Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Motywy zmiany rakiet

Właśnie, czemu zmieniamy rakiety?
Odpowiedź, jedyna racjonalna, to dwa powody - bo obecne są już zużyte lub nie są już wymagające dla nas, a chcemy się rozwijać.
Ale z jakimi innymi przesłankami się spotykamy?

Te które ja najczęściej słyszę to: bo inni zmieniają, bo chcę mieć nowy model, bo stara się znudziła, bo stara się uszkodziła/zniszczyła, bo starą się gorzej gra ostatnio (nie rozumie, że to pewnie wynik zużycia się ramy).
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Motywy zmiany rakiet

Bo się starzejemy... i chcemy się zwijać ;)
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Motywy zmiany rakiet

Moim zdaniem najczęstszym przypadkiem jest znudzenie się zabawką. Btw. sam nie zmieniałem ramy już 4 lata. :)
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Motywy zmiany rakiet

TomPL pisze:Bo się starzejemy... i chcemy się zwijać ;)
Ja już dawno temu napisałem, że tenisowo to się zwijam, a nie rozwijam. Dlatego zmieniłem Radical-e na Prestige-e. Co, źle zrobiłem? rotfl
wyczesany pisze:Btw. sam nie zmieniałem ramy już 4 lata. :)
A rowery? ;)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Re: Motywy zmiany rakiet

Zgadzam się z tym, co piszecie powyżej. Dorzucę jeszcze też dość częsty przypadek "bo pożyczyłem od kumpla na 10 minut jego rakietę i nigdy niczym innym nie grało mi się tak dobrze".
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Motywy zmiany rakiet

Vivid pisze:
wyczesany pisze:Btw. sam nie zmieniałem ramy już 4 lata. :)
A rowery? ;)
Siedź cicho, właśnie sprzedaję szosę. rotfl
Artlight pisze:Zgadzam się z tym, co piszecie powyżej. Dorzucę jeszcze też dość częsty przypadek "bo pożyczyłem od kumpla na 10 minut jego rakietę i nigdy niczym innym nie grało mi się tak dobrze".
100% zgoda
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
Sebex
Weteran
Weteran
Posty: 1552
Rejestracja: 28 sty 2012, 16:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Motywy zmiany rakiet

Chyba to, że się znudziła albo to co już padło tutaj.... grałem chwilę i grało się tak dobrze, że musze zmienić właśnie na tą packę.

Osobiście teraz gram rakietą i naciągiem takim, że jak coś źle zrobię to wiem, że to moja wina a nie rakiety, bo....
-ma układ 18/20 więc nie dokręciłem i był aut
-ma układ 16/19 i nie mogę płasko skończyć piłki
-za mała główka dlatego uderzyłem ramą
-za ciężka (taką to już zawodowcy grają a nie amatorzy)
-bo za lekka i niestabilna
-bo wyważenie na główkę, środek, rączkę przez co ciężej mi machnąć
itd....
Martinek
Senior
Senior
Posty: 2932
Rejestracja: 17 lut 2011, 20:23
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Motywy zmiany rakiet

"Gracz X z naszej ligi zmienił rakietę i gra teraz dużo lepiej, więc też muszę zmienić ramę, ponieważ efekt będzie podobny."
Awatar użytkownika
keicam
Weteran
Weteran
Posty: 1711
Rejestracja: 17 kwie 2013, 12:16
Lokalizacja: Kraków (okolice)

Re: Motywy zmiany rakiet

Bo taaaaak! :-)
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów. Stanisław Lem.
:)

https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 5536866876
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: Motywy zmiany rakiet

U mnie: bo łokieć mnie bolał.
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Motywy zmiany rakiet

Bo się połamała rotfl.
Poza tym Artlight Ty się nie wypowiadaj w temacie bo nie zmieniasz rakiet, Ty akumulujesz :P.
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Motywy zmiany rakiet

wyczesany pisze:Btw. sam nie zmieniałem ramy już 4 lata. :)
Ja od 7 mam tę samą rakietę główną, a zapasowe posiadam odpowiednio od 9 i 12 lat. :D
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Motywy zmiany rakiet

Gary pisze:
wyczesany pisze:Btw. sam nie zmieniałem ramy już 4 lata. :)
Ja od 7 mam tę samą rakietę główną, a zapasowe posiadam odpowiednio od 9 i 12 lat. :D
Ale Ty nie uderzasz a przystawiasz rakietę do piłki. To się rama praktycznie nie rozbija. ;)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Motywy zmiany rakiet

Gary pisze:
wyczesany pisze:Btw. sam nie zmieniałem ramy już 4 lata. :)
Ja od 7 mam tę samą rakietę główną, a zapasowe posiadam odpowiednio od 9 i 12 lat. :D
Zmieniałeś w tym czasie "ramę główną" czy to ciągle ta sama?
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Motywy zmiany rakiet

wyczesany pisze:
Gary pisze:
wyczesany pisze:Btw. sam nie zmieniałem ramy już 4 lata. :)
Ja od 7 mam tę samą rakietę główną, a zapasowe posiadam odpowiednio od 9 i 12 lat. :D
Zmieniałeś w tym czasie "ramę główną" czy to ciągle ta sama?
12 lat temu kupiłem pierwsze APD i było moją pierwszą rakietą, w sumie prawie jedyną, bo zapasowa to był jakiś "prezesowski" Wilson. Potem jeszcze w jakimś losowaniu wygrałem PD Lite, sprzedałem ją oraz tego Wilsona i kupiłem drugie APD i wtedy używałem ich mniej więcej równomiernie. Niecałe 7 lat temu dostałem na gwiazdkę nowe APD (z mniejszą rączką, bo uznałem, że tak będzie lepiej) i ta nowa stała się pierwszą rakietą, z rzadka tylko będąc zastępowana przez inne.
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
widget
Senior
Senior
Posty: 2741
Rejestracja: 28 wrz 2010, 07:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Motywy zmiany rakiet

Ja swojego czasu połamałem moje Radicale (stresy w domu i w pracy się skumulowały na korcie) i została mi stara rakieta z dzieciństwa (ma pewnie z 20 lat).
Rok temu kupiłem rakietę która w teorii pasowała idealnie do mojego stylu gry. Zdoktoryzowałem się ze wszystkich parametrów i ta była najlepsza ... tylko że okazała się niegrywalna. Źle oceniłem swoje możliwości. Była za ciężka i miała za mało mocy.
I nadal gram swoja starą z dzieciństwa. :)
Awatar użytkownika
RoTTeN
Weteran
Weteran
Posty: 1765
Rejestracja: 14 paź 2012, 10:05
Lokalizacja: Miasteczko
Kontakt: Strona WWW

Re: Motywy zmiany rakiet

Wzrost poziomu świadomości
Pierwszą rakietę kupiłem nie wiedząc kompletnie nic o rakietach. Kupiłem inną gdy zorientowałem się, że mam rączkę 2 numery za dużą, a packa kompletnie nie nadaje się dla początkujących.

Papugowanie
Gdy Driver kupił sobie ślicznego Yonexa (Ezone Xi 100), nie wytrzymałem długo. Po miesiącu miałem takiego samego.

Okazja
Znajomy forowicz wystawił używaną profesjonalną rakietę w niskiej cenie - nie zastanawiałem się długo.

Prezent
- Kochanie, co Ci kupić na urodziny?
- Niech no się zastanowię... :twisted:
„Gdy cię mają wieszać, poproś o wodę.
Nie wiadomo, co się zdarzy, zanim przyniosą.”
-
Vesemir
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Motywy zmiany rakiet

Gary pisze:
wyczesany pisze:
Gary pisze:
wyczesany pisze:Btw. sam nie zmieniałem ramy już 4 lata. :)
Ja od 7 mam tę samą rakietę główną, a zapasowe posiadam odpowiednio od 9 i 12 lat. :D
Zmieniałeś w tym czasie "ramę główną" czy to ciągle ta sama?
12 lat temu kupiłem pierwsze APD i było moją pierwszą rakietą, w sumie prawie jedyną, bo zapasowa to był jakiś "prezesowski" Wilson. Potem jeszcze w jakimś losowaniu wygrałem PD Lite, sprzedałem ją oraz tego Wilsona i kupiłem drugie APD i wtedy używałem ich mniej więcej równomiernie. Niecałe 7 lat temu dostałem na gwiazdkę nowe APD (z mniejszą rączką, bo uznałem, że tak będzie lepiej) i ta nowa stała się pierwszą rakietą, z rzadka tylko będąc zastępowana przez inne.
Owijki i naciągi zmieniasz z tą samą częstotliwością? :D
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Motywy zmiany rakiet

wyczesany pisze:
Gary pisze: 12 lat temu kupiłem pierwsze APD i było moją pierwszą rakietą, w sumie prawie jedyną, bo zapasowa to był jakiś "prezesowski" Wilson. Potem jeszcze w jakimś losowaniu wygrałem PD Lite, sprzedałem ją oraz tego Wilsona i kupiłem drugie APD i wtedy używałem ich mniej więcej równomiernie. Niecałe 7 lat temu dostałem na gwiazdkę nowe APD (z mniejszą rączką, bo uznałem, że tak będzie lepiej) i ta nowa stała się pierwszą rakietą, z rzadka tylko będąc zastępowana przez inne.
Owijki i naciągi zmieniasz z tą samą częstotliwością? :D
Naciąg generalnie mam do czasu, aż nie pęknie. ;-P Owijki - jak same zaczną chodzić i uciekną z rakiety. rotfl
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Motywy zmiany rakiet

Gary pisze:Naciąg generalnie mam do czasu, aż nie pęknie. ;-P
Czytać - spróchnieje ... rotfl
RoTTeN pisze:Wzrost poziomu świadomości
Pierwszą rakietę kupiłem nie wiedząc kompletnie nic o rakietach. Kupiłem inną gdy zorientowałem się, że mam rączkę 2 numery za dużą, a packa kompletnie nie nadaje się dla początkujących.

Papugowanie
Gdy Driver kupił sobie ślicznego Yonexa (Ezone Xi 100), nie wytrzymałem długo. Po miesiącu miałem takiego samego.

Okazja
Znajomy forowicz wystawił używaną profesjonalną rakietę w niskiej cenie - nie zastanawiałem się długo.

Prezent
- Kochanie, co Ci kupić na urodziny?
- Niech no się zastanowię... :twisted:
To ja byłem zawsze "dziwny". ;)
Pierwsza packa, 25-tka, z polecenia trenera, ale tylko co do rozmiaru. A potem, jako chyba 12-latek, to już byłem obcykany w sprzęcie i trener do mnie podsyłał innych trenerów i rodziców zawodników po doradztwo sprzętowe. :D Co za tym idzie, wszelkie moje kolejne zakupy to były przemyślane zakupy według jakiejś koncepcji (dwa razy się pomyliłem :P).
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P

Wróć do „Różności tenisowe”