Awatar użytkownika
sawis90
Bywalec
Bywalec
Posty: 52
Rejestracja: 29 kwie 2011, 21:53
Lokalizacja: Poznań

Mecz przeniesiony na inny dzień (finał)

Wie ktoś może czy jest możliwość przesunięcia finału turnieju na następny dzień z powodów atmosferycznych? Dziś w dzień finału turnieju w Rzymie ciągle pada, a mają być rozegrane 3 mecze. Logicznym byłoby granie jak przestanie padać i dokończyć finały w poniedziałek (w następnym tygodniu żaden z finalistów nie występuje w następnym turnieju).
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Mecz przeniesiony na inny dzień (finał)

Oczywiście, że jest to możliwe. Finał Wimbledonu nawet dość niedwano grano we wtorek.
Oczywiście problemem może tu być inny turniej zaraz po tym jaki gramy.
Jeżeli nasz finalista w nim uczestniczy i nie ma pierwszej rundy wolnej to jest problem. Jeżeli turniej ma I rundę przewidzianą na 2 dni to nie ma problemu, mecz finalisty przekłada się na wtorek. Gorzej gdy np. pogoda nie pozwoli na grę w poniedziałek i finał ma być we wtorek.
Nie wiem jak to się załatwia, nie interesowałem się tym. Może decyzja zawodnika (gra finał/krecz i gra kolejny turniej), a może ustala się inny termin zagrania finału?
Wydaje mi się, że jednak pierszeństwo ma kolejny turniej i traktuje się to jako "winę" turnieju wcześniejszego, a więc finał musi być uzgodniony i rozegrany w terminie dogodnym dla obu finalistów. Rozgrywki ATP/WTA jako cykle nie mogą ucierpieć, a kolejne turnieje nie mogą być "stratne" na nieobecności zawodników.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
thetomek
Bywalec
Bywalec
Posty: 53
Rejestracja: 25 lut 2011, 19:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mecz przeniesiony na inny dzień (finał)

Kiedyś widziałem sytuację, że turniej rozegrano do półfinałów, bo na więcej pogoda nie pozwoliła. Punkty są przyznawane normalnie, czyli półfinaliści dostali tyle punktów co za porażkę w tej fazie.

Wróć do „Zasady gry”