TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Zmiany w przepisach

Witam,

właśnie poprzez newslettera ATP przyszło mi coś takiego, podaję w oryginale:

Zasady co do tekstów w obcym języku są jasne, nie ma wyjątków./Vivid
Wychodzi na to, że kary za przekraczanie czasu przy serwisie będą bardziej przestrzegane i surowiej karane.

Nie wiem natomiast, czy dobrym pomysłem jest kombinowanie przy letach serwisowych. Dla mnie to kiepski pomysł. Zasady są dobre, po co zmieniać. Niech zajmą się darciem przy grach kobiecych. Tu oczywiście tak skorzy do pomysłów nie są.
Awatar użytkownika
SevenUP
Senior
Senior
Posty: 2093
Rejestracja: 7 sie 2009, 13:57

Re: Zmiany w przepisach

http://www.sport.pl/tenis/1,105011,1340 ... inuty.html
Wg ATP brak netów skróciłby mecz! O 2 minuty... Oczywiście nie ma potrzeby tie-breaków w 5. secie w WS-ach, przyspieszenia nawierzchni lub zakazania pewnemu Serbowi kozłowania piłki pół minuty.
Prince Textreme Tour 100 310
Clapton
Weteran
Weteran
Posty: 1137
Rejestracja: 13 sie 2007, 19:59

Re: Zmiany w przepisach

Swego czasu w piłce siatkowej również zniesiono przepis o necie po serwisie. Rożnica była tylko taka, że w siatkówce piłka serwisowa po necie powodowała błąd zagrywki.
Awatar użytkownika
grzeszajac
Orator
Orator
Posty: 504
Rejestracja: 20 lis 2011, 20:51
Lokalizacja: Łańcut

Re: Zmiany w przepisach

SevenUP pisze:zakazania pewnemu Serbowi kozłowania piłki pół minuty
A mierzyłeś ile czasu odbija pewien Serb, czy mówisz, piszesz tak na podstawie tego co zasłyszałeś, przeczytałeś??? Ja sprawdzałem i nigdy mój stoper nie przekroczył 25 sekund, co więcej mógłbym śmiało napisać, że w 75 % kozłowanie tego Serba mieści się w czasie krótszym niż 20 sekund...
hitman
Senior
Senior
Posty: 2135
Rejestracja: 10 lip 2009, 06:51
Lokalizacja: Lublin
Kontakt: Strona WWW

Re: Zmiany w przepisach

Wg oficjalnych statystyk zarówno Djoko jak i Nadal mają średni czas pomiędzy punktami powyżej 20 sekund. Bodajże jakoś 22 i 24 czy coś takiego.
Piotr Szyba.
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Zmiany w przepisach

grzeszajac pisze:
SevenUP pisze:zakazania pewnemu Serbowi kozłowania piłki pół minuty
A mierzyłeś ile czasu odbija pewien Serb, czy mówisz, piszesz tak na podstawie tego co zasłyszałeś, przeczytałeś??? Ja sprawdzałem i nigdy mój stoper nie przekroczył 25 sekund, co więcej mógłbym śmiało napisać, że w 75 % kozłowanie tego Serba mieści się w czasie krótszym niż 20 sekund...
Tylko że on ma się zmieścić w 20 sekundach od końca poprzedniego punktu do początku kolejnego, czyli mierzyć należy nie tylko czas kozłowania, ale też wycieranie się ręcznikiem, wybieranie piłek i łażenie za linią z zaciśniętą pięścią. Dlatego też śmiało mogę napisać, że w 75% swoich punktów serwisowych Serb nie mieści się w przepisowych 20 sekundach.
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
SevenUP
Senior
Senior
Posty: 2093
Rejestracja: 7 sie 2009, 13:57

Re: Zmiany w przepisach

Oczywiście nie tylko Serb - użyłem go jako przykład. Jeśli policzyć: drogę do ręcznika - wycieranie - powrót - wybieranie piłek- włożenie do kieszonki - odbijanie, to obstawiam że wielu tenisistów przekracza 30 sekund. Tylko co da skrócenie meczu o minutę czy dwie?
Prince Textreme Tour 100 310
Awatar użytkownika
widget
Senior
Senior
Posty: 2741
Rejestracja: 28 wrz 2010, 07:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zmiany w przepisach

Jeśli na poważnie będą chcieli zmienić (czytaj skrócić) długość rozgrywania meczu, to wprowadzą przepisy tak jak zrobili o w męskim deblu.
Zmieni to kompletnie obraz tenisa - stan równowagi / przewagi to esencja zaciętych pojedynków, ale znacznie przyspieszy spotkanie.

Urywanie minuty, czy nawet pięciu poprzez poganianie zawodników przy serwisie, czy brak neta irytuje zawodników i kibiców, a dużo nie zmieni.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Zmiany w przepisach

Jeżeli mam być szczery to mniej więcej idę w stronę myślenia Widgeta.
1. Skasować grę do 3 wygranych w WS-ach.
2. Skasować 3 set w ogóle, super tie-break jak w deblu przy stanie 1-1 w setach.
3. Skasować grę na przewagi w gemach. Tak jak w deblu, returnujący wybierze stronę do podania.
4. Nety też skasować, jak w siatkówce obecnie.

Jezuuuuuu! Jak Kononowicz. :lol:
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zmiany w przepisach

Vivid pisze:1. Skasować grę do 3 wygranych w WS-ach.
W pierwszych rundach zgoda, powiedzmy pierwszy tydzień, drugi już normalnie do 3 wygranych ...
Vivid pisze:2. Skasować 3 set w ogóle, super tie-break jak w deblu przy stanie 1-1 w setach.
Buu :::bd:: może od razu rzucić monetą... :tired:
Vivid pisze:3. Skasować grę na przewagi w gemach. Tak jak w deblu, returnujący wybierze stronę do podania.
Serwis ma być przewagą serwującego, a nie odbierającego więc jak dla mnie pomysł lipny... :::bd::
Vivid pisze:4. Nety też skasować, jak w siatkówce obecnie.
Tu w sumie może być ciekawie wtedy...
Obrazek Speed Graphene MP
Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zmiany w przepisach

basic pisze:
Vivid pisze:4. Nety też skasować, jak w siatkówce obecnie.
Tu w sumie może być ciekawie wtedy...
Też lipa. Przy meczowej farfocel po siatce ... fuuuuj. :/ W siatkówce siatka jest kryta, a w tenisie nie każdy ma nogi Gary'ego :).
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Zmiany w przepisach

Jeżeli miałbym zmieniać net przy serwisie, to na zasadzie, net to błąd, co prawda logiczniej jest traktować net przy serwisie, tak jak w normalnej grze, czyli tak jak proponują.
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
Awatar użytkownika
daroos
Weteran
Weteran
Posty: 1211
Rejestracja: 17 kwie 2007, 13:37
Lokalizacja: Łódź

Re: Zmiany w przepisach

Małe sprostowanie - serwujący ma się zmieścić w 25 sekundach od zakończenia poprzedniej wymiany do próby wprowadzenia serwisem piłki do gry w kolejnym punkcie. A brak tiebreaka w 5. secie był dobry 15-20 lat temu (i dawniej), kiedy wymiana niezależnie od nawierzchni trwała średnio nie dłużej niż 3-5 odbić. W dzisiejszym tenisie zmieniło się już w zasadzie wszystko, więc pora i wprowadzić tiebreak w 5. secie.
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Zmiany w przepisach

daroos pisze:Małe sprostowanie - serwujący ma się zmieścić w 25 sekundach od zakończenia poprzedniej wymiany do próby wprowadzenia serwisem piłki do gry w kolejnym punkcie.
Racja, 25 sekund. Mimo że kilka razy już to sprawdzałem, to i tak mam zakodowane 20 sekund. W GPW(A) grał kiedyś koleś, który odwracał się do innych tyłkiem i gadał do siebie, a jak ktoś go poganiał, to mówił, że "On ma 20 sekund i będzie robił co chce.". JCz go na pewno pamięta, nie wiem, czy ktoś jeszcze. Ale zdaje się, że tu też występował, jako fedfan.
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
Madox
Senior
Senior
Posty: 3647
Rejestracja: 20 mar 2011, 19:59
Lokalizacja: Szczecin

Re: Zmiany w przepisach

Jakby skasować net to teoretycznie jakby, któryś tenisista nauczył się serwować w taśmę i piłka spadałaby po odpowiedniej stronie :twisted: ...

A ma być traktowany jako błąd sorry.
Uwielbiam Feda <3 Hala Madrid!
Wilson Pro Staff 97S
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Zmiany w przepisach

Letów przy serwisach bym nie zmieniał. To jeden z przejawów ducha tej gry - nie bez kozery (teoretycznie) powinno się przeprosić po punkcie zdobytym netem. Dając przyzwolenie na zdobywanie punktów przy serwisie w ten sposób? Z mojej strony "nie".

Kolejny raz widać, że jeśli zmiany wręcz wołają o zrealizowanie, to oczywiście władze robią to w połowiczny sposób, pod publiczkę. Słusznie zauważono, że może by tak w WSach w V setach robić TB. Jest to zmiana na plus? Tak. Daje wymierne korzyści? Tak. Skrócenie meczu o parę minut przez puszczanie letów serwisowych to dla mnie kpina.

Sami sobie nawarzyli tego piwa. Było tak zwalniać nawierzchnie? Już o tym pisałem - w zasadzie różnic wielkich nie ma. Są tak wolne, że opłaca się grać siłowo i na przebicie. Do upadłego. Tu jest pies pogrzebany moim zdaniem.

Może by się też zajęli darciem kobiet. O, tu wyegzekwowanie zakazu krzyków przyjmę z aplauzem.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Zmiany w przepisach

Zapomniałem o najważniejszym ;).
Szarapowa ma się "szarapnąć", znaczy zamknąć. :)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
WarriorsOfAden
Weteran
Weteran
Posty: 1795
Rejestracja: 31 lip 2009, 18:56
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Zmiany w przepisach

Nie wyobrażam sobie sytuacji, gdy "let" (czy "net"? Zawsze mam z tym problem) będzie dopuszczalny tak jak w siatkówce. Nie wiem w ogóle kto mógł wpaść na tak idiotyczny pomysł. Tak jak ktoś u góry napisał, piłka na przełamanie i piłka po lecie (necie) spada 5 cm za siatkę, przeciwnik jest bez szans.
ObrazekOrganix 8
NTRP 3.0
"Whatever doesn't kill you, simply makes you stranger"

"Szaleństwo i długie piesze spacery to okno z najrozleglejszym widokiem na ludzką naturę"
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Zmiany w przepisach

Może i jest bez szans ale decyduje statystyka i medialność. Pewnie per saldo wyjdzie plus minus 50/50 (piłka po necie wystawką/kończącą), do tego dochodzi element zaskoczenia a więc medialność. Dziś nie ma dreszczyku emocji, będzie necik to powtóreczka, NUDA! ;).
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Zmiany w przepisach

WarriorsOfAden pisze:Nie wiem w ogóle kto mógł wpaść na tak idiotyczny pomysł. Tak jak ktoś u góry napisał, piłka na przełamanie i piłka po lecie (necie) spada 5 cm za siatkę, przeciwnik jest bez szans.
Co to w ogóle jest za argument? Czym się to różni jak piłka zgaśnie w tej meczowej zawadzając o siatkę przy drugim odbiciu? Przy drugim odbiciu mniej zaskakuje rywala? A jest dopuszczalne i daje punkt. O_O
Siatka w pozostałych elementach gry jest normalnym wyposażeniem kortu, pewnym elementem gry i nienormalne jest dla mnie że nagle dla jednego uderzenia jakim jest serwis robi się wyjątek.
To jest dopiero anachronizm.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB

Wróć do „Zasady gry”