Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Punkt po wywołaniu challange`u

Ciekawa sytuacja miała miejsce w pojedynku Tsonga-Benneteau w Paryżu. 3 set, stan 5:5 serwuje Tsonga przy 40:30. Serwis na linię i dokładnie w momencie returnu liniowy wywołuje aut. Return ląduje w siatce, Tsonga bierze challange i piłka dobra. Sędzia zalicza punkt Tsondze, co wywołuje żywiołowe protesty rywala.
Kluczowy (chyba) był moment wywołania autu przez liniowego. Oglądałem to z 5 razy - moim zdaniem odbicie returnu i wywołanie autu następuje w tym samym momencie . Pytanie brzmi jak to w takiej sytuacji zinterpretować? Moim zdaniem powtórka byłaby na miejscu.
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
karjar
Weteran
Weteran
Posty: 1250
Rejestracja: 13 sty 2011, 20:47
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt: Strona WWW

Re: Punkt po wywołaniu challange`u

Też zainteresowałem się tą, również moim zdaniem kontrowersyjną sytuacją. Szczerze mówiąc wydaje mi się, że aut został wywołany ułamki sekund po odejściu piłki z rakiety JB. Śmiem jednak wątpić, że sędzia to dokładnie ogarnął. Myślę, że jego zadaniem nie jest ocena czy wywołanie autu nastąpiło po kontakcie piłki z naciągiem, przed, czy w trakcie. To elementy nie do ocenienie przy tych prędkościach. JB miał piłkę na rakiecie, koniec, powtórka i tyle. Miałem wrażenie, że sędzia pochopnie podjął decyzję, a potem nie chciał się z tego wycofać.
NTRP 4
Prince Phantom Pro 100
"Mogę zaakceptować moją porażkę, każdy jej kiedyś doznaje. Ale nie zaakceptuję, że nie próbowałem" - Michael Jordan
"Jeśli ktoś mówi, że jestem lepszy, niż Roger, to myślę, że ta osoba nie wie nic o tenisie" - Rafa
Awatar użytkownika
napalm
Zaobrączkowany!
Zaobrączkowany!
Posty: 1821
Rejestracja: 17 lis 2008, 18:29

Re: Punkt po wywołaniu challange`u

Mohamed dał ciała i za daleko zabrnął żeby się z tego wycofać. Julien miał piłkę na rakiecie, więc powinna nastąpić powtórka punktu (pierwszy serwis Jo).
Quidquid latine dictum sit, altum videtur.
aicha
Nowy
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 5 cze 2013, 11:16
Lokalizacja: Warzsawa

Re: Punkt po wywołaniu challange`u

Także mnie bardzo zainteresowała,..w sumie nie tylko ciekawa ale i niecodzienna. :)

Wróć do „Zasady gry”