TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Trzy razy z rzędu serwis po siatce - punkt dla przeciwnika?

Witajcie,

czy to prawda, że jak trzy razy z rzędu przy moim serwisie serwis poszedł po siatce (ale oczywiście wpadał w karo) to punkt jest przyznawany przeciwnikowi? Była to o tyle śmieszna sytuacja, że piłka uderzała idealnie w to samo miejsce. Kolega nie był do końca pewien, ale powiedział, że w takim przypadku już po 2 netach punkt idzie dla przeciwnika. Nie to, żeby Kolega celowo chciał oszukać, nie był pewien a ja z czymś takim zetknąłem się po raz pierwszy.

Pytanie moje jest więc takie, czy to jest prawda z tą zasadą :)?

Pozdrawiam,
TadX
Awatar użytkownika
scudetto
Senior
Senior
Posty: 3407
Rejestracja: 13 sty 2013, 11:31
Lokalizacja: Dziki Wschód

Re: Trzy razy z rzędu serwis po siatce - punkt dla przeciwni

Fragment z przepisów gry.
TenisNET pisze:Nie jest sprecyzowana liczba netów, po których zawodnik traci szansę serwisową, więc teoretycznie może on powtarzać serwis w nieskończoność jeżeli za każdym razem piłka po kontakcie z siatką trafi w odpowiednie karo serwisowe lub w odbierającego.
Polubiłem czerwone badziewie...
Awatar użytkownika
rafbat
Weteran
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: 11 sty 2014, 18:18
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: Trzy razy z rzędu serwis po siatce - punkt dla przeciwni

Dokładnie, liczba netów nie jest w żaden sposób ograniczona. Z tego, co się orientuję, kiedyś była chyba ograniczona w tenisie stołowym, ale teraz już też tego nie ma.
Wilson Pro Staff 97
Wilson Revolve 1.25/Babolat Pro Hurricane Tour 1.25 - 27/26 kG
----------------------------------------
Head Graphene 360+ Extreme Pro
Wilson Revolve 1.25 26,5/26 kG
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: Trzy razy z rzędu serwis po siatce - punkt dla przeciwni

Kiedyś w futbolu podwórkowym obowiązywała u nas zasada: trzy rogi = karny. rotfl
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
widget
Senior
Senior
Posty: 2741
Rejestracja: 28 wrz 2010, 07:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Trzy razy z rzędu serwis po siatce - punkt dla przeciwni

Ja kiedyś grałem w tenisa stołowego w ten sposób, jak byłem mały. Nie słyszałem żeby ktoś próbował to obecnie zaadaptować do tenisa. :D

Może to żart był.
Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Trzy razy z rzędu serwis po siatce - punkt dla przeciwni

TadX pisze:Witajcie,

czy to prawda, że jak trzy razy z rzędu przy moim serwisie serwis poszedł po siatce (ale oczywiście wpadał w karo) to punkt jest przyznawany przeciwnikowi? Była to o tyle śmieszna sytuacja, że piłka uderzała idealnie w to samo miejsce. Kolega nie był do końca pewien, ale powiedział, że w takim przypadku już po 2 netach punkt idzie dla przeciwnika. Nie to, żeby Kolega celowo chciał oszukać, nie był pewien a ja z czymś takim zetknąłem się po raz pierwszy.

Pytanie moje jest więc takie, czy to jest prawda z tą zasadą :)?

Pozdrawiam,
TadX
Do 1 kwietnia jeszcze trochę zostało.

rotfl
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET
boro
Orator
Orator
Posty: 582
Rejestracja: 13 wrz 2012, 14:05

Re: Trzy razy z rzędu serwis po siatce - punkt dla przeciwni

Obiektyw pisze:
TadX pisze:Witajcie,

czy to prawda, że jak trzy razy z rzędu przy moim serwisie serwis poszedł po siatce (ale oczywiście wpadał w karo) to punkt jest przyznawany przeciwnikowi? Była to o tyle śmieszna sytuacja, że piłka uderzała idealnie w to samo miejsce. Kolega nie był do końca pewien, ale powiedział, że w takim przypadku już po 2 netach punkt idzie dla przeciwnika. Nie to, żeby Kolega celowo chciał oszukać, nie był pewien a ja z czymś takim zetknąłem się po raz pierwszy.

Pytanie moje jest więc takie, czy to jest prawda z tą zasadą :)?

Pozdrawiam,
TadX
Do 1 kwietnia jeszcze trochę zostało.

rotfl
Dla mnie post roku. rotfl rotfl
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Trzy razy z rzędu serwis po siatce - punkt dla przeciwni

scudetto pisze:Fragment z przepisów gry.
TenisNET pisze:Nie jest sprecyzowana liczba netów, po których zawodnik traci szansę serwisową, więc teoretycznie może on powtarzać serwis w nieskończoność jeżeli za każdym razem piłka po kontakcie z siatką trafi w odpowiednie karo serwisowe lub w odbierającego.
O widzisz, najciemniej pod latarnią ;).
rafbat pisze:Dokładnie, liczba netów nie jest w żaden sposób ograniczona. Z tego, co się orientuję, kiedyś była chyba ograniczona w tenisie stołowym, ale teraz już też tego nie ma.
Też mi się wydawało, że to niemożliwe, ale Kolega powiedział, że coś takiego widział chyba w meczu Del Potro. Nawet zaczął szukać w telu na YT. Jak mówię - nie był pewny tego, poza tym na pewno nie było to nic złośliwego, czy chcącego mnie wybić z rytmu.

Dzięki bardzo za odpowiedzi. Wszystko już wiem :).
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Trzy razy z rzędu serwis po siatce - punkt dla przeciwni

Można do bólu. U nas rekordzistą jest Marcintenisozo, 5-razy pod kolor O_O .
Tylko już nie pamiętam czy za 6-tym razem trafił w kort/w siatkę/wywalił na aut :).
Graliśmy wtedy debla, m.in. jeszcze ja i Piotr69. Ubaw był niezły rotfl.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P

Wróć do „Zasady gry”