Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Turniej amatorski i mało czasu: jak grać?

Właśnie zabieramy się do organizowania turnieju, jednak godziny gry są płynne i raczej nie jest ich za dużo, stąd pytanie o wasze doświadczenia. Czy w takich przypadkach, gdy np. jest ok. 1 godz. na mecz, lepiej rozegrać mecz do dwóch skróconych setów (np. do 4 wygranych gemów), czy seta angielskiego do 9? Moim zdaniem to drugie rozwiązanie jest bardziej miarodajne i zmniejsza prawdopodobieństwo przypadkowego wyniku. Poza tym chyba jest bardziej "oszczędne" czasowo. Jak gracie na tego typu ligach/turniejach, gdy czas nie pozwala na rozegranie pełnego meczu?
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: turniej amatorski i mało czasu: jak grać?

Musisz zobaczyć ile meczy będą mięli uczestnicy do rozegrania. Nasze TFy były grane w zasadzie przez jeden dzień i przy 9 gemach trzeci mecz grany w krótkim odstępie czasu już był ciężki, o czwartym nie mówię.
Okazało się, że chyba optymalnym rozwiązaniem jest gra do 7 gemów.
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: turniej amatorski i mało czasu: jak grać?

Nam raczej nie grozi granie więcej niż 2 meczy dziennie, turniej jest rozłożony na kilka tygodni (podchodzi pod jakiś rodzaj ligi bardziej...), ale mamy relatywnie mało czasu na rozegranie spotkania, ok.1,5 godz. łącznie z rozgrzewką. Chodzi więc bardziej o to, żeby nie przekładać/dokańczać meczów w kolejnym dniu, bo to rozwali zupełnie kalendarz.
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Turniej amatorski i mało czasu: jak grać?

1,5 godziny - bezpiecznie grać do 9.
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET
adingh
Początkujący
Początkujący
Posty: 23
Rejestracja: 16 paź 2008, 16:08

Re: Turniej amatorski i mało czasu: jak grać?

Organizujemy turniej jednodniowy na 16 zawodników, więc będzie 8+4+2+1=15 meczów. Planujemy grać 1 seta normalnego do 6 z ewentualnym tb. Myślę, że w 1 rundzie będzie kilka szybkich meczów, więc zaczynając ok 7-8 rano uda się skończyć turniej w tym samym dniu. Jak Wam się wydaje ?
Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Turniej amatorski i mało czasu: jak grać?

adingh pisze:Organizujemy turniej jednodniowy na 16 zawodników, więc będzie 8+4+2+1=15 meczów. Planujemy grać 1 seta normalnego do 6 z ewentualnym tb. Myślę, że w 1 rundzie będzie kilka szybkich meczów, więc zaczynając ok 7-8 rano uda się skończyć turniej w tym samym dniu. Jak Wam się wydaje ?
Na luzie.
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Turniej amatorski i mało czasu: jak grać?

Obiektyw pisze:
adingh pisze:Organizujemy turniej jednodniowy na 16 zawodników, więc będzie 8+4+2+1=15 meczów. Planujemy grać 1 seta normalnego do 6 z ewentualnym tb. Myślę, że w 1 rundzie będzie kilka szybkich meczów, więc zaczynając ok 7-8 rano uda się skończyć turniej w tym samym dniu. Jak Wam się wydaje ?
Na luzie.
Obi a nie uważasz, że ten luz to zależy od ilości kortów będących do dyspozycji? :)
Obrazek Speed Graphene MP
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Turniej amatorski i mało czasu: jak grać?

basic pisze:
Obiektyw pisze:
adingh pisze:Organizujemy turniej jednodniowy na 16 zawodników, więc będzie 8+4+2+1=15 meczów. Planujemy grać 1 seta normalnego do 6 z ewentualnym tb. Myślę, że w 1 rundzie będzie kilka szybkich meczów, więc zaczynając ok 7-8 rano uda się skończyć turniej w tym samym dniu. Jak Wam się wydaje ?
Na luzie.
Obi a nie uważasz, że ten luz to zależy od ilości kortów będących do dyspozycji? :)
Obi zakładał że jest więcej niż 1 kort i skupił się na finaliście. :D
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
adingh
Początkujący
Początkujący
Posty: 23
Rejestracja: 16 paź 2008, 16:08

Re: Turniej amatorski i mało czasu: jak grać?

No właśnie kort jest tylko jeden i tu jest problem :). 15 meczów to będzie ponad 10 godzin o ile nie będzie deszczu ;).
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Turniej amatorski i mało czasu: jak grać?

adingh pisze:No właśnie kort jest tylko jeden i tu jest problem :) 15 meczów to będzie ponad 10 godzin o ile nie będzie deszczu ;)
Czyli liczysz ponad 40 minut na seta? To w ramach "pocieszenia" napiszę, że grałem mecz do 9 wygranych gemów prawie 3 i pół godziny. rotfl Ostatni gem i tie-break trwały 40 minut. Jak się trafi 2 takich przebijaczy jak ja, zwłaszcza w pierwszej rundzie, to turniej leży. :wink:
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Turniej amatorski i mało czasu: jak grać?

basic pisze:
Obiektyw pisze:
adingh pisze:Organizujemy turniej jednodniowy na 16 zawodników, więc będzie 8+4+2+1=15 meczów. Planujemy grać 1 seta normalnego do 6 z ewentualnym tb. Myślę, że w 1 rundzie będzie kilka szybkich meczów, więc zaczynając ok 7-8 rano uda się skończyć turniej w tym samym dniu. Jak Wam się wydaje ?
Na luzie.
Obi a nie uważasz, że ten luz to zależy od ilości kortów będących do dyspozycji? :)
Racja. Jednego kortu nie założyłem O_O.
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Turniej amatorski i mało czasu: jak grać?

Można by zaczynać seta od stanu 2:2, ale wtedy to będzie naprawdę ekspresowy turniej ;).
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Turniej amatorski i mało czasu: jak grać?

Szczerze nienawidzę grania od 2:2, to jest antyteza tenisa. Jeszcze się nie zdążę za uchem podrapać, a tu już drugi set, najcześciej też w plecy.
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
Mazzakollo
Weteran
Weteran
Posty: 1609
Rejestracja: 6 paź 2010, 21:49

Re: Turniej amatorski i mało czasu: jak grać?

Ostatnio sędziowałem na turnieju dla uczniów podstawówek. Grali jednego seta od 3:3 rotfl .
To jest dopiero antyteza tenisa :P.
To świat nas zmusza do buntu. Chcę walczyć o swoje życie!
2x Wilson ProStaff 6.0 Hyper Carbon 95 @ Pro Hurricane.
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Turniej amatorski i mało czasu: jak grać?

Mazzakollo pisze:Ostatnio sędziowałem na turnieju dla uczniów podstawówek. Grali jednego seta od 3:3 rotfl .
Następnym razem rzućcie monetą, efekt ten sam, a oszczędność czasu jeszcze większa...
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: Turniej amatorski i mało czasu: jak grać?

hokej pisze:Szczerze nienawidzę grania od 2:2, to jest antyteza tenisa. Jeszcze się nie zdążę za uchem podrapać, a tu już drugi set, najcześciej też w plecy.
Tym bardziej, że oni mają grać tylko 1 seta O_O .
U nas graliśmy "gminne sety" (do 4 wygranych gemów), ale przynajmniej dwa... Ostatnie dwa turnieje "we gminie" gramy już standardowo dwa sety do 6, ale to wynika z nielimitowanego dostępu do kortu. na hali był to problem, bo ledwo człowiek zaczął się rozgrywać, a już tuptali nogami siatkarze/koszykarze/piłkarze czy inni futboliści wodni*

* Przemysław Babiarz o piłkarzach wodnych we wczorajszej transmisji z Londynu
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Turniej amatorski i mało czasu: jak grać?

hokej pisze:Szczerze nienawidzę grania od 2:2, to jest antyteza tenisa. Jeszcze się nie zdążę za uchem podrapać, a tu już drugi set, najcześciej też w plecy.
Tak tak, też tego nie lubię. Choć z drugiej strony, jeśli czasu mało, to chyba lepiej jest grać od stanu 2:2, ale dwasety i ew. TB do 7 (choć chyba lepszy w tym wypadku byłby do 10, sam nie wiem).

Jeden set też dla mnie jest w sumie kiepski, nawet od 0:0. Wolę się rozkręcać, niż być zmuszonym do ostrego pilnowania się od początku.
Awatar użytkownika
Traw3k
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 857
Rejestracja: 19 sty 2009, 20:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt: Strona WWW

Re: Turniej amatorski i mało czasu: jak grać?

Zawsze można zagrać tie-break do 21 punktów. Szybko, a chyba bardziej miarodajne, niż rozwiązania zaczynania od 2:2, czy 3:3.
adingh
Początkujący
Początkujący
Posty: 23
Rejestracja: 16 paź 2008, 16:08

Re: Turniej amatorski i mało czasu: jak grać?

A posiada ktoś z Was jakiś regulamin do takiego turnieju amatorskiego? Chodzi mi mniej więcej o wzór, żeby pozmieniać parę punktów takich jak np. do ilu setów gramy itp. :)
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Turniej amatorski i mało czasu: jak grać?

Tutaj masz parę wzorców:
http://atp.org.pl/pliki/
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".

Wróć do „Zasady gry”