gooner92
Nowy
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 21 cze 2011, 11:54

Brak tiebreaka?

Dzisiaj wszedłem na tę stronę, gdyż byłem ciekaw z jaką prędkością leciała najszybciej zaserwowana piłka. Zobaczyłem także informację, że najwięcej gemów w secie to 138. Zaskoczyło mnie to, bo zawsze myślałem, że przy wyniku 6:6 rozgrywany jest tie-break. Mógłby mi ktoś wyjaśnić dlaczego w owym meczu w 5 secie grano aż do wyniku 70:68?
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Reguły gry.

W 5 secie, nie licząc US Open, nie gra się tie-breaka lecz do 2 gemów przewagi, więc panowie Isner i Mahut grali do "usranej śmierci", jak to się mało elegancko mówi. :wink:
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
SevenUP
Senior
Senior
Posty: 2093
Rejestracja: 7 sie 2009, 13:57

Re: Reguły gry.

Ponieważ na Wimbledonie i pozostałych WS oprócz US Open gra się w decydującym secie do 2 gemów przewagi.

EDIT: Gary mnie uprzedził (:].
Prince Textreme Tour 100 310
gooner92
Nowy
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 21 cze 2011, 11:54

Re: Reguły gry.

Dzięki wielkie :) Tak myślałem, ale wolałem się upewnić.

Rozumiem, że takie zasady dotyczą jedynie turniejów Wielkiego Szlema, oprócz US Open, i te same reguły obowiązują w tenisie kobiecym tak?
Awatar użytkownika
Majerr
Nowy
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 4 kwie 2011, 22:18

Re: Reguły gry.

Dokładnie tak.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Brak tiebreaka?

Tak, tylko u pań oczywiście taka zasada obowiązuje w secie trzecim.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P

Wróć do „Zasady gry”