Awatar użytkownika
trainterr
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 253
Rejestracja: 26 kwie 2016, 11:23
Lokalizacja: Suwałki :)

Instruktor tenisa- dotacja z Urzędu Pracy

Witam serdecznie,
w niedalekiej przyszłości planuję rozpocząć działalność polegającą na udzielaniu lekcji gry w tenisa ziemnego. Czy ktoś może korzystał w przeszłości z dotacji udzielanej przez Urzędy Pracy? Interesuje mnie, czy jest w ogóle taka szansa uzyskania tych 20 tyś. zł na rozkręcenie takiej działalności?

Z góry dzięki i pozdrawiam. :)
You hold the Key to the Earth survival ! :)
https://www.facebook.com/rakietowa.pasja/
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Instruktor tenisa- dotacja z Urzędu Pracy

Z czysto prawno-administracyjnego punktu widzenia tak, ale środki są ograniczone, więc wszystko zależy od zapotrzebowania w danym powiecie i od oceny tego pomysłu przez urzędników. No i od kilku jeszcze innych kwestii.
Ustawa o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy oraz rozporządzenia wykonawcze do tej ustawy, tam masz to opisane.

Na 20.000 nie widzę uzasadnienia. Rozumiem kurs instruktorski i do tego sprzęt.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
kszymon
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 212
Rejestracja: 18 sty 2016, 22:24

Re: Instruktor tenisa- dotacja z Urzędu Pracy

Wątpię, żeby dostał pieniądze na kurs, skoro to są pieniądze na rozpoczęcie działalności, a nie na edukację. Zatem to raczej odpada, bo bez papierka instruktora rozpocząć takiej działalności nie można.
Jedynie sprzęt.
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Instruktor tenisa- dotacja z Urzędu Pracy

Kwestia urzędników i przedstawienia. Jeśli się to przemyśli, odpowiednio przedstawi to pewnie sporo rzeczy da radę pod sprzęt podciągnąć...
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Instruktor tenisa- dotacja z Urzędu Pracy

Nic mylnego - kurs, tu wystarczy znajomość wyżej wskazanej ustawy ...
Gorzej jest właśnie ze sprzętem. Oczywiście nie jest problemem go uzyskać, ale uzyskać tyle ile jest potrzebne.
Trzeba pamiętać, że wniosek ocenia urzędnik, który się na tym raczej nie zna, a może nawet w ogóle nie mieć nic wspólnego ze sportem. Wtedy nawet wniosek o 2 rakiety i buty wymaga wyjaśnienia ... czemu 2 rakiety? ;)
A przecież potrzebujemy przynajmniej 5, z tego jedna inna od pozostałych. To są kalambury dla urzędnika :P
Potrzebujesz przynajmniej 4 meczowych na sparingi. Nikt ci z reguły nie wciągnie w czasie gry, a pracować chcesz.
2 ramy wciągasz mocniej na mocno grających graczy. Grasz ich siłą, potrzebujesz więcej kontroli. Dwie wciągasz lżej, na graczy słabszych, grających szmaty i balony. Tu do piłki masz czas żeby dojść, łatwiej ci o kontrolę, ale potrzebujesz więcej dynamiki żeby się nie wystrzelać.
No i 5-ta rama to typowa prezes-szufla, czyli większa główka, grubsza rama, lekka. Wciągnięta lekko. To rakieta do nagrywania z koszyka początkującym. Ona ma nie męczyć ręki i ją chronić.
Weź też na przykład buty. Jedna para - OK, ale ja bym powiedział, że powiedzmy 3-4. But to nie tylko narzędzie pracy, ale i kwestia BHP. Są różne nawierzchnie, buty nieprzystosowane to większa możliwość urazu eliminującego na dłużej czy nawet na stałe z zawodu.
Ale nie jest to tak łatwo wytłumaczyć laikowi, dla którego but do tenisa to but do tenisa.
Ostatnio zmieniony 12 sty 2017, 11:21 przez Vivid, łącznie zmieniany 1 raz.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Instruktor tenisa- dotacja z Urzędu Pracy

Vivid, może i ciężko wytłumaczyć, ale składasz odpowiednie wnioski, plan jakiś i tam masz miejsce, żeby to ładnie ująć w słowa i uzasadnić.
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
trainterr
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 253
Rejestracja: 26 kwie 2016, 11:23
Lokalizacja: Suwałki :)

Re: Instruktor tenisa- dotacja z Urzędu Pracy

Kurs przecież mam już zrobiony, bez tego nikt nie da mi pieniążków na rozwój działalności, skoro nawet nie miał bym papieru potwierdzającego jakąkolwiek znajomość i doświadczenie w danej dziedzinie.
Myślałem o tym, żeby podpiąć jeszcze jakiś mały samochód- przydatny do wożenia sprzętu + sprzęt + przyszłe opłaty za użytkowanie kortu. Mam taki pomysł, aby przynajmniej początkowo od potencjalnych podopiecznych pobierać pieniążki tylko za naukę, koszt kortu pokrywać samemu. Dotychczasowi instruktorzy (jest ich 2, w tym jeden bardzo słabo działa) w cenniku mają pozycję za naukę + wynajem kortu. Zawsze to jakiś chwyt marketingowy. :)
You hold the Key to the Earth survival ! :)
https://www.facebook.com/rakietowa.pasja/
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Instruktor tenisa- dotacja z Urzędu Pracy

Jakuboto pisze:Vivid, może i ciężko wytłumaczyć, ale składasz odpowiednie wnioski, plan jakiś i tam masz miejsce, żeby to ładnie ująć w słowa i uzasadnić.
Ty chyba z urzędnikami wszelkiej maści i typu to nie miałeś w życiu wiele do czynienia. rotfl
To co dla mnie czy Ciebie jest normalne i logiczne w ich świecie już takie nie jest. ;)
Do tego dodaj specyficzny instynkt urzędniczego przetrwania. :P Urzędnik to może i wie o co chodzi, czy zrozumie co Ty mu tłumaczysz, ale nadal ma nad sobą szefa i komórki kontrolno-weryfikacyjne. Jaki ma interes by potem samemu się tłumaczyć?
Dobry urzędnik wie, że kupi pomysł tylko wtedy jeżeli kupi go też góra, takie życie. Czemu ma być Twoim adwokatem i jeszcze co gorsza swoim obrońcą? ...
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
boro
Orator
Orator
Posty: 582
Rejestracja: 13 wrz 2012, 14:05

Re: Instruktor tenisa- dotacja z Urzędu Pracy

trainterr pisze:Kurs przecież mam już zrobiony, bez tego nikt nie da mi pieniążków na rozwój działalności, skoro nawet nie miał bym papieru potwierdzającego jakąkolwiek znajomość i doświadczenie w danej dziedzinie.
Myślałem o tym, żeby podpiąć jeszcze jakiś mały samochód- przydatny do wożenia sprzętu + sprzęt + przyszłe opłaty za użytkowanie kortu. Mam taki pomysł, aby przynajmniej początkowo od potencjalnych podopiecznych pobierać pieniążki tylko za naukę, koszt kortu pokrywać samemu. Dotychczasowi instruktorzy (jest ich 2, w tym jeden bardzo słabo działa) w cenniku mają pozycję za naukę + wynajem kortu. Zawsze to jakiś chwyt marketingowy. :)
Otwierając działalność gospodarczą pt. Nauka gry w tenisa, klub tenisowy, itp. nie musi się legitymować tytułem instruktora, trenera tenisa. Minister Gowin zniósł wymóg posiadania jakichkolwiek dokumentów potwierdzających umiejętności nauki gry. Inna sprawa, że ten papier niewiele jest wart na rynku tenisowym. Klienta raczej pozyskuje się poprzez polecenie zadowolonych klientów ewentualnie podejrzenie jak dany instruktor prowadzi zajęcia i jakie ma osiągnięcia.

U nas jeden z instruktorów korzystał z takiej dotacji, dostał i wykorzystał na zakup, przyrządów i akcesoriów do nauki ( skakanki, piłki miękkie dla dzieci, rakiety, drabinki koordynacyjne itp. )

P.S. Oczywiście na początek, papier instruktora dla urzędu warto mieć. :wink:
2_D
Orator
Orator
Posty: 583
Rejestracja: 27 sty 2016, 16:08
Lokalizacja: K.G.

Re: Instruktor tenisa- dotacja z Urzędu Pracy

trainterr pisze:Witam serdecznie,
w niedalekiej przyszłości planuję rozpocząć działalność polegającą na udzielaniu lekcji gry w tenisa ziemnego. Czy ktoś może korzystał w przeszłości z dotacji udzielanej przez Urzędy Pracy? Interesuje mnie, czy jest w ogóle taka szansa uzyskania tych 20 tyś. zł na rozkręcenie takiej działalności?
Można było "bez problemu" skorzystać w 2010 roku - wówczas było to 18 tys zł - to chyba można i teraz. Licencja trenera nie była wymagana, ale tu musiałbym się zapytać u źródła.
rubipatrol
Bywalec
Bywalec
Posty: 59
Rejestracja: 10 lut 2015, 08:52

Re: Instruktor tenisa- dotacja z Urzędu Pracy

Potwierdzam słowa Boro. U mnie też jeden z chłopaków dostał 20 tys bez kłopotu. Z tego co kojarzę to wrzucił sporo piłek i maszynę do naciągania, rakiety ale nie w systemie Vivida, który w przypadku tzw. amatorki jest dla mnie jakimś kosmosem. Kupował packi pod poszczególne grupy wiekowe dla dzieciaków i klientów bez sprzętu. Z mojego grona znajomych, którzy bardziej lub mniej pro bawią się trenerką nie znam nikogo kto miałby więcej niż 3 sztuki dla siebie... No może poza tymi, którzy jeszcze kończą zabawy w jakiś niemieckich ligach, to tam czasem wchodzi w grę inna rama ale coraz rzadziej. Oczywiście w szafie po czasie pojawia się sporo sprzętu nabywanego przy okazji czy pozostawianego w przeróżnych rozliczeniach ale to inna inszość i nie ma nic wspólnego z bieżącymi potrzebami...
Awatar użytkownika
zNei
Orator
Orator
Posty: 547
Rejestracja: 26 gru 2010, 00:09
Lokalizacja: Barlinek
Kontakt: Strona WWW

Re: Instruktor tenisa- dotacja z Urzędu Pracy

Ja dostałem w tamtym roku 20k. Nie było żadnych problemów. Wykorzystałem na zakup piłek, pomocy trenerskich, komputera i kamery.

Pozdrawiam

Wróć do „Różności tenisowe”