gawel56
Nowy
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 10 sie 2012, 13:59

Kolejność serwisu w 2 secie debel

Cześć,

mam pytanie odnośnie kto ma serwować w 1 gemie 2 seta ?? Czy kolejność jest zachowana z 1 seta czy można sobie wybrać kto z pary ma serwować?
Awatar użytkownika
widget
Senior
Senior
Posty: 2741
Rejestracja: 28 wrz 2010, 07:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: kolejność serwisu w 2 secie debel

gawel56 pisze:Cześć,

mam pytanie odnośnie kto ma serwować w 1 gemie 2 seta ?? Czy kolejność jest zachowana z 1 seta czy można sobie wybrać kto z pary ma serwować?
Kolejność zostaje zachowana.

Jeśli masz na myśli debla, to chyba nie wolno się zamieniać serwisem, czy stronami, ale z praktyki widzę to spotkaniach towarzyskich często i rzadko kto się czepia.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Kolejność serwisu w 2 secie debel

Każdy set to nowa rozgrywka, może serwować kto chce. Tak samo można zmienić ustawienie przy returnie czyli jak w pierwszym secie returnowałem na BH to teraz mogę na FH albo raz na BH i raz na FH, pełna dowolność.
Można tego nie wiedzieć bo w zawodowym tourze zawodnicy zachowują pozycje do returnu. Najwyżej zmieniają o tyle, że serwuje pierwszy ten lepiej podający. Jak z "kolejki" i tak wypada na niego to widzi zauważa, że zmian brak i idzie tak jakby szło z kontynuacji.

Zasada jest prosta - zawsze pierwsze 4 gemy w secie ustawiają grę (pozycje) na cały set.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P

Wróć do „Zasady gry”