Awatar użytkownika
WarriorsOfAden
Weteran
Weteran
Posty: 1795
Rejestracja: 31 lip 2009, 18:56
Lokalizacja: Częstochowa

Doha 2011

Oglądam właśnie mecz Agnieszki z Czeszką, była dość ostra dyskusja, chodziło z tego co wywnioskowałem o to, że po uderzeniu Czeszki został wywołany aut i natychmiastowa korekta, Agnieszka odbiła piłkę i poprosiła o challenge, bo myślała, że piłka jest autowa. I nie wiem czy ja dobrze zrozumiałem całe to zajście, ale Polska straciła punkt, a raczej był punkt przyznany dla Safarovej, ja się pytam z jakiej racji nasza rodaczka straciła punkt? Chyba że źle rozumiem ten spór, komentator zbyt wiele nie wyjaśnił. A może chodziło o to, że Radwańska nie chciała tego challenge'u?
ObrazekOrganix 8
NTRP 3.0
"Whatever doesn't kill you, simply makes you stranger"

"Szaleństwo i długie piesze spacery to okno z najrozleglejszym widokiem na ludzką naturę"
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Doha 2011

Jakiś link na YT? Popatrzę i ocenię.
Jeżeli był aut i korekta to teoretycznie jak zawodnicy nie zareagują można grać. Co do zasady sędzia stołkowy przerywa i nakazuje powtórkę. Zasadniczo tak się prawie nie dzieję bo zawodnicy stają i rozkładają ręce a sędzia musi zareagować. Nie widziałem tego, może Radwańska zagrała i nie przerwała gry a dopiero potem miała "ale"?

Na korcie zawodnicy są suwerenami. Jeżeli sędzia wywoła aut a zawodnicy zgadzają się, że tak nie jest to sędzia nie ma nic do gadania. Tak samo w wymianie. Sędzia wywoła aut, zawodnik krzyknie (teoretycznie) że dobra a przeciwnik podejmie grę to grają.

Edit: ktoś to opisał dokładniej w wątku turniejowym, tam wyjaśniłem o co chodziło. Wszystko jasne. Przepisy to warto znać jak się na kort wchodzi i chce się być zawodowcem ...
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P

Wróć do „Zasady gry”