Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Medical

Jakie są zasady brania "medicali", tzn. kiedy można to zrobić, kiedy nie można?
Oglądając kilka ostatnich turniejów zauważyłem, że sędzia główny niejednokrotnie nie pozwalał na to zawodnikowi gdy on o to prosił :::donknow:::
Obrazek Speed Graphene MP
jogilol
Początkujący
Początkujący
Posty: 33
Rejestracja: 7 cze 2010, 21:49
Lokalizacja: Szczecin

Re: Medical

Specjalistą od tego nie jestem ale wydaje mi się, że z przerwy na medical można skorzystać po zmianie stron gry, czyli w gemach nieparzystych z wyjątkiem pierwszego.. Mam tu na myśli przerwy na jakieś plastry rozgrzewające, tabletki na ból głowy czy żołądka itp. wiadomo, że nikt Ci nie będzie kazał czekać do następnego gema jak złapią Cie skurcze i bez pomocy lekarza nie będziesz w stanie wznowić gry :::idea::: Jeszcze pozostaje kwestia tego, iż każdy gracz rządzi się własnymi prawami na korcie, nie raz widywałem takie przypadki podczas meczu gdzie grała jakaś znana zawodniczka (np. Henin) z drugą mniej popularną z drugiej setki. Ta pierwsza nie dostawała ostrzeżeń za przeciągnie czasu między piłkami, nad challengem potrafiła zastanawiać się nawet kilkanaście sekund, co ogólnie jest niedopuszczalne ale przecież taka "sława" ma swoje prawa. Trochę odbiegłem od tematu, ale myślę że podczas medicalu może być podobnie :angel: Może ktoś ma inne zdanie?
Obrazek
Babolat Pure Drive GT + Pro Hurricane Tour
Tennis runs in our blood

Wróć do „Zasady gry”