meszka
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 445
Rejestracja: 6 lip 2009, 15:33

Touchtennis

Widzieliście to:
https://www.youtube.com/watch?v=i7wv_EOivIU
Nie wiem na jakim świecie żyję, ale pierwszy raz to widzę. Kapitalnie to wygląda, piłki chyba piankowe albo puste filcowe. Świetnie to się prezentuje. Nie wie ktoś, czy można u nas gdzieś w to pograć w Warszawie?
Tak się zastanawiam, czy w treningu to jest pomocne, czy ma przełożenie na normalny tenis?
Awatar użytkownika
rafbat
Weteran
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: 11 sty 2014, 18:18
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: Touchtennis

A jaki wpływ może mieć np. squash na grę w tenisa? - niemalże żaden. ;)
Oczywiście, lepiej się poruszać w jakikolwiek sposób, aniżeli nie ruszać się w ogóle, ale pobytu na korcie to na pewno nie zastąpi. Widzę tu jedynie możliwość delikatnego poprawienia refleksu i ew. gry taktycznej. Co do techniki, oczywiście nie ma mowy o tenisowym rozwoju. ;)

Co do sprzętu, Touch Tennis to tak w zasadzie gra na polu i sprzęcie dla najmłodszych - dziecięce rakiety, piłka z gąbki, odpowiednio namalowane linie oraz obniżona siatka i można grać.
Wilson Pro Staff 97
Wilson Revolve 1.25/Babolat Pro Hurricane Tour 1.25 - 27/26 kG
----------------------------------------
Head Graphene 360+ Extreme Pro
Wilson Revolve 1.25 26,5/26 kG
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Touchtennis

Widzę w tym pewne możliwości - w sensie praca nad:
- poprawą precyzji gry
- poprawą regularności
- poprawą dynamiki uderzeń

Natomiast to co mnie zastanawia, to praktycznie kompletny brak parcia na siatkę.
Przecież przy tych wysokich facetach to aż się prosi by siedzieć na siatce cały czas. Kort węższy i krótszy (i co z tego, że gościa raz przelobował, tamten poszedł jak osioł całym impetem na siatkę :P). Grywałem gąbkowymi piłkami na parkietach, spokojnie można kończyć wolejem taką piłką (kątowo).
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
wwojtek
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 810
Rejestracja: 18 wrz 2013, 20:17

Re: Touchtennis

Świetna rzecz na zimowe miesiące, dzięki za wrzucenie. :)
8:7 40:15
Awatar użytkownika
rafbat
Weteran
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: 11 sty 2014, 18:18
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: Touchtennis

Też zastanawiałem się, dlaczego nie chodzą na siatkę, ale jak oglądałem kiedyś chłopaków z Top Tennis Training, grających debla w touch tennis, zdałem sobie sprawę, że to nie takie proste. Może i można zagrać kątowo, ale piłka jest bardzo wolna i kozioł właściwie nie zależy od rotacji, a wyłącznie od siły. Sam zobacz - goście, którzy ewidentnie potrafią grać woleja, wolą się cofać, będąc już w pozycji wolejowej, aniżeli napierać na siatkę. Tak, wiem, że to debel i trochę inaczej się zatem gra. ;)

https://www.youtube.com/watch?v=-46UWLh1_HE
Wilson Pro Staff 97
Wilson Revolve 1.25/Babolat Pro Hurricane Tour 1.25 - 27/26 kG
----------------------------------------
Head Graphene 360+ Extreme Pro
Wilson Revolve 1.25 26,5/26 kG
Awatar użytkownika
rafbat
Weteran
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: 11 sty 2014, 18:18
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: Touchtennis

Ciekawostka:
W 2016 roku, do turnieju finałowego Wimbledonu awansował niejaki Marcus Willis, odprawiając w kwalifikacjach m.in. Andrieja Rublowa. W pierwszej rundzie sensacyjnie wygrał z Berankisem, a w drugiej przegrał 0:3 z Rogerem Federerem, co było jego największym osiągnięciem w karierze. Dlaczego o tym mówię? Otóż Marcus to jeden z najlepszych zawodników, którzy kiedykolwiek występowali w turniejach touch tennisa - zwycięzca 10 turniejów, w tym 6 wielkoszlemowych. ;)

https://www.touchtennis.com/gb/marcus-willis-512.php
https://www.youtube.com/watch?v=79UXFP52Omo
Wilson Pro Staff 97
Wilson Revolve 1.25/Babolat Pro Hurricane Tour 1.25 - 27/26 kG
----------------------------------------
Head Graphene 360+ Extreme Pro
Wilson Revolve 1.25 26,5/26 kG

Wróć do „Różności tenisowe”