Awatar użytkownika
Aurelius
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 817
Rejestracja: 25 gru 2009, 22:36

Re: Tenisowy Hejt Park #17

Od 04.05. możliwa gra w tenisa. :)
Jeśli chodzi o debla, to się zakręciłem. Wydawało mi się, że premier mówił o maks 4 osobach na korcie, a Minister Sportu już o dwóch. :::scratchy:::
Obrazek
W teorii nie ma różnicy między teorią a praktyką. W praktyce jest.
Dean Fixsen
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: Tenisowy Hejt Park #17

Aurelius pisze: 25 kwie 2020, 12:34 Od 04.05. możliwa gra w tenisa. :)
Jeśli chodzi o debla, to się zakręciłem. Wydawało mi się, że premier mówił o maks 4 osobach na korcie, a Minister Sportu już o dwóch. :::scratchy:::
Dobra wykładnia: max 2 osoby po jednej stronie siatki!!!
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Tenisowy Hejt Park #17

A gdzie jest ta wykładnia opublikowana?
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: Tenisowy Hejt Park #17

TomPL pisze: 25 kwie 2020, 16:02 A gdzie jest ta wykładnia opublikowana?
Piętro wyżej :).
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Tenisowy Hejt Park #17

To co, będą testy ciążowe … dla bab? :P
A jak ciąża mnoga to wypad z kortu. :)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: Tenisowy Hejt Park #17

Aurelius pisze: 25 kwie 2020, 12:34 Od 04.05. możliwa gra w tenisA :)
Jeśli chodzi o debla, to się zakręciłem. Wydawało mi się, że premier mówił o maks 4 osobach na korcie, a Minister Sportu już o dwóch :::scratchy:::
Czyli razem mówili o sześciu, i chodziło o piłkę nożną na orlikach. rotfl

A wracając do tematu: obejrzałem ten pierwszy odcinek i nie powiem, całkiem ciekawy... Niezła ta anegdota Sidora jak to pokonał kiedyś dobrego amatora, grając deską do krojenia mięsa... O_O rotfl Jakoś sobie tego nie mogę wyobrazić, to chyba nie mógł być jednak dobry amator. :wink:
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Tenisowy Hejt Park #17

hohvar pisze: 25 kwie 2020, 22:46 ... Niezła ta anegdota Sidora jak to pokonał kiedyś dobrego amatora, grając deską do krojenia mięsa... O_O rotfl Jakoś sobie tego nie mogę wyobrazić, to chyba nie mógł być jednak dobry amator. :wink:
Też tego sobie nie wyobrażam w odniesieniu do dobrego amatora. Ale Jakuboto to by rozgromił. :twisted:
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Roger
Weteran
Weteran
Posty: 1248
Rejestracja: 14 lut 2016, 18:41

Re: Tenisowy Hejt Park #17

Aurelius pisze: 25 kwie 2020, 12:34 Od 04.05. możliwa gra w tenisA :)
Jeśli chodzi o debla, to się zakręciłem. Wydawało mi się, że premier mówił o maks 4 osobach na korcie, a Minister Sportu już o dwóch :::scratchy:::
Stara zasada w postępowaniu karnym stanowi: wątpliwości należy rozstrzygać na korzyść podejrzanego (czyli każdego z nas :D grających w tenisa). Jeżeli nie ma w przepisie wprost o zakazie gry w debla, a jest jedynie zapis, że na boisku sportowym może przebywać maksymalnie 6 osób, to moim zdaniem nie ma podstaw prawnych, żeby ścigać deblistów. Ktoś powie, że te 6 osób ma dotyczyć Orlików - ok, w tenisa też można grać na Orliku :]
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Tenisowy Hejt Park #17

Stare zasady w obliczu totalnej zmiany oraz dodatków motywacyjnych dla policji? Zapomnij...
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Tenisowy Hejt Park #17

Roger, kwestia zdefiniowania "boiska sportowego". Na zdrową logikę każdy kort to odrębne boisko. Czyli debel to nie problem.
Ale zawsze znajdzie się fantasta, na domiar złego np. w mundurze, który będzie chciał dowodzić, iż cały klub to jedno boisko …
Wtedy to nie przyjmujemy mandatu i spotykamy się w sądzie. Potem można jeszcze wedle uznania rozliczyć filozofa w sądzie w postępowaniu cywilnym.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Tenisowy Hejt Park #17

Trzeba zacząć od tego czy klub, który był do tej pory zamknięty zgodzi się na to żeby ktoś grał u nich w debla. Myślę że nie będą chcieli ryzykować. Zwłaszcza że przykaz z góry jest żeby walić jak najwyższe kary. A oni są już trochę w plecy.
Obrazek
_____
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Tenisowy Hejt Park #17

Wczoraj słyszałem w mediach jakąś wypowiedź, że tylko single. Ludzie różne informacje przekazują. Jak zwykle zadecyduje o stanie faktycznym ostateczny zapis konkretnego przepisu.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Aurelius
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 817
Rejestracja: 25 gru 2009, 22:36

Re: Tenisowy Hejt Park #17

Roger pisze: 26 kwie 2020, 09:16
Aurelius pisze: 25 kwie 2020, 12:34 Od 04.05. możliwa gra w tenisA :)
Jeśli chodzi o debla, to się zakręciłem. Wydawało mi się, że premier mówił o maks 4 osobach na korcie, a Minister Sportu już o dwóch :::scratchy:::
Stara zasada w postępowaniu karnym stanowi: wątpliwości należy rozstrzygać na korzyść podejrzanego (czyli każdego z nas :D grających w tenisa). Jeżeli nie ma w przepisie wprost o zakazie gry w debla, a jest jedynie zapis, że na boisku sportowym może przebywać maksymalnie 6 osób, to moim zdaniem nie ma podstaw prawnych, żeby ścigać deblistów. Ktoś powie, że te 6 osób ma dotyczyć Orlików - ok, w tenisa też można grać na Orliku :]
Karni zawsze mają lepiej i z górki :) Przy cywilistyce, to bułka z masłem. Ale podoba mi się ta interpretacja. W takim układzie można zaszaleć - debel, sędzia stołkowy i nawet owy stróż prawa się na korcie załapie w limicie :)
Obrazek
W teorii nie ma różnicy między teorią a praktyką. W praktyce jest.
Dean Fixsen
Awatar użytkownika
Roger
Weteran
Weteran
Posty: 1248
Rejestracja: 14 lut 2016, 18:41

Re: Tenisowy Hejt Park #17

Aurelius pisze: 30 kwie 2020, 21:31
Roger pisze: 26 kwie 2020, 09:16
Aurelius pisze: 25 kwie 2020, 12:34 Od 04.05. możliwa gra w tenisA :)
Jeśli chodzi o debla, to się zakręciłem. Wydawało mi się, że premier mówił o maks 4 osobach na korcie, a Minister Sportu już o dwóch :::scratchy:::
Stara zasada w postępowaniu karnym stanowi: wątpliwości należy rozstrzygać na korzyść podejrzanego (czyli każdego z nas :D grających w tenisa). Jeżeli nie ma w przepisie wprost o zakazie gry w debla, a jest jedynie zapis, że na boisku sportowym może przebywać maksymalnie 6 osób, to moim zdaniem nie ma podstaw prawnych, żeby ścigać deblistów. Ktoś powie, że te 6 osób ma dotyczyć Orlików - ok, w tenisa też można grać na Orliku :]
Karni zawsze mają lepiej i z górki :) Przy cywilistyce, to bułka z masłem. Ale podoba mi się ta interpretacja. W takim układzie można zaszaleć - debel, sędzia stołkowy i nawet owy stróż prawa się na korcie załapie w limicie :)
Według ostatnich wytycznych PZT dotyczących „odmrożenia kortów tenisowych” amatorzy mogą od 4 maja grać legalnie w singla i debla, a zawodnicy tylko w singla.
Awatar użytkownika
Walter W.
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 186
Rejestracja: 28 wrz 2018, 10:15

Re: Tenisowy Hejt Park #17

"Od 04.05. możliwa gra w tenisA :)
Jeśli chodzi o debla, to się zakręciłem. Wydawało mi się, że premier mówił o maks 4 osobach na korcie, a Minister Sportu już o dwóch".

Moim zdaniem stwierdzenie Pana Ministra Sportu "Dwie osoby na korcie przy deblu" musi obejmować tylko osoby pozostające faktycznie w obrębie linii kortu. Tak że spokojnie, wystarczy że dwie pozostałe grają poza linią końcową lub boczną i już jest ok. To jedyna logiczna interpretacja "gry w debla w dwie osoby", czyli w wersji "ministerialnej".
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Tenisowy Hejt Park #17

Roger pisze: 1 maja 2020, 09:42 Według ostatnich wytycznych PZT dotyczących „odmrożenia kortów tenisowych” amatorzy mogą od 4 maja grać legalnie w singla i debla, a zawodnicy tylko w singla.
:::gd:::
Ile osób może przebywać jednocześnie na korcie tenisowym, czy można grać w debla?

Maksymalny limit osób na korcie tenisowym określono na 4 plus osoba prowadząca zajęcia.
Źródło
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Tenisowy Hejt Park #17

I jak zwykle u nas durnoty. :( Hale tenisowe z otwieranymi bokami są dopuszczone do użytku ale już hale piłkarskie nie, mimo że niczym się od siebie nie różnią.
Obrazek
_____
Awatar użytkownika
Roger
Weteran
Weteran
Posty: 1248
Rejestracja: 14 lut 2016, 18:41

Re: Tenisowy Hejt Park #17

wyczesany pisze: 3 maja 2020, 12:26
Roger pisze: 1 maja 2020, 09:42 Według ostatnich wytycznych PZT dotyczących „odmrożenia kortów tenisowych” amatorzy mogą od 4 maja grać legalnie w singla i debla, a zawodnicy tylko w singla.
:::gd:::
Ile osób może przebywać jednocześnie na korcie tenisowym, czy można grać w debla?

Maksymalny limit osób na korcie tenisowym określono na 4 plus osoba prowadząca zajęcia.
Źródło
Dzięki Wyczes za link do rządowego Źródła informacji. :::gd::: Ze spokojnym sumieniem umówiłem na najbliższy tydzień 2 mecze deblowe.

Wróć do „Różności tenisowe”