Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Tennis Spin

Koronaprzerwa zmusza ludzi do siedzenia w domu dłużej. W efekcie okupuję trochę YT. :P

Trafiłem na kanał - Tennis Spin. Prowadzi go gość mający sklep tenisowy w USA. Kanał jest poświęcony sprzętowi tenisowemu. Nie są to jednak jakieś typowe testy. Poruszane są różne zagadnienia, ciekawostki itd.
Dla ludzi, którzy interesują się sprzętem lub chcą być bardziej świadomi sprzętowo według mnie fajne materiały.
Angielski na poziomie średniozaawansowanym powinien wystarczyć do swobodnego oglądania. ;)
Facet ma azjatyckie rysy ale to zdecydowanie gość urodzony w USA, nie jakiś imigrant (azjatycki nauczony angielski bywa upierdliwy w odbiorze :P).

Dowiedziałem się np. że Djokovic gra na dwóch owijkach wierzchnich, ma facet rakietę meczową. Porównywał ją z najnowszą wersją. Analizował też ramę Agassiego.
Było i coś dla naszego forumowego Rogera - czyli czemu Clash się tak dobrze sprzedaje i jest tak dobrze odbierany, oraz jak i czym go wciągać by uzyskać najlepszy efekt.
Było coś o wciąganiu Yonexów i sporo innych ciekawych materiałów o naciągach, owijkach, różnych "patentach" tenisowych itd.

Generalnie kanał wart polecenia. :::gd:::
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Tennis Spin

A możesz zdradzić o tym Clash?
Awatar użytkownika
Animal
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 140
Rejestracja: 26 mar 2016, 14:33

Re: Tennis Spin

Robili go 3 lata, bo AI wynalazło nowy sposób splatania włókien grafitowych i teraz rakieta zachowuje się, jak ciecz nienewtonowska: jest twardsza przy mocniejszych uderzeniach i miększa przy lżejszych. W tym czasie Luxilon robił to samo z nowym naciągiem, więc musicie wciągać LXN Smart, który ma tę samą cechę. Ew. możecie kombinować z miękkimi (NG albo cienkie poly) hybrydami, ale zawsze wciągajcie na ~20kg/44lbs.

BTW Wiele lat temu Head w tym samym celu używał materiału d3o (z ciekawym logo pokazującym przejście od "twardego" kwadratu do "miękkiego" koła) i wszystkie rakiety serii YT i IGYT też miały mieć taką nienewtonowską charakterystykę.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Tennis Spin

TomPL pisze: 1 maja 2020, 13:22 A możesz zdradzić o tym Clash?
Walisz mocno - rama się usztywnia. Grasz dziadkotenis - rama mięknie. Ale żeby to działało przede wszystkim rama musi być lekko wciągana, dobrze też odpowiednim naciągiem.
Nie potwierdzę tego. Grałem ze 2-3 razy Clashem, ale był mocniej wciągnięty i "zwykłym" naciągiem. Autor kanału mówi w filmie, że w takim przypadku efektu nie ma.
I tak uznałem ramę za bardzo dobrą. ;)

Ciekawy film jest o wibrastopach ;) Tylko ja już o tym pisałem. :P
Dobry jest też materiał o łokciu tenisisty.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Roger
Weteran
Weteran
Posty: 1248
Rejestracja: 14 lut 2016, 18:41

Re: Tennis Spin

Vivid pisze: 1 maja 2020, 16:25
TomPL pisze: 1 maja 2020, 13:22 A możesz zdradzić o tym Clash?
Walisz mocno - rama się usztywnia. Grasz dziadkotenis - rama mięknie. Ale żeby to działało przede wszystkim rama musi być lekko wciągana, dobrze też odpowiednim naciągiem.
Nie potwierdzę tego. Grałem ze 2-3 razy Clashem, ale był mocniej wciągnięty i "zwykłym" naciągiem. Autor kanału mówi w filmie, że w takim przypadku efektu nie ma.
I tak uznałem ramę za bardzo dobrą ;)

Ciekawy film jest o wibrastopach ;) Tylko ja już o tym pisałem :P
Dobry jest też materiał o łokciu tenisisty.
Obejrzałem filmik o Clashu. Jestem bardzo zaintrygowany. W ogóle fajnie gość opowiada i można go zrozumieć bez wybitnej znajomości angielskiego. Dzięki Vi, że znalazłeś fajny kanał tenisowy. W wolnej chwili na pewno obejrzę inne filmiki. Ok, teraz oczywiście o Clashu 100. Gram tymi ramami od sierpnia ubiegłego roku i pisałem o moich odczuciach już dużo w wątku Wilson 2018/2019 czy na moim blogu. Dopiero z tego filmu i Waszych wpisów dowiedziałem się, że warto spróbować wciągnąć w tą ramę specyficzny naciąg Lulilon Smart 125 i tak czy owak, także przy innym naciągu zdecydowanie odjąć na sile wciągnięcia. Oczywiście muszę przekonać się w akcji, czy autor filmiku o azjatyckich rysach ma rację. Nadmieniam, że ja moje ramy Wilson Clash 100 delikatnie zmodyfikowałem poprzez wymianę oryginalnej syntetycznej owijki bazowej na skórzaną czarną Wilson Premium Leather, co zmieniło wagę ramy bez naciągu o około 5 gram (z 295 g na 300 g). Przez ponad pół roku wciągałem do swoich ram MSV Focus Hex Ultra biały 110 na 23 kg struny pionowe i 22 kg struny poziome. Od niedawna przerzuciłem się na hybrydę z tą samą siłą naciągnięcia: na strunach pionowych wspomniany wyżej ultracienki MSV, na poziomych Luxilon Alu Power 115. W poniedziałek naciągnę jedną ze swoich ram taką hybrydą, ale zdecydowanie lżej, może na 20/19 kg i zobaczymy, czy nasz amerykańsko-azjatycki koleżka wie, co mówi. Jak tylko pogram tak wciągniętą hybrydą, to opiszę swoje wrażenia na forum. Przy najbliższej okazji kupię też naciąg LXT 125 i zobaczymy, co się będzie działo (:]. Dodaję, że po ponad półrocznym okresie grania Wilsonem Clash 100 jestem bardzo zadowolony z tych ram. W porównaniu to wielu ram używanych wcześniej nigdy nie miałem takiego miękkiego czucia na woleju, a że częściej i lepiej gram w debla niż w singla, jest to dla mnie zagranie kluczowe. Poza tym, mimo, że rama jest niespotykanie miękka, daje całkiem niezłego „kopa” z głębi kortu. Oczywiście nie jest to taka siła uderzenia z samej ramy, jaka jest ze sztywnej rakiety o podobnej szerokości (24,5 mm), ale zaskakująco duża, jak na tak niesamowicie miękką rakietę. A może przy lżejszym naciągnięciu Clasha 100 efekt będzie jeszcze lepszy? Na pewno spróbuję i podzielę się od razu swoimi wrażeniami na forum.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Tennis Spin

Dziś "azjatycki kolega" dowodził, że Yonex ma najdokładniejszą kontrolę jakości. Wynik faktycznie świetny. W praktyce oznacza to, że takie ramy można brać ze stojaka w ciemno.
Ale udowodnił coś jeszcze - że to marka ram dla …. BAB!!! :P
To one są w końcu z natury pedantyczne i upierdliwe. ;)
A lokalni Yonkofile się puszą jak mówię, że to ramy dla niewiast. rotfl
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Roger
Weteran
Weteran
Posty: 1248
Rejestracja: 14 lut 2016, 18:41

Re: Tennis Spin

Fajny jest filmik naszego skośnookiego koleżki o porównaniu butów Asics: Gel Resolution 8 i Court Ff Novak. Polecam, gdyż o ile pamiętam wielu z nas na forum gra w kapciach Asicsa. Ja od kilku lat używam Asics z serii Solution Speed, kolejno 2, 3, FF, a ostatnio nabyłem Court FF Novak. Nie są tanie, ale według mnie absolutnie rewelacyjne. Court FF Novak bardziej szczelnie dopasowują się do stopy niż wcześniejsze serie Solution Speed. Trochę trudniej je się zakłada przez wbudowany nieruchomy język, ale jak już je wbiłem na stopę to wrażenie fantastyczne, tak jakby ktoś mi uszył buty do tenisa na miarę. Fantastyczna amortyzacja, trzymanie stopy i stabilność. W porównaniu do Solution Speed FF: są bardziej elastyczne i wykonane z bardziej miękkiego, przyjemniejszego w dotyku materiału. Solution Speed FF sprawiają wrażenie jakby były wykonane z plastiku, a Court FF Novak z miękkiej gumy i jakby materiałowej gąbki. Aha i jeszcze jedna istotna różnica na korzyść „Novakowych”, znacznie lepsza wentylacja stopy. Jak komuś pasowały wcześniejsze wersje Solition Speed, to szczerze polecam. W seriach Gel Resolution nigdy nie grałem, stąd nie chcę ich porównywać z Court FF Novak - musicie się zdać na naszego azjatyckiego koleżkę made in USA.
Awatar użytkownika
Lechu67
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 923
Rejestracja: 2 sty 2011, 19:27
Lokalizacja: Ryki

Re: Tennis Spin

Vivid pisze: 2 maja 2020, 15:55 Dziś "azjatycki kolega" dowodził, że Yonex ma najdokładniejszą kontrolę jakości. Wynik faktycznie świetny. W praktyce oznacza to, że takie ramy można brać ze stojaka w ciemno.
Ale udowodnił coś jeszcze - że to marka ram dla …. BAB!!! :P
To one są w końcu z natury pedantyczne i upierdliwe ;)
A lokalni Yonkofile się puszą jak mówię, że to ramy dla niewiast rotfl
No i sobie nagrabiłeś. :dvl(: rotfl :wink:
Yonex fan
Clapton
Weteran
Weteran
Posty: 1137
Rejestracja: 13 sie 2007, 19:59

Re: Tennis Spin

Vivid - dzięki za znalezienie i podzielenie sią z nami kanałem - bardzo interesujący.
Roger - z dużym zaciekawieniem i uwagą czytam o Twoich odczuciach z Clash 100 ze względu, iż obaj w tenisie najbardziej lubimy deble, czekam na komentarz dot. tego Luxilona Smart
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Tennis Spin

Lechu67 pisze: 2 maja 2020, 18:55 No i sobie nagrabiłeś :dvl(: rotfl :wink:
A widziałeś kiedyś, gdzieś, żebym ja nie wsadził kija w szprychy? rotfl ;)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Tennis Spin

Obejrzałem dzisiejszy odcinek - o parowaniu Wilsonów, i zaczynam się martwić. :twisted:
Ten gość to jakiś azjatycko-amerykański klon Vivida. O_O

Poza tym, że pokazał to o czym wiadomo od dawna - kontrola jakości Wilsona (kiepściutka :::bd:: ), to zwrócił uwagę na dwie rzeczy, o których mówię od lat. rotfl

Po pierwsze (to szczególnie do zakochanego w cyferkach i laboratoryjnych wręcz testach ED-a) - cyferki na papierze nie są złe ;) Ale należy je traktować wyłącznie jako pewną wstępną selekcję. Ostateczny wynik to test własnej ręki.
To nic odkrywczego - w końcu rakieta służy do grania, a nie naukowych dywagacji na papierze. :twisted: Jest to produkt użytkowy, a nie wytwór służący do egzemplifikacji jakiejś teorii. ;)

Po drugie - przy parowaniu ram najważniejszy jest balans. Waga i SW są mniej istotne w tym znaczeniu, że w odczuciu praktycznym mają znacznie większą tolerancję.
To też w sumie nic odkrywczego, czysta fizyka. ;) Mamy do czynienia z przedmiotem relatywnie długim i trzymanym na jednym z krańców. Dodatkowo jego masa nie jest dla nas jakoś znacząca w operowaniu.
Zatem nawet minimalna różnica w balansie sprawia, że coś nam już nie bangla. ;) Na różnice w wadze i SW jesteśmy bardziej tolerancyjni.
Ostatnio zmieniony 3 maja 2020, 11:46 przez Vivid, łącznie zmieniany 1 raz.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Roger
Weteran
Weteran
Posty: 1248
Rejestracja: 14 lut 2016, 18:41

Re: Tennis Spin

Vivid pisze: 3 maja 2020, 08:20 Obejrzałem dzisiejszy odcinek - o parowaniu Wilsonów, i zaczynam się martwić :twisted:
Ten gość to jakiś azjatycko-aerykański klon Vivida O_O

Poza tym, że pokazał to o czym wiadomo od dawna - kontrola jakości Wilsona (kiepściutka :::bd:: ), to zwrócił uwagę na dwie rzeczy, o których mówię od lat rotfl

Po pierwsze (to szczególnie do zakochanego w cyferkach i laboratoryjnych wręcz testach ED-a) - cyferki na papierze nie są złe ;) Ale należy je traktować wyłącznie jako pewną wstępną selekcję. Ostateczny wynik to test własnej ręki.
To nic odkrywczego - w końcu rakieta służy do grania, a nie naukowych dywagacji na papierze :twisted: Jest to produkt użytkowy, a nie wytwór służący do egzemplifikacji jakiejś teorii ;)

Po drugie - przy parowaniu ram najważniejszy jest balans. Waga i SW są mniej istotne w tym znaczeniu, że w odczuciu praktycznym mają znacznie większą tolerancję.
To też w sumie nic odkrywczego, czysta fizyka ;) Mamy do czynienia z przedmiotem relatywnie długim i trzymanym na jednym z krańców. Dodatkowo jego masa nie jest dla nas jakoś znacząca w operowaniu.
Zatem nawet minimalna różnica w balansie sprawia, że coś nam już nie bangla ;) Na różnice w wadze i SW jesteśmy bardziej tolerancyjni.
To co - ja wyrzucam swoje Wilsony na śmietnik, Ty i Świński Cycek robicie to samo ze swoimi Headami, Walter ze swoimi Babolatami, po wszyscy czym zakładamy spódniczki i kupujemy sobie YONKI z najlepszą kontrolą jakości - a FE ;( .
Awatar użytkownika
Walter W.
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 186
Rejestracja: 28 wrz 2018, 10:15

Re: Tennis Spin

Obejrzałem filmik naszego Spin-przyjaciela o nowych Babolatach Pure Aero. Jako pierwszą ich wadę (z łącznie trzech) wymienił... że mają bananowy kolor. Hm...
Za to bardzo podobały mi się filmy o zakładaniu owijek wierzchnich, o damperach i o porównaniu Asisców Court FF Novak z Asicsami Resolution 8. Przynajmniej wiem już, że Court FF Novaki są szersze od "Ósemek", i to nawet przy uwzględnieniu, że do porównania wziął Resolution 8 w wersji 2A (wide) czyli szersze niż standardowe. Nawet nie wiedziałem do wczoraj, że są dwie wersje szerokości Ósemek.
Bardzo fajny kanał, włączyłem sobie subskrypcję.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Tennis Spin

Kolor ramy jako wada? Akurat ja się pod tym podpisuję. Pisałem o tym wiele razy - nie lubię pstrokatości i wielobarwności ram. W czasie gry lekko mnie to rozprasza. Tu akurat tego faceta rozumiem.
Nie wiem jakie inne wady tej ramy wskazał bo Babolaty są dla mnie niegrywalne, nie oglądałem materiałów o ich ramach.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Walter W.
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 186
Rejestracja: 28 wrz 2018, 10:15

Re: Tennis Spin

Vivid pisze: 3 maja 2020, 11:29 Kolor ramy jako wada? Akurat ja się pod tym podpisuję. Pisałem o tym wiele razy - nie lubię pstrokatości i wielobarwności ram. W czasie gry lekko mnie to rozprasza.
To, że Ciebie rozprasza i denerwuje zaliczyłbym akurat do zalet tej packi :wink: . Jeśli komuś się taka rama nie podoba, to jej nie kupuje. A jak kupuje, to znaczy że JEMU rakieta się podoba. A poza tym rakieta ma grać a nie pięknie wyglądać. Znacznie lepsze wrażenie na rywalach i samym sobie robi dobry wynik, a nie otrzymanie batów, ale za to piękną rakietą. A po trzecie o gustach się nie dyskutuje, więc to w ogóle nie powinno być oceniane w kategoriach wady czy zalety. Niezależnie od tych małych zastrzeżeń, widać że facet wie o czym mówi, a co ważniejsze - prowadzi narrację w sposób bardzo spokojny, rzeczowy i przystępnym językiem.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Tennis Spin

Walter W. pisze: 3 maja 2020, 11:48 To, że Ciebie rozprasza i denerwuje zaliczyłbym akurat do zalet tej packi :wink: .
Pudło. :P Mnie tylko takie packi w moich dłoniach przeszkadzają. Jak taką ma przeciwnik lub partner deblowy to zero problemu. :)
Poza tym akurat do tej szaty graficznej nic nie mam.
Co on tam jeszcze wytykał? Często lecące struny? W sumie pokazał przyczynę (szersze rozmieszczenie przeplotu).
A pękające ramy Babolata to nic nowego … rotfl Pamiętamy miny np. Radwańskiej czy Paire. :P
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Roger
Weteran
Weteran
Posty: 1248
Rejestracja: 14 lut 2016, 18:41

Re: Tennis Spin

Walter W. pisze: 3 maja 2020, 11:48
Vivid pisze: 3 maja 2020, 11:29 Kolor ramy jako wada? Akurat ja się pod tym podpisuję. Pisałem o tym wiele razy - nie lubię pstrokatości i wielobarwności ram. W czasie gry lekko mnie to rozprasza.
To, że Ciebie rozprasza i denerwuje zaliczyłbym akurat do zalet tej packi :wink: . Jeśli komuś się taka rama nie podoba, to jej nie kupuje. A jak kupuje, to znaczy że JEMU rakieta się podoba. A poza tym rakieta ma grać a nie pięknie wyglądać. Znacznie lepsze wrażenie na rywalach i samym sobie robi dobry wynik, a nie otrzymanie batów, ale za to piękną rakietą. A po trzecie o gustach się nie dyskutuje, więc to w ogóle nie powinno być oceniane w kategoriach wady czy zalety. Niezależnie od tych małych zastrzeżeń, widać że facet wie o czym mówi, a co ważniejsze - prowadzi narrację w sposób bardzo spokojny, rzeczowy i przystępnym językiem.
Panowie spokojnie! Jesteśmy facetami i kolor nie powinien mieć dla nas praktycznie żadnego znaczenia. Podobno nasza płeć rozróżnia tylko 3 kolory: fajny, pedalski i ch...... rotfl . Najważniejsze, żeby dana rama nam pasowała do naszej gry. Mnie osobiście malowanie mojej poprzedniej ramy: Wilson Pro Staff 97 L bardziej odpowiadało niż obecnej Wilson Clash 100....
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Tennis Spin

Walter, w czwartek będę miał do dyspozycji tego Babolca, przetestuję. ;) Zobaczymy, czy to totalne nieporozumienie sprzętowe, czy może choć światełko w tunelu jest. :P
:)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Roger
Weteran
Weteran
Posty: 1248
Rejestracja: 14 lut 2016, 18:41

Re: Tennis Spin

Vi składałem już dzisiaj podziękowania telefoniczne, a teraz oficjalnie na Forum - wielkie dzięki za wynalezienie naszego amerykańsko-chińskiego speca z Tennis Spin! Skorzystałem z rady naszego amerykańskiego Vivida odnośnie mojej ramy Wilson Clash 100. Gość powiedział, że zalety tej ramy docenimy, jak wciągniemy do naszej ramy naciąg na niskie naprężenie, 20 kg lub słabiej. Ok dałem swojemu sprawdzonemu naciągaczowi swojego Clasha i kazałem mu wciągnąć na piony MSV Focus Hex Ultra 110 na 20 kg, a na poziom Luxilon Alu Power 115 na 19 kg (normalnie wciągam na 23/22 kg). Efekt? Szok, rewelacja! Byłem dotychczas ze swoich ram zadowolony, teraz jestem zachwycony! Power z głębi kortu znacznie większy niż dotychczas, przy bardzo dobrej kontroli. Pełen entuzjazm! Opis dzisiejszego meczu deblowego na moim blogu. Zamówiłem oczywiście dedykowany do Clasha naciąg Luxilon Smart 125. Jak przyjdzie, to oczywiście podzielę się wrażeniami z gry.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Tennis Spin

Tylko chińszczyzny nie zamawiaj. :P Zawsze Big Mac-ki. ;)

Gratuluję udanego "oświecenia". :)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P

Wróć do „Różności tenisowe”