Awatar użytkownika
fansportu
Początkujący
Początkujący
Posty: 36
Rejestracja: 10 cze 2019, 18:12

Re: Bukmacherka

No niestety nie ma co liczyć, że z bukmacherki można "wyżyć", bo przecież nikt normalny nie będzie uzależniał swojej pensji od tego, czy taki Isner trafi 2cm wyżej i idealnie piłka poleci w linię zamiast uderzyć w siatkę, albo czy Lewandowski strzeli decydującego gola a bramkarz nie popisze się jakąś niesamowitą interwencją. :)
Co do budżetu przeznaczanego na grę dla jednego to będzie 50 zł, a dla drugiego 5000 zł na miesiąc, po prostu grajmy za tyle ile możemy bez stresu spisać na straty na starcie. :D
No i to prawda, że najbardziej podatni na wizję wielkich wygranych mogą być ci, którzy dopiero zaczynają grać, oprócz reklam na koszulkach klubów teraz jeszcze mnóstwo dziennikarzy sportowych reklamuje zakłady bukmacherskie, a jako swego rodzaju autorytety mają wpływ na zachowanie ludzi (szczególnie jeszcze jak na początku wpadnie jakaś wygrana, która już zupełnie przyćmi umysł, później odda się to zwykle z nawiązką).

Jak już się nagadałem to mogę wrzucić co tam na dziś wymyśliłem, choć tenisa mało. :)

https://www.efortuna.pl/pl/strona_glown ... &kind=MAIN

https://www.efortuna.pl/pl/strona_glown ... &kind=MAIN
Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Re: Bukmacherka

Masz rację. Nie chodziło mi konkretnie o 50 zł, ale o to żeby wyznaczać sobie jakiś rozsądny (cokolwiek to znaczy dla danej osoby) limit (kwotowo-czasowy) i się go konsekwentnie trzymać.

Celna uwaga o wszechobecności reklam buków w sporcie i wśród dziennikarzy sportowych.
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem
optymista
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 317
Rejestracja: 28 sty 2019, 15:00

Re: Bukmacherka

Fansportu: z jakiegoś powodu powstaje coraz więcej firm bukmacherskich, które odpowiednio zwiększają nakłady na marketing. Istnieje też
argument fiskalny dlaczego ministerstwo finansów uregulowało (zmonopolizowało) ten segment rynku w Polsce.
Zresztą nawet statystyki pokazują, że co raz więcej Polaków gra (typuje). Z różnych powodów, głównie dla zabawy, z chęci zysku, do tego dochodzi typowa polska potrzeba udowadniania posiadania racji (a nie mówiłem, że XYZ wygra, miałem rację JA a nie WY :D)
Pewnie tych co wygrywają jest 1% (np ja), a tych, którzy z tego żyją jest procent procenta i nie grają oni w ten sposób co my, lecz wykorzystują
zakłady systemowe i różnice kursowe tworząc surbety - ale na tym się zwyczajnie nie znam. Nie wyobrażam sobie życia tylko i wyłącznie z kuponów, ale podejrzewam, że tacy są i mają się dobrze.

Odnośnie tego czy da się wygrywać na zakładach, macie mój screen z wczorajszego dnia:
https://pluto.uploadfile.pl/pobierz/179 ... 980696.jpg

Artlight: Szacun za zdrowe podejście, nie tyle za samą rezygnację z gry, bo to mniejszy problem, ale za życie w zgodzie z samym sobą, co nie
zawsze jest łatwe :) Wiele argumentów, które tutaj przytoczyłeś są bardzo łatwe do odparcia. Np. poprzez stosowanie limitów grania (na stronach buka możesz ustawić limit dzienny/miesięczny), a także trzymania się prostych zasad - ja np. prawie nigdy nie gram na kuponach drużyn/graczy, którym kibicuję albo których skrajnie nie lubię i źle im życzę (oczywiście tylko sportowo). Dobrze też czasem zrobić sobie przerwę (np tydzień-dwa), szczególnie po takich imprezach jak wielki szlem. Oczywiście nie piszę tego by namawiać Cię do dalszego grania, skoro nie masz z tego ani kasy, ani przyjemności to po co sobie truć życie :)

Pozdrawiam i życzę zieloności wszystkim grającym

Edit: 2 uwagi, które mnie naszły jeszcze po napisaniu posta:
1) oczywiście nie każdego dnia tak fajnie mam, na US Open dopiero wczoraj odrobiłem straty
2) przy tych stawkach i kwotach, która włożyłem w cotygodniowym rankingu jestem na ok 200 miejscu, zatem pomyślcie na jakie kwoty grają zawodowcy O_O
Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Re: Bukmacherka

Jasne. Masz rację co do mechanizmów których stosowanie pomaga nie odpłynąć. Problem (przynajmniej w moim przypadku) polega na tym, że ja nie umiem konsekwentnie ich stosować. Dlatego ta zabawa nie dla mnie (także dlatego że wcale mnie nie bawi, o czym pisałem wyżej).

Ale jeszcze raz: wiem, że są ludzie, którzy grają mega rozsądnie i nie dają się wciągnąć „ciemnej stronie bukmacherki” :).

Wszystkim tak grającym - zieloności!
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6727
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Bukmacherka

Artlight pisze:Tegoroczne Winston-Salem i US Open to moja absolutnie pierwsza "przygoda" z jakąkolwiek bukmacherką.

Poniżej dwa kupony, które udało mi się trafić, a dalej kilka refleksji. Jeśli ktoś ma w nosie moje przemyślenia (serio, rozumiem :) ), to serdeczna prośba o przeczytanie tylko ostatniego punktu, który pozwoliłem sobie pogrubić.

https://www.efortuna.pl/pl/strona_glown ... &kind=LIVE

https://www.efortuna.pl/pl/strona_glown ... &kind=MAIN
Piękny kuponik! Przebiłeś stoflera, który ponad rok się czaił na takie coś i w końcu wygrał coś koło tysiąca a ty w 2 tygodnie zrobiłeś to z wynikiem 2 razy lepszym :::gd::: Ale... to, jak napisałeś, fajny fuks. Zakłady z kursem ponad 20 i obstawianie ich za 100-200 zł to dla mnie czysta abstrakcja i samodestrukcja, ale optymista jakoś daje radę!? Widać ma swoje sposoby...
Ja od siebie dodam tylko, że staram się nie oglądać/śledzić obstawionych meczy na żywo, bo wiem, że wtedy nerwy mogą nie wytrzymać :/
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Bukmacherka

Zabrakło Popyrina. Ale Monfils i Rublev do przodu. Na razie przez cały turniej oscyluję na 0.
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
scudetto
Senior
Senior
Posty: 3407
Rejestracja: 13 sty 2013, 11:31
Lokalizacja: Dziki Wschód

Re: Bukmacherka

Jakuboto pisze:Zabrakło Popyrina. Ale Monfils i Rublev do przodu. Na razie przez cały turniej oscyluję na 0.
Mam tak samo, tym razem nawet deble mnie nie uratowały. Dlatego dla mnie już koniec grania. Drugi tydzień zostawiam zawodowcom :wink: .
Polubiłem czerwone badziewie...
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6727
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Bukmacherka

Mi też deble nie wyszły (grałem za 50zł), bo nasze kobitki wygrały!?
Obrazek
Wieszczyłem (to trzeba teraz odszczekać - hau, hau), że dostaną łomot a one wygrały i potem jeszcze w następnej rundzie poważnie nastraszyły faworytki! Nie oglądałem, więc nie wiem jak to możliwe...
W sumie US Open mam ze 30zł do tyłu i też już kończę.
Awatar użytkownika
fansportu
Początkujący
Początkujący
Posty: 36
Rejestracja: 10 cze 2019, 18:12

Re: Bukmacherka

Ja już nie obstawiam w tym tygodniu US Open, ale zaczynam się obawiać, że te poniższe przemyślenia z pierwszego dnia turnieju okażą się trafne a ja tego nie zagrałem - łączny kurs spokojnie ponad 100 by wyniósł. :D
fansportu pisze:Jeszcze chciałem tak dla zabawy pograć na półfinał dla Berretiniego i przynajmniej półfinał Switoliny ale nie ma kursów na Włocha więc się powstrzymałem. :)
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6727
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Bukmacherka

Nic nie mogłeś zrobić, twoja wyobraźnia przerosła rzeczywistość (i bukmacherów oczywiście). ;D
Zastanawiam się, czy ktoś może przegonić Isnera:
Obrazek
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Bukmacherka

Ja zakończyłem obstawianie na USO. Bilans taki, że jestem 91,84 PLN do przodu. Ale nie jestem zadowolony. Trafiałem parę razy zawodników nie będących faworytami, ale psuli mi kupon papierowi faworyci.
W Australii będzie lepiej.
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6727
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Bukmacherka

Medvedev ma już 78 asów...
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6727
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Bukmacherka

No nie wytrzymałem (to pewnie jakiś objaw chorobowy hazardzisty?) i zapragnąłem jednak poprawić sobie bilans na tegorocznym US Open. :D

Obrazek
Ufff, Berrettini, ech ty. :]
kropiwnicki
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 231
Rejestracja: 24 maja 2011, 23:19

Re: Bukmacherka

Bardzo ładny kupon. Tak się gra. :D
optymista
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 317
Rejestracja: 28 sty 2019, 15:00

Re: Bukmacherka

Wszyscy śpią? Zaczyna się azjatycka część WTA, na którym jest dużo dobrych meczów do obstawiania. Do tego puchar Davisa, w którym wyjątkowo grają gwiazdy z uwagi na konieczność "nabijania" występów z konieczności na minima przed IO, niby kursy nikłe, ale na podpórki (podatek) w sam raz. ;)
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6727
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Bukmacherka

Ja nawet próbowałem te kobiece azjatyckie obstawiać, ale ze średnim skutkiem, no w sumie do przodu ale... nawet jeden super "rekord" zaliczyłem. :)

Obrazek

A to moje rekordy:
Obrazek
Obrazek

Linette w 3-cim secie w TB prowadziła 5:4 i serwowała i... przegrała 5:7 a w końcu Peterson wygrała cały turniej. :]
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6727
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Bukmacherka

Kolejne 2 azjatyckie próby - szału nie ma ale wstydu też nie i w sumie troszkę do przodu:

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6727
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Bukmacherka

Tak w międzyczasie w tym azjatyckim zamieszaniu udało mi się ustrzelić fajne deble(!) i nie tylko:

Obrazek
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6727
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Bukmacherka

Ciąg dalszy azjatyckich potyczek - najpierw Bencic zawiodła:

Obrazek

a dzisiaj nikt nie zawiódł ale krecz Nara spowodował, że mało zarobiłem:

Obrazek
optymista
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 317
Rejestracja: 28 sty 2019, 15:00

Re: Bukmacherka

Ładnie, ładnie - czas podnieść stawki :D wczoraj/dziś bardzo przewidywalnie było, natomiast przyznam się, że popłynąłem dziś na Wang (!) i meczu USA-Brazylia w siatkówkę. Kuponów nie będę wrzucał, bo chyba już tylko we 2 to czytamy :D

Wróć do „Różności tenisowe”