Zib666
Nowy
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 23 kwie 2010, 17:07

Wywołany aut, piłka styczna - co robić?

Witam,
gramy turniej amatorski, bez sędziów, każdy sędziuje po swojej stronie. Sytuacja jest taka: przeciwnik serwuje, ja odbieram automatycznie i celnie w jego kort, ale jednocześnie wywołuję aut. Sprawdzamy - piłka okazuje się jednak minimalnie styczna do zewnętrznej krawędzi linii - czyli dobra. Pytanie co teraz, bo przeciwnik mówi, że jego punkt, ja zaś twierdzę, że powtarzamy dwa podania. Rozumiałbym argumentację rywala gdybym nie sięgnął piłki, ale odbiłem ją na jego pole, więc nie bardzo pasuje mi oddać punkt. Owszem zatrzymałem grę, lecz piłka ledwo dotknęła linii - profesjonalni sędziowie na turniejach także często się mylą.
To jak powinno być? Poproszę o radę Szanowne & Szanownych.
Z góry dziękuję.
Zbig
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Wywołany aut, piłka styczna - co robić?

Punkt dla przeciwnika. To tak samo jak w rozgrywkach ATP, jeśli gracz zatrzymuje grę i bierze challenge, a piłka była dobra, to punkt jest dla jego rywala. Gdyby tak nie było, to wywoływano by aut przy każdej trudniejszej piłce, najwyżej jak się pomyliłem, to powtórka, może już rywal tak dobrze nie zagra.
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wywołany aut, piłka styczna - co robić?

Chyba nawet taką piłkę mieliśmy Gary na majowym TF'ie... Ty zagrałeś w krawędź bocznej linii... ja odbiłem ale jednocześnie powiedziałem aut... Okazało się, że by piłka była dobra i był punkt dla Ciebie :discon:
Obrazek Speed Graphene MP
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Wywołany aut, piłka styczna - co robić?

Gary ma rację... wywołałeś dobrą piłkę jako autową...
W turnieju nie ma że boli. Wywołujesz jeśli jest aut, jeśli go nie ma, a wywołałeś to punkt dla przeciwnika.

Jeśli jednak sytuacja to gra na punkty z kolegą to Ja grając z kolegami w takich sytuacjach po prostu powtarzam jeśli return nie był autowy/krótki etc.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Wywołany aut, piłka styczna - co robić?

Pierwsza pomyłka przy sędziowaniu, punkt się powtarza, przy kolejnych teoretycznie (zależy z kim i na jakich zasadach się gra), punkt dla przeciwnika.
Ja tam się w aptekę nie bawię i wywołuję raczej tylko "grube" błędy przy pierwszym serwisie. Piłki na styku linii zawsze są dyskusyjne, a szkoda mi tracić przyjemność z gry, żeby się później kłócić z przeciwnikiem (staram się takich omijać), o 2mm.
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Wywołany aut, piłka styczna - co robić?

Kolega chce nam zasugerować że był tu w innej roli - sędziego i jako taki wywołał aut a potem okazało się że sędzia się pomylił.
Jest jeden mały szkopuł, ten sędzia nie jest bezstronny i przepisów dotyczących powtórzenia po błędzie sędziego się nie stosuje.
Za to stosuje się przepis mówiący o tym że on jako strona może przerwać grę i ponosi konsekwencje błędnych decyzji.
Różnica jest w braku bezstronnego sędziego - sędziowanie po swojej stronie go nie zastępuje.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Wywołany aut, piłka styczna - co robić?

Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
Zib666
Nowy
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 23 kwie 2010, 17:07

Re: Wywołany aut, piłka styczna - co robić?

Dziękuję wszystkim za pomoc.
Z.

Wróć do „Zasady gry”