Ocen korty

Super
50%
2
Bardzo dobrze
50%
2
W porządku
Brak głosów
0
Ujdzie
Brak głosów
0
Do bani
Brak głosów
0
 
Liczba głosów: 4
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Klub Krater

Klub Krater
Obrazek

Lokalizacja: Os. Północ, ul. Pużaka 14
Nawierzchnia: Mączka
Godziny: 9:00 do zmroku...
Strona klubu: http://www.tenis.czest.pl/
Kontakt: (+48) 34 362 66 39 oraz (+48) 608 749 420
Cennik: http://www.tenis.czest.pl/index.php?action=cennik

Wrażenia...
Zdecydowanie mój ulubiony obiekt w Częstochowie. Korty położone w cichej okolicy z daleka od ruchu ulicznego. Dzięki osłonięciu przez budynki nawet przy wietrznej pogodzie można całkiem rozsądnie pograć. Okalający korty drzewostan (nieobecny na zdjęciu, dzisiaj na zdjęciu z takiego kąta nie widać byłoby wszystkich kortów) dodaje obiektowi uroku i kameralnej atmosfery, a rozmieszczenie drzew sprawia że nawet w lato nie ma nieprzyjemnych prześwitów przez listowie. Jeśli chodzi o nawierzchnię to jest to raczej wolniejsza mączka, kort miękki (tj. niepodobny do kortów Cz-wskiego Klubu Victoria czy Klubu Smecz w Piasecznie).

Opis...
Obiekt składa się z 4 kortów do gry i jednego kortu "do przebijania" ze ścianką. Trzy korty posiadają stałe linie (1 kort deblowy, 2 korty singlowe), natomiast na jednym mamy przyjemność ( ;) ) pojeżdżenia sobie wózkiem do malowania linii. Stałe linie są dobrze widoczne co jest istotne gdyż na niektórych obiektach linie po rozegraniu 1 gema stają się dla mnie kompletnie niewidoczne. Przy kortach znajdują się minimum 2 spore ławki na których można sobie położyć sprzęt i przycupnąć w przerwie. W kwestii miejsca wokół samych kortów... ilość przestrzeni za linią końcową bardzo przyzwoita, nawet przy mocnym topspinie posłanym na końcową znajdzie się miejsce aby wycofać się i odegrać sierściucha... trochę gorzej ma się sprawa z miejscem po bokach kortów... strony z którymi sąsiadują korty niestety są za mało od siebie oddalone (co jest widoczne na zdjęciu)... grając single nie było to dla mnie jednak zauważalne albo kłopotliwe.

Największym mankamentem tego klubu uważam brak infrastruktury pokroju łazienek, toalety czy też szatni. Jednakże obecnie w budowie znajduje się "domek klubowy"... nie wiem jednak co będzie się tam znajdowało tj. czy będzie to tylko szatnia czy też będą również prysznice, toaleta etc.

Logistyka...
Korty znajdują się na uboczu jednakże zmotoryzowani nie powinni mieć problemu z dojazdem. Jeśli chodzi o parking to jako iż korty leżą w środku osiedla to zawsze powinno się coś znaleźć...
Dla niezmotoryzowanych możliwy dojazd linią tramwajową oraz autobusami w okolice kortów. Jednakże po podróży komunikacją miejską czeka nas jeszcze spacer (5-10 minut w zależności od tempa).

Podsumowanie...
Dobrze utrzymane korty w rozsądnych cenach w bardzo przyjemnej i cichej okolicy...
SoR
Nowy
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 31 maja 2007, 00:57
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt: Strona WWW

Re: Klub Krater

Niestety chyba nasze ulubione korty zeszły na przysłowiowe psy. Ceny poszły w górę (1zł taniej niż korty w parkach) przy czym zamiast mączki mamy klepicho z minimalną ilością mączki.
Science without religion is lame, religion without science is blind. Albert Einstein
Obrazek
NTRP random();
Awatar użytkownika
WarriorsOfAden
Weteran
Weteran
Posty: 1795
Rejestracja: 31 lip 2009, 18:56
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Klub Krater

13 zł dla uczniów i studentów, 19 zł dla osób dorosłych - tak było rok temu, tak jest i w tym roku z tego co wiem. Gram tam codziennie.
ObrazekOrganix 8
NTRP 3.0
"Whatever doesn't kill you, simply makes you stranger"

"Szaleństwo i długie piesze spacery to okno z najrozleglejszym widokiem na ludzką naturę"
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Klub Krater

Ceny wzrosły w 2009 roku.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Klub Krater

SoR pisze:Niestety chyba nasze ulubione korty zeszły na przysłowiowe psy. Ceny poszły w górę (1zł taniej niż korty w parkach) przy czym zamiast mączki mamy klepicho z minimalną ilością mączki.
Zauważyłem że większość obiektów nie dosypuje mączki w sezonie a przecież ona jest na przemian wypłukiwana i wywiewana, do tego gracze ją wynoszą. :wink: Tęcza zużywa na 8 kortów w sezonie na dosypki i uzupełnienia jakieś 8-10 ton mączki nie zależnie od wkładu na start sezonu. Dlatego od kilku lat ilość mączki u nas stale rośnie i korty są w b.dobrym stanie.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Klub Krater

Trzeba będzie odwiedzić Tęczę. :::plane:::

Co do ilości mączki. Fakt, mało. Z drugiej strony na 3 Maja linii w ogóle nie widać i jeszcze korty otoczone ruchliwymi trasami, spaliny, hałas no i otoczka generalnie :::bd::

"Klimatycznie" lepszego obiektu w Częstochowie nie ma.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
WarriorsOfAden
Weteran
Weteran
Posty: 1795
Rejestracja: 31 lip 2009, 18:56
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Klub Krater

El Diablo pisze:Co do ilości mączki. Fakt, mało. Z drugiej strony na 3 Maja linii w ogóle nie widać i jeszcze korty otoczone ruchliwymi trasami, spaliny, hałas no i otoczka generalnie :::bd::

"Klimatycznie" lepszego obiektu w Częstochowie nie ma.
:::gd:::

Chociaż ostatnio z tego co wiem zostały przywiezione worki z mączką, pewnie ich z 10 będzie. Jak były ulewy to kort nr 3 i 4 został "podsypany".
ObrazekOrganix 8
NTRP 3.0
"Whatever doesn't kill you, simply makes you stranger"

"Szaleństwo i długie piesze spacery to okno z najrozleglejszym widokiem na ludzką naturę"
Willy
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 197
Rejestracja: 18 wrz 2007, 13:51

Re: Klub Krater

El Diablo pisze:W kwestii miejsca wokół samych kortów... ilość przestrzeni za linią końcową bardzo przyzwoita, nawet przy mocnym topspinie posłanym na końcową znajdzie się miejsce aby wycofać się i odegrać sierściucha...
Co to jest sierściuch?
Willy
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Klub Krater

Willy pisze:Co to jest sierściuch?
Piłka służąca do gry w tenisa jeszcze nie pozbawiona włosia... rotfl

Uprzedzając! Jak na forum zobaczysz określenie "Kojak" to będzie to piłka służąca do gry w tenisa pozbawiona włosia :fugly:
WarriorsOfAden pisze:Chociaż ostatnio z tego co wiem zostały przywiezione worki z mączką, pewnie ich z 10 będzie. Jak były ulewy to kort nr 3 i 4 został "podsypany".
Mimo wszystko przydałoby się podsypać wszystkie ;)
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
SoR
Nowy
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 31 maja 2007, 00:57
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt: Strona WWW

Re: Klub Krater

El Diablo pisze:Ceny wzrosły w 2009 roku.
W 2009 mało co się grało niestety, teraz w dodatku już nie mam zniżki studenckiej :(. Ale porównując do tego co było a do tego co jest teraz - tragedia. Z drugiej jednak strony klimat pozostał.
Science without religion is lame, religion without science is blind. Albert Einstein
Obrazek
NTRP random();

Wróć do „Częstochowa”