ja2ja1
Nowy
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 25 paź 2013, 16:22

Re: Zasada punktacji meczu w razie kreczu

http://www.atpworldtour.com/~/media/FC3 ... 0D6D1.ashx

W linku znajduje plik z przepisami gry w tenisa federacji ATP. Ujęto tam zasady punktacji turnieju masters na koniec sezonu, w którym gra się grupowo.

Informacja znajduje się na stronie 22 PDF-a (42 strona Rulebook'a) rozdział IV pkt 3 i 4.
Jeżeli poprawnie zrozumiałem zasada brzmi następująco:
Rozstrzygając remisy w przypadku meczów z kreczem i walkowerem, mecze liczy się jako zwycięstwa do 0. czyli 2-0 w setach. Nie zalicza się wygranych setów w czasie meczu oddanego kreczem.
Jednakże, Sety i gemy wygrane i przegrane w niedokończonych meczach nie powinny być liczone do bilansu setów/gemów.
Żeby uniknąć sytuacji, w której ktoś kreczuje po wygranym 1 secie (bo tyle mu potrzeba do awansu), dalsze uczestnictwo w turnieju powinno być zatwierdzone przez lekarza turnieju.
Awatar użytkownika
RommeL
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 200
Rejestracja: 23 cze 2011, 21:14
Lokalizacja: Lębork
Kontakt: Facebook

Re: Zasada punktacji meczu w razie kreczu

Widzę, że niektórzy są bardzo ciekawi szczegółów akcji, po której jedna para poddała mecz :wink: . Niestety, ale nie było mnie na tym meczu. Fakty są takie, że zawodnik z pary, która skreczowała, została sprowokowana przez jednego z przeciwników i młodszy nie wytrzymał nerwowo :D . Stary wyga wziął go na sposób i tyle.
Kontaktowałem się już z sędzią głównym turnieju. Wynik ostateczny to 2:0 dla pary, która pozostała na korcie.
Dziękuję wszystkim za podpowiedzi i burzliwą dyskusję :::gd::: .
NTRP 4.5?
HEAD Graphene XT Radical Pro

Wróć do „Zasady gry”