Awatar użytkownika
Tenisówka
Senior
Senior
Posty: 4585
Rejestracja: 5 lut 2013, 20:25
Lokalizacja: Pieniny

Re: ATP 1000: Monte-Carlo 2014

dario_65 pisze:Nie bronię Nadala, fakt, trochę przedłuża wprowadzanie serwisu. Ale z drugiej strony, jeżeli mówimy o twardym repektowaniu 25 sekund, to powinni dać informację zawodnikom ile tego czasu do rozpoczęcia serwisu zostało. No niby skąd zawodnik ma wiedzieć, że od "punktu zero" minęło już 24 czy 25 czy 27 sekund. Wprowadźmy (tak jak w koszykówce) zegary na wszystkich kortach świata (najlepiej po dwa z każdej strony kortu). Nie będzie dowolności, jasny przepis, jasne konsekwencje. :D
Tak by było najsensowniej.
A tak przy okazji jak to oblicza stołkowy? Ma jakąś maszynkę? Wciska stoper? ( zwłaszcza na kortach ziemnych - gdzie nie ma "oka proroka")
Mnie rytuały Rafy nie przeszkadzają zupełnie - ale mogę być trochę nieobiektywna. :wink:
----------------------------------
Chłopaki gdzie jesteście ? :::no.I:::
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: ATP 1000: Monte-Carlo 2014

Dla wszystkich estetów, obrzydzonych nawykami Rafy:
Rok 2004: bez nawyków:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=IC8ghCR_puo[/youtube]

Rok 2006: początkowe stadium nawyków (co któryś serwis, ręka-gacie, bez ramionek, noska i uszek):
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=vMXZ4SlZ-qc[/youtube]

Zagadka: kiedy Nadal zaczął stosować "pełne zachowania nawykowe"?
Wątek nadaje się chyba do przeniesienia do nadalowego tematu...
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: ATP 1000: Monte-Carlo 2014

Czym innym jest nasz osobisty odbiór zachowań zawodnika, a czym innym wprowadzanie przepisów i ich egzekwowanie.
Jak już zostały wprowadzone - oczywiście nie powinno być równych i równiejszych. Wiadomo, ze Rafa koncentruje się przed podaniem najdłużej. Czytaj - "koncentruje"- a nie -"specjalnie przedłuża żeby wyprowadzić przeciwnika z równowagi". Nie musi. Jego pozycja w rankingu nie jest wynikiem przedłużania czasu podania. Novak tez przedłuża, ale na pewno mniej.. :wink:
Jak egzekwować? Jakoś ani zegary, ani karne przerwanie meczu mnie nie przekonują. Zegary rozpraszają, przerwanie spotkanie to kara dla widzów. Upomnienia - ok.
Może po iluś upomnieniach powinna być odjęta określona ilość punktów od rankingu? I zaczynamy zbierać nowe upomnienia? :wink:

No to teraz odwrotnie. Przedłużanie czasu podania denerwuje widza.
A mnie równie mocno złości zbyt krótka koncentracja przed podaniem.Lubię oglądać Dołgopołowa , lubię Fogniniego. I zawsze mam wrażenie , ze gdyby trochę wydłużyli czas koncentracji przed podaniem - to wiele by zyskali.
Zaraz zobaczymy jak to dziś z Fogninim będzie.. :D
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: ATP 1000: Monte-Carlo 2014

hohvar pisze: Zagadka: kiedy Nadal zaczął stosować "pełne zachowania nawykowe"?
Inna zagadka: kiedy nastała plaga "nawykowego korzystania z ręcznika" po każdej rozegranej piłce?
Awatar użytkownika
Tenisówka
Senior
Senior
Posty: 4585
Rejestracja: 5 lut 2013, 20:25
Lokalizacja: Pieniny

Re: ATP 1000: Monte-Carlo 2014

Z tego finału w Sopocie komentarz na koniec :
Może kiedyś będzie w pierwszej dziesiątce.... :::gd:::
----------------------------------
Chłopaki gdzie jesteście ? :::no.I:::
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: ATP 1000: Monte-Carlo 2014

TomPL pisze:
hohvar pisze:Zagadka: kiedy Nadal zaczął stosować "pełne zachowania nawykowe"?
Inna zagadka: kiedy nastała plaga "nawykowego korzystania z ręcznika" po każdej rozegranej piłce?
Zagadka nr 3: Znacie człowieka który sam u siebie akceptowałby takie zachowania? (:]
tenisoowka pisze:Z tego finału w Sopocie komentarz na koniec: Może kiedyś będzie w pierwszej dziesiątce.... :::gd:::
Byłam, oglądałam... uzależniłam się. rotfl
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: ATP 1000: Monte-Carlo 2014

hohvar pisze:Dla wszystkich estetów, obrzydzonych nawykami Rafy:
Rok 2004: bez nawyków:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=IC8ghCR_puo[/youtube]
Nawyki "gaciowe" już tutaj są widoczne...
mamasita
Nowy
Nowy
Posty: 12
Rejestracja: 18 kwie 2014, 00:08

Re: 25 sekund

Większości ludzi się wydaje, że Nadal z łatwością mógłby zrezygnować z tych swoich nawyków i byłoby po problemie. Nie chcę się absolutnie tutaj wymądrzać, ale jestem na studiach medycznych i wiem, że to jest po prostu nerwica natręctw, która bądź co bądź jest chorobą, w dodatku dość uciążliwą dla samego chorego.
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: 25 sekund

mamasita pisze:Nie chcę się absolutnie tutaj wymądrzać, ale jestem na studiach medycznych i wiem, że to jest po prostu nerwica natręctw, która bądź co bądź jest chorobą, w dodatku dość uciążliwą dla samego chorego.
Ale w przypadku Nadala to wygląda nieco inaczej. W przypadku nerwicy natręctw chyba jest tak, że zawsze trzeba coś zrobić kilka razy. W przypadku Rafy "rytuał" nie występuje na treningu (?), warto też przypomnieć sobie finał AO z tego roku, w pewnym momencie Hiszpan zupełnie z niego zrezygnował.
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
pst
Weteran
Weteran
Posty: 1151
Rejestracja: 6 maja 2011, 10:45

Re: 25 sekund

wyczesany pisze:
mamasita pisze:Nie chcę się absolutnie tutaj wymądrzać, ale jestem na studiach medycznych i wiem, że to jest po prostu nerwica natręctw, która bądź co bądź jest chorobą, w dodatku dość uciążliwą dla samego chorego.
Ale w przypadku Nadala to wygląda nieco inaczej. W przypadku nerwicy natręctw chyba jest tak, że zawsze trzeba coś zrobić kilka razy. W przypadku Rafy "rytuał" nie występuje na treningu (?), warto też przypomnieć sobie finał AO z tego roku, w pewnym momencie Hiszpan zupełnie z niego zrezygnował.
Są zwolennicy teorii o oczyszczającej mocy bólu!
Beware of the Hologram.
It will trick us!
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: ATP 1000: Monte-Carlo 2014

TomPL pisze: Nawyki "gaciowe" już tutaj są widoczne...
No coś ty! Tutaj po prostu majteczki mu się wżęły i przeszkadzały. rotfl
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: 25 sekund

Temat grzebania w gaciach był już rozkminiany przez Martinka i mnie. rotfl
Nadal gra Babolatem, czyli gównianą rakietą :P, więc grzebie ... gdzie grzebie by dłoń do sprzętu dostosować ...
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P

Wróć do „Zasady gry”