Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Strój na Wimbledonie

Wszyscy albo prawie wszyscy wiemy, że na Wimbledonie trzeba być ubranym na biało. Ale właściwie jaki przepis to reguluje i co można zrobić, gdy zawodnik się nie zechce podporządkować?
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
benno
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 965
Rejestracja: 4 cze 2009, 13:40

Re: Strój na Wimbledonie

To już taka tradycja. Na biało i basta. W zasadach gry dotyczących klubu Wimbledon można znaleźć taki zapis :
"Dress: players' clothing on court, including shoes, for all competitions and for practice on the championship courts must be almost entirely white"
Czyli w skrócie "cały ubiór łącznie z obuwiem musi być prawie całkowicie biały".
Jak się ktoś nie dostosuje to ban. Z tego co pamiętam A.Agassi chciał zbojkotować turniej na początku lat 90-tych z tego powodu - chyba nawet dostał bana ale później mu znieśli i wrócił na korty cały ubrany na biało.
"Ktokolwiek myśli, że jestem lepszy od Federera, nie wie nic o tenisie" - Rafael Nadal
“Whoever thinks that I am better than Federer, doesn’t know anything about tennis,” - Rafael Nadal.
Awatar użytkownika
PIXI
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 959
Rejestracja: 31 maja 2008, 19:03
Lokalizacja: Mysłowice/Sosnowiec

Re: Strój na Wimbledonie

Tak też w tym temacie - można powiedzieć że przy pełnej bieli rzucają się w oczy takie dodatki jak niebieska bandana Fisha czy frotka Murraya/Djoko. Zdziwiłem się kiedy to zobaczyłem, jakoś zawsze mi się kojarzyło że wszyscy których widziałem mieli nawet takie dodatki białe.
out of business
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Strój na Wimbledonie

To są przepisy klubowe i obowiązują klubowiczów i imprezy klubowe a turniej jest Federacyjny (ATP/WTA). To znaczy według ich zasad ale organizowany przez All England Lawn Tennis and Croquet Club i na ich kortach.
Kiedyś czytałem gdzieś na ten temat dyskusję. Może teraz coś pozmieniano ale wątpię. Wtedy w sumie to było kwestia umowna bo co do zasady przepisy ATP/WTA nie zabraniają gry na kolorowo, w gaciach ala wczesny Nadal, bulkach itd.
Przepisy klubowe były bardzo restrykcyjne - spodenki a nie nadalogacie, polo a nie t-shirt czy bulk itd.
Była mowa najpierw, że sędzia może nakazać (w praktyce nakaże) zmianę stroju na biały ale zawodnicy zapytali - a na jakiej podstawie skoro nie ma tego w przepisach ATP/WTA? ... I było ups.
Ostatecznie stanęło na tym, że zawodnicy/czki powstrzymają się od kolorów ale w t-shirtach, bulkach, sukienkach można grać. Wcześniej Agassi a potem Moya, Hewitt, Haas robili o to zadymę. Co do zasady mieli rację i trzeba to było zgrabnie pozamiatać.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P

Wróć do „Zasady gry”