekiej okolicy recydywę (zdarzyło mi się że ściągnięta policja zamiast reagować uskuteczniała pogaduszki),
oraz na tzw. psiarzy, którzy potrafią ukraść piłkę (czasem oddalają się z pieskiem który ma piłkę w pysku i nie reagują na zawołania, a czasem wręcz bezczelnie udają że nie widzą...
Ale faktycznie, większość mieszkańców bardzo sympatycznie odrzuca piłki.

Ogólnie bardzo fajny obiekt, przydało by się trochę kasy na zrobienie drobnych porządków oraz posprzątanie towarzystwa...
Jako plus dodam stałą obecność mojego trenera, który właśnie tutaj prowadzi treningi.
Aktualnie: Rehabilitacja po artro drugiego kolana
NTRP chwilowo zero | BLOG | ZABAWKI | USO 2005 | TENISpo50.
ziajaxoxo
Nowy
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 1 cze 2014, 02:03

Re: Korty OSiR (Chełm, ul. Witosa)

Eeee, dobry ten kort. Lubię otwarte korty. Ale póki co pogody brak. :D
Awatar użytkownika
mario_79
Początkujący
Początkujący
Posty: 21
Rejestracja: 24 paź 2014, 22:40
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Korty OSiR (Chełm, ul. Witosa)

Kilka uwag:
Korty są własnością SM Chełm.
Nie ma zniżek dla członków spółdzielni - a szkoda. ;(
Wszystkie korty obecnie w przyzwoitym stanie - grałem w ubiegłą niedzielę.
Tylko na darmowej ściance obok niska siatka i jak w ścianę nie trafisz to piłka wylatuje. ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Jacek iREM
Weteran
Weteran
Posty: 1875
Rejestracja: 20 sie 2013, 09:20
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt: Strona WWW

Re: Korty OSiR (Chełm, ul. Witosa)

AKTUALIZACJA NA SIERPIEŃ 2015.

Niestety od trzech lat na kortach nie robi się absolutnie nic. Siatki to już strzępy z dziurami wielkości 30 cm pod taśmą, nawierzchnia nadająca się do gry to już tylko jeden z czterech kortów (jedynka), pozostałe mają już mega garby, a na "trójce i czwórce" są kompletnie zatkane odpływy, więc korty stoją w grzybie i mchu. Buty i skarpety po godzinie granie nie nadają się nawet do Vanisha.
Próbowałem wyprosić u kierownika aby nauczyć ludzi siatkowania po każdej grze, ale usłyszałem w odpowiedzi że były siatki ale ukradli.
Organizowane co sobotę turnieje raczej kiepskiego poziomu, wpisowe 25 złotych, ale piłek organizator już nie zapewnia, gra się "swoimi". Jedyny plus jaki w moim odczuciu pozostał to naprawdę czysta toaleta.

W związku z powyższym obniżam swoją ocenę - w skali 1-10 na bardzo słabą czwórkę z minusem.
Ale widać nie jestem odosobniony w swoich odczuciach, bo o ile jeszcze dwa lata temu trudno się było dostać na korty, tak teraz w większości świecą pustkami.
Aktualnie: Rehabilitacja po artro drugiego kolana
NTRP chwilowo zero | BLOG | ZABAWKI | USO 2005 | TENISpo50.
Awatar użytkownika
Jacek iREM
Weteran
Weteran
Posty: 1875
Rejestracja: 20 sie 2013, 09:20
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt: Strona WWW

Re: Korty OSiR (Chełm, ul. Witosa)

AKTUALIZACJA NA SIERPIEŃ 2015.

Niestety od trzech lat na kortach nie robi się absolutnie nic. Siatki to już strzępy z dziurami wielkości 30 cm pod taśmą, nawierzchnia nadająca się do gry to już tylko jeden z czterech kortów (jedynka), pozostałe mają już mega garby, a na "trójce i czwórce" są kompletnie zatkane odpływy, więc korty stoją w grzybie i mchu. Buty i skarpety po godzinie granie nie nadają się nawet do Vanisha.
Próbowałem wyprosić u kierownika aby nauczyć ludzi siatkowania po każdej grze, ale usłyszałem w odpowiedzi że były siatki ale ukradli.
Organizowane co sobotę turnieje raczej kiepskiego poziomu, wpisowe 25 złotych, ale piłek organizator już nie zapewnia, gra się "swoimi". Jedyny plus jaki w moim odczuciu pozostał to naprawdę czysta toaleta.

W związku z powyższym obniżam swoją ocenę - w skali 1-10 na bardzo słabą czwórkę z minusem.
Ale widać nie jestem odosobniony w swoich odczuciach, bo o ile jeszcze dwa lata temu trudno się było dostać na korty, tak teraz w większości świecą pustkami.
Aktualnie: Rehabilitacja po artro drugiego kolana
NTRP chwilowo zero | BLOG | ZABAWKI | USO 2005 | TENISpo50.

Wróć do „Gdańsk”