s1600
Bywalec
Bywalec
Posty: 82
Rejestracja: 9 mar 2010, 16:08

Debel, błąd ustawienia w czasie serwisu!

Cześć!
Jakie konsekwencje ponosi para deblowa jeżeli podczas swojego serwisu, serwisujący zaserwuje po raz kolejny (drugi raz po zdobytym punkcie) na tą samą osobę i...

1. Gdy przeciwnicy się, nie zorientują przez cały gem ale zaraz po skończonym gemie?
2. Gdy przeciwnicy się, zorientowali zaraz po przegranym punkcie w gemie i wywołali błąd?
3. Gdy para deblowa wygrała punkt z własnego serwisu i się zorientowała, że po raz kolejny na tym samym przeciwniku ale przeciwnicy nie załapali błędu?
4. Przeciwnicy się, zmienili równocześnie z parą serwisującą?
5, Para serwisująca przegrała punkt i przeciwnicy wywołali błąd serwisu?
Proszę o odpowiedź bo w czasie gry wyrywamy sobie punkty za friko za takie błędy i nie wiem czy w ogóle są jakieś straty punktowe za takie błędy?

Sorry że, tak dużo pytań naraz!
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Debel, błąd ustawienia w czasie serwisu!

Po pierwsze to nie ma wariantów 1-5. Jest tylko jeden - popełniono błąd. Jeżeli idzie o grę rekreacyjną to w praktyce przyjęło się powtórzenie punktu o ile ktoś połapał się bezpośrednio po rozegraniu czy nawet w trakcie wymiany. Jak się ktoś połapał po kilku punktach (to już trzeba być zdolnym...) to gra się dalej.
W zawodowym tenisie od tego jest sędzia, a i zawodnicy wiedzą co i jak, nie ma takich sytuacji.
Szczerze powiem, że nie wiem czy przepisy to regulują wprost? Może być tak, że nie. Nie przewiduje się zwyczajnie możliwości takiego błędu, za dużo czynników mu w praktyce zapobiega.
Można po długim gemie (amatorzy) pomylić kto z rywali ma serwować w kolejnym ale pomylić strony podania w gemie rozgrywanym, jeszcze przy 4 osobach grających? ...
No i jeszcze jest wynik więc coś co też determinuje pozycję serwującego? ...
Ja szczerze mówiąc nie wiem jak to można pomylić? Można ewentualnie wynik pomylić i nie wiedzieć w związku z tym, z której strony serwować.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Debel, błąd ustawienia w czasie serwisu!

Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
s1600
Bywalec
Bywalec
Posty: 82
Rejestracja: 9 mar 2010, 16:08

Re: Debel, błąd ustawienia w czasie serwisu!

OK! Ale powiedzmy po jednej sytuacji, że serwisujący pomyli strony podania i serwuje z tej samej strony po raz drugi po zdobytym punkcie, czy po rozegranym punkcie gdy przeciwnicy się zorientowali jest za to kara punktowa np. przyznanie punktu za taki błąd dla przeciwników czy nie ma nic i gramy dalej?
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Debel, błąd ustawienia w czasie serwisu!

Gramy dalej i po prostu w momencie, gdy się zorientowaliście, to wracacie do właściwej kolejności czy też ustawienia (czyli jak dwa razy serwowałeś na tego samego, to powinieneś jeszcze trzeci, żeby potem kolejność się zgadzała).
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
s1600
Bywalec
Bywalec
Posty: 82
Rejestracja: 9 mar 2010, 16:08

Re: Debel, błąd ustawienia w czasie serwisu!

Dzięki o to mi chodziło. Jeżeli raz zaserwowałem, ale spaliłem to jak się zorientowałem to drugi mój serwis na właściwą stronę :].

Wróć do „Zasady gry”