Awatar użytkownika
Sundari
Początkujący
Początkujący
Posty: 34
Rejestracja: 30 maja 2011, 18:42

Tłumik na ostatniej strunie?

Dlaczego tłumik musi być na ostatniej strunie? Miałam założony pomiędzy struny i znajomy zwrócił mi uwagę, że ma być na ostatniej strunie bo takie są zasady. Jakieś racjonalne uzasadnienie?
Giving up doesn't always mean you are weak, sometimes it means that you are strong enough to let go!
Awatar użytkownika
Mechanik
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 160
Rejestracja: 16 lip 2008, 14:15
Lokalizacja: São Paulo/Łódź

Re: Tłumik na ostatniej strunie?

Pewnie dla tego aby ktoś nie mógł się przyczepić, że masz jakieś "urządzenie" na strunach, które pozwala Ci zyskać przewagę. Po prostu takie są zasady i tyle.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Tłumik na ostatniej strunie?

Gdzieś to już wyjaśniałem. Chodziła kiedyś taka teoria, że to pomaga w rotacji, bzdura. Chodzi o to, że tłumik wyżej może być trafiony piłką i generować nieczyste zagranie co utrudni grę rywalowi. Tenis to gra gentlemanów i w tym duchu tworzone są jego zasady.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Smyk
Weteran
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: 24 lip 2008, 09:15
Lokalizacja: Zaodrze

Re: Tłumik na ostatniej strunie?

Ze strony ITF
ITF Rules pisze:Case 3: Can vibration damping devices be placed on the strings of a racket? If so, where can they be placed?
Decision: Yes, but these devices may only be placed outside the pattern of the crossed strings
.
Czyli tłumiki wolno umieszczać tylko poza polem/powierzchnią gdzie przeplecione są struny.
Carpe diem, quam minimum credula postero ...
Awatar użytkownika
Sundari
Początkujący
Początkujący
Posty: 34
Rejestracja: 30 maja 2011, 18:42

Re: Tłumik na ostatniej strunie?

Vivid pisze:Gdzieś to już wyjaśniałem. Chodziła kiedyś taka teoria, że to pomaga w rotacji, bzdura. Chodzi o to, że tłumik wyżej może być trafiony piłką i generować nieczyste zagranie co utrudni grę rywalowi. Tenis to gra gentlemanów i w tym duchu tworzone są jego zasady.

Próbowałam to znaleźć przed założeniem nowego postu. Nie mogłam.
No dobrze jeśli powodem jest niby nieczyste zagranie to co z zagraniami ramą? Będą produkować rakiety bez ram? Fajnie by to wyglądało.
A są jakieś ograniczenia co do wielkości tłumika?
Giving up doesn't always mean you are weak, sometimes it means that you are strong enough to let go!
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Tłumik na ostatniej strunie?

Sundari pisze:No dobrze jeśli powodem jest niby nieczyste zagranie to co z zagraniami ramą? Będą produkować rakiety bez ram? Fajnie by to wyglądało.
A są jakieś ograniczenia co do wielkości tłumika?
Tutaj bardziej chodzi o to, że to co w rakiecie (ogólnie) nie powinno dawać możliwości zmiany charakterystyki rakiety w czasie pojedynczej wymiany. Zaglądnij pod adres przytoczony przez Smyka, jest tam między innymi o możliwości wykorzystywania "zasilania" w rakietach. Kiedyś Head miał rakiety, w których zastosował włókna, które mogły zmieniać charakterystykę rakiety poprzez wykorzystanie zjawiska piezoelektrycznego:
https://engineering.purdue.edu/MSE/Abou ... s/ruh.html
Mając zasilanie i procesor, można by tym już sterować.
Przepis dotyczący tłumików, po prostu zamyka drogę ewentualnym kombinatorom.
Co do tłumików, to zainteresowało mnie co innego, nie ma nic o tym, że tłumik ma być umiejscowiony centralnie.
Z drugiej strony, niecentralnie umiejscowiony tłumik, raczej będzie przeszkadzał.
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".

Wróć do „Zasady gry”