Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Zarządzanie piłkami na korcie w amatorskiej grze deblowej

Dziś, bez zarządzania piłkami na korcie, tylko raz zaliczyliśmy z P69 chwilowe zacięcie rytmu gry. :P
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Martinek
Senior
Senior
Posty: 2932
Rejestracja: 17 lut 2011, 20:23
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Zarządzanie piłkami na korcie w amatorskiej grze deblowej

Z jednej strony przerost formy nad treścią, a z drugiej strony strasznie mnie wpienia, gdy gram tiebreaka i został mi jeden punkt przy moim serwisie po którym rywal będzie miał dwa punkty przy swoim i przeciwnik podaje mi trzecią i czwartą piłkę mimo moich zapewnień, że mam czym serwować.
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Zarządzanie piłkami na korcie w amatorskiej grze deblowej

Każdy z nas spotkał się na korcie z sytuacją, gdy przeciwnik nie panuje nad piłkami (o "zarządzaniu" to już nawet nie ma co marzyć).
Kolejny przykład: mam serwować, mam jedną piłkę, więc czekam aż mi przeciwnik poda jeszcze jedną a ten mimo że wszystkie 3 piłki po jego stronie, dopiero po chwili się orientuje, że sygnalizuję brak jeszcze jednej piłki, bezradnie rozkłada ręce, że nie ma w pobliżu żadnej. W końcu idzie po jedną (choć mógłby wziąć i drugą, do kieszeni, bo leżą obok siebie w tym samym rogu) i z łaską mi podaje (czasami nawet podaje celnie). Albo mówi "to serwuj jedną!" :]
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zarządzanie piłkami na korcie w amatorskiej grze deblowej

TomPL pisze:Albo mówi "to serwuj jedną!" :]
Ten hohvar to jednak niezły łobuz.
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Zarządzanie piłkami na korcie w amatorskiej grze deblowej

Nie no, co ty? Hohvar jest cywilizowanym i zaawansowanym tenisistą a i w zarządzaniu ma duże doświadczenie. :)
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zarządzanie piłkami na korcie w amatorskiej grze deblowej

W wyprowadzaniu przeciwnika z równowagi :).
Tom a jak takie złe zarządzanie przez przeciwnika wpływa na Twoją grę (na punkty). Motywuje, przeszkadza?
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Zarządzanie piłkami na korcie w amatorskiej grze deblowej

Poproszę następne pytanie...
Awatar użytkownika
rafbat
Weteran
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: 11 sty 2014, 18:18
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: Zarządzanie piłkami na korcie w amatorskiej grze deblowej

Jakuboto pisze:W wyprowadzaniu przeciwnika z równowagi :).
Tom a jak takie złe zarządzanie przez przeciwnika wpływa na Twoją grę (na punkty). Motywuje, przeszkadza?
Kończy się wynikiem na styku. :D
(to mi się nie znudzi) rotfl
Wilson Pro Staff 97
Wilson Revolve 1.25/Babolat Pro Hurricane Tour 1.25 - 27/26 kG
----------------------------------------
Head Graphene 360+ Extreme Pro
Wilson Revolve 1.25 26,5/26 kG
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: Zarządzanie piłkami na korcie w amatorskiej grze deblowej

TomPL pisze:Nie no, co ty? Hohvar jest cywilizowanym i zaawansowanym tenisistą a i w zarządzaniu ma duże doświadczenie. :)
A propos zarządzania: jeden taki spec przedostatnio coś dłuuuugo poszukiwał trzeciej czy czwartej piłki za jakąś kotarą :wink: . Ja mu mówię o stracie cennych sekund, chyba padło nawet słowo "zarządzanie", ale się uparł i... znalazł. Ze dwie krótkie wymiany to jednak trwało. :angel:
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
keicam
Weteran
Weteran
Posty: 1711
Rejestracja: 17 kwie 2013, 12:16
Lokalizacja: Kraków (okolice)

Re: Zarządzanie piłkami na korcie w amatorskiej grze deblowej

hohvar pisze:
TomPL pisze:Nie no, co ty? Hohvar jest cywilizowanym i zaawansowanym tenisistą a i w zarządzaniu ma duże doświadczenie. :)
A propos zarządzania: jeden taki spec przedostatnio coś dłuuuugo poszukiwał trzeciej czy czwartej piłki za jakąś kotarą :wink: . Ja mu mówię o stracie cennych sekund, chyba padło nawet słowo "zarządzanie", ale się uparł i... znalazł. Ze dwie krótkie wymiany to jednak trwało. :angel:
Wtedy to już nie jest "zarządzanie" tylko "strategia" czyli zmiana tempa meczu aby wtrącić przeciwnika z rytmu...
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów. Stanisław Lem.
:)

https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 5536866876
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Zarządzanie piłkami na korcie w amatorskiej grze deblowej

Kotara, drugi kort, za płotem, w kałuży - to są odrębne specyficzne przypadki. Kiedyś po te piłki trzeba pójść, jak się pójdzie za późno, to albo się zapomni, gdzie one poleciały albo... już ich nie będzie (np. pies pożre!). Oczywiście najlepiej to zrobić po gemie, ale sytuacje bywają różne i trzeba reagować elastycznie. :)
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: Zarządzanie piłkami na korcie w amatorskiej grze deblowej

Jest jeszcze jeden aspekt, a dotyczy singa i debla - podczas gry zimowej w wilgotnych balonach / halach.

Otóż kiedy serwujacy ma dwie piłki, to 2 piłki pozostawione gdzieś z boku łapia wilgoć, albo nawet jak nie łapia, to nie maja szans wyschnać.

Ja staram się pilnować, żeby “bezrobotne” piłki zawsze były w kieszeni gracza returnujacego - wówczas choć trochę podsychaja, a w naprawdę złych warunkach lepiej się nimi gra pod koniec meczu.

Wróć do „Zasady gry”